dekarz Paproch czy mistrz ?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
dekarz Paproch czy mistrz ?

autor: DACHOŁAZ » 03 lis 2009, 22:51

spotkałem się z takim czymś ze dekarz z długim stażem ,można powiedzieć dziadek układał blachę w koszu pod łaty bezpośrednio na folie a karpiówkę w koszu docinał na styk aby nie było widać spod niej łat dodatkowo rynny w koszu nie łączyły się tylko pod spodem montował łącznik na zasadzie kosza zbiorczego z dwóch połaci i od tego spust. Widziałem to na jego dwóch dachach ,temat się powtarza .

Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe bo wydaje mi się że dziadkowi coś się pomyliło ?

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00
Re: Paproch czy mistrz ? :)

autor: amc1 » 04 lis 2009, 21:38

A wiadomo jak ten kosz funkcjonuje, nie ma przecieków a dachówki nie pękają pod naporem śniegu?

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
Re: Paproch czy mistrz ? :)

autor: DACHOŁAZ » 04 lis 2009, 22:52

Rozmawiałem z inwestorem i on nie ma co do tego wykonania żadnych zastrzeżeń ,nic nie cieknie , dach był robiony w okresie wakacji więc sniegu jeszcze na nim nie było . Na drugim dachu nie wiem jaka jest sytuacja ponieważ tą robotę tylko oglądałem z wierzchu , dach jest już po 1 zimie i nie widać żadnych zapadnięć i pęknięć z wierzchu , jeśli nie rozbierają po takim czasie to przypuszczam że też nic nie cieknie .

felc
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:46
Re: Paproch czy mistrz ? :)

autor: felc » 05 lis 2009, 21:38

Pomysł z koszem ciekawy niestety wykonanie już mniej interesujące. Przy karpiówce jest dużo wody, a przy takim montażu blachy dostanie się między nią, a folie co będzie oczywiście miało negatywny wpływ na trwałość materiałów. Wystarczyło by tylko dać blachę na łaty i koniecznie metal "kolorowy" natomiast najlepszym rozwiązaniem było by wykonać koryto miękkie.
Rozwiązanie z rynnami jest jak najbardziej prawidłowe, a przy długich koszach nawet wymagane.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
DACHOŁAZ
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 331
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:39
Lokalizacja: Świdnica
Kontaktowanie:
Re: dekarz Paproch czy mistrz ?

autor: DACHOŁAZ » 10 lis 2009, 22:43

Jak bede przejeżdżał koło tego budynku to strzele fotkę tego kosza .Pozdro

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: dekarz Paproch czy mistrz ?

autor: maciektau » 19 lis 2009, 12:37

Dobry rzemieślnik, to m.in. taki, który umie łączyć stare, sprawdzone metody z nowoczesnymi rozwiązaniami. Nasuwa się pytanie, co z funkcją membrany w tym miejscu? Nie dość, że kosze są najtrudniejsze do uzyskania dobrej wentylacji, to gościu skutecznie ją uniemożliwił! Niech ktoś powie, że nie mam racji.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: dekarz Paproch czy mistrz ?

autor: MistrzJan » 19 lis 2009, 12:59

Rozwiązanie nieciekawe (mówiąc łagodnie). Folia pod blachą będzie gniła.Kosz z czasem zapcha się liśćmi i innymi śmieciami. Rozbieranie dachówki w koszu PEWNE. Idę o każdy zakład. Pozdrawiam Jan.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: dekarz Paproch czy mistrz ?

autor: MistrzJan » 19 lis 2009, 13:03

Acha . Jak się zapcha to woda nie będzie szybko schodziła , będzie przelewać się przez blachę ido tego zgniją łaty. Jan


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów