Brama wjazdowa z prywatnej działki na część wspólną

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mcgiwer
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2018, 10:15
Brama wjazdowa z prywatnej działki na część wspólną

autor: mcgiwer » 08 maja 2018, 10:36

Witam
Chciałbym zapytać o taką sytuację, są dwie działki prywatne , powiedzmy "A" i "C" a pomiędzy tymi działkami jest działka "B" która jest wspólną własnością, (w niektórych miejscach zaznaczona jako droga wewnętrzna) na przeciwko tych działek usytuowana jest droga publiczna , gminna.
Współwłaścicielem działki "B" są w większości właściciele działki "C" oraz Agencja Rolna. Właściciel działki "A" zbudował sobie bramę wjazdową do swojej posesji wychodzącą na działkę "B" mimo iż ma dogodny dostęp ze swojej działki wprost na drogę gminną.
Pytanie moje jest takie, czy może on wybudować sobie w tym miejscu bramę wjazdową, choć nie jest działki "B" współwłaścicielem ( wszyscy inni mieszkańcy mają wybudowane wjazdy wprost na drogę gminną), pomijam fakt że ta brama otwiera się również na działkę "B".
Pytanie 2. czy po wykupieniu od agencji rolnej części wspólnej przez sąsiada z działki "A" będzie on miał prawo do tego by ta brama tam nadal stała ? bez zgody pozostałych współwłaścicieli z działki "C" którzy są obecnie współwłaścicielem działki "B"
Czy są na to jakieś paragrafy prawne ?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów