Montowanie zawiasów

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

sejten
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:14
Montowanie zawiasów

autor: sejten » 03 lis 2009, 22:22

Witam Państwa.

Swego czasu miałem w pokoju drzwi przesuwne na szynie przyczepionej do ściany nad futryną. Jednak od dłuższego czasu ich nie używamy; w trakcie remontu szyna ta została zdjęta, a dziury zaszpachlowane i zamalowane. Jednak przy drzwiach przesuwnych tamtego typu zawiasy przeszkadzały, więc zostały obcięte.
Dziś, kiedy jestem po remoncie i chciałbym zamontować drzwi do pokoju nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Futryna bowiem jest w środku pusta i nie jestem pewien, czy przymocowanie zawiasów na wkręty będzie wystarczające. Dodatkowo czym wypełnić tę (pustą w środku) futrynę, aby zapewnić odpowiednie podłoże pod ewentualne wkręty. Obawiam się, że pianka montażowa może rozepchać futrynę - czy jest to możliwe?
Wolałbym raczej, aby obeszło się bez spawarki, być może macie jakieś lepsze pomysły na rozwiązanie tego problemu?
Dodam jeszcze, że drzwi są z płyty pilśniowej z szybą w środku. Sama futryna natomiast ma ok 20 lat.

Z góry dziękuję za każde ewentualne rozwiązanie.

Pozdrawiam, Krzysiek.

Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów