budowa garażu murowanego przy istniejącym budynku mieszkalnym

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ewanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2018, 14:40
budowa garażu murowanego przy istniejącym budynku mieszkalnym

autor: ewanna » 15 lip 2018, 15:29

Witajcie

Chcielibyśmy postawić w bezpośrednim sąsiedztwie naszego domu garaż murowany z pustaka ceramicznego z płaskim dachem. Nie chcemy go wiązać z domem - tylko dostawić jak najbliżej, z zachowaniem konieczności izolacji ppoż ściany przylegającej. Oczywiście zrobimy przerwę dylatacyjną itp. Żadne przepisy nie regulują tej odległości. Pani w starostwie stwierdziła, że odległość musi zapewniać możliwość konserwacji obu ścian - np. malowanie - czyli sugeruje odległość 50 cm. Nie chcemy zostawiać takiej niewykorzystanej przestrzeni. Czy ktoś miał taki przypadek ?

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 555
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: budowa garażu murowanego przy istniejącym budynku mieszkalnym

autor: budowa876 » 16 lip 2018, 7:17

Czy podczas budowy garażu będzie potrzebne mi coś takiego, jak koronka diamentowa ? Bo słyszałam wiele opinii na temat tego, że bez koronki diamentowej może być bardzo ciężko, bo dzięki niej szybko można pracować w betonie, z betonem, który niewątpliwie pojawi się w budowie garażu.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów