Budowa domu a odległość od granic działki

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

artur07102017
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2018, 9:30
Budowa domu a odległość od granic działki

autor: artur07102017 » 06 kwie 2018, 10:36

Dzień dobry,
Jestem początkujący i jestem na etapie wyboru projektu.
Będę posiadał działke o długości 118 metrów, i szerokości około 24 - i tutaj nie jestem pewien ile to dokładnie jest, geoportalem mierząc wychodzi od 23,70 do 24. Wybrany projekt domu ma szerokość 15,8 z obydwu stron ma okna i raczej nie da rady ich usunąć. Więc dom jak już to wchodzi na "styk". Konsultant ze strony z której pochodzi projekt twierdzi że dom mieści się na działce.
Czy ktoś wie czy mogą być problem gdy po budowie domu okaże się że z którejś strony odległość jest trochę mniejsza niż 4 metry (np. 3,80 przez jakiś niedokladne pomiary lub przez błąd murarza) ? Jest to w ogóle sprawdzane ? Jest jakiś margines błędu? Czy może
sprubować dom zwęzić ?
Jak można sprawdzić jaką szerokość ma działka na 100% ?
Z góry dziękuję

Paweł-PasażProjektów
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:30
Re: Budowa domu a odległość od granic działki

autor: Paweł-PasażProjektów » 15 kwie 2018, 7:18

Zleć geodecie wykonanie mapy do celów projektowych z dokładnymi współrzędnymi punktów charakterystycznych(załamanie granic działki) wówczas będziesz znał wymiary działki co do centymetra. Podczas wykonywania zagospodarowania terenu dla budynku mieszczącego się "na styk" na działce jest to konieczne bo łatwo o błąd a konsekwencje mogą być kosztowne.
pozdrawiam


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów