zamawianie przez internet

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

domixxx
zamawianie przez internet

autor: domixxx » 18 wrz 2009, 17:49

Witam wszystkich!
zastanawiam się nad taką rzeczą. Chciałam zmienić meble w pokoju dziennym, tzn. stół + krzesła, ewentualnie jakiś fotel. Zależy mi na jakości, no i na czasie. Tylko, że bnie bardzo mogę jechać do sklepu, więc myślałam o zamówieniu przez internet. Zamawiałam już parę innych rzeczy (w sensie nie-mebli) i raczej zawsze byłam zadowolona. Wiem też, że mój znajomy, przed paroma tygodniami zamawiał meble przez internet i był bardzo zadowolony. To jakis sklep z siedzibą w Poznaniu. Dopytam i jeszcze poszukam w necie, co jest.
Póki co, prosze o opinie, co Państwo myślicie.
Pozdrawiam.

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: zamawianie przez internet

autor: kielo » 18 wrz 2009, 19:30

Wątpie że bym kupował meble przez internet póki nie zobaczył jak to wygląda
Pozdrowienia

domixxx
Re: zamawianie przez internet

autor: domixxx » 18 wrz 2009, 19:45

Aha, różne są opinie.
Dzwoniłam do znajomego i mówi, że jest zadowolony. Przysłali mi to, co zamówił w 3 dni. z Poznania do Krakowa :) to ładnie. Firma nazywa się Myin, właśnie przeglądam ofertę na stronę, wygląda ciekawie. Kielo, słyszał Pan o niej? Dam znać jak zamówię .
Pozdrawiam

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
Re: zamawianie przez internet

autor: kielo » 18 wrz 2009, 19:49

Nie słyszałem i Dzięki za chęci,ale jakoś mnie nie interesuje
Pozdrowienia

Meblościanka
Re: zamawianie przez internet

autor: Meblościanka » 19 wrz 2009, 15:44

Ja bardzo dużo kupuję przez internet, zdarzyło mi się też zamówić stół - dotąd nie zawiodłam się. To często zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a i wybór często jest większy niż w tradycyjnych sklepach

mich83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 23:18
Re: zamawianie przez internet

autor: mich83 » 11 paź 2009, 13:43

Przez internet napewno jest taniej, wybór zazwyczaj tez jest wiekszy.
Pewnie ze kupowac przez neta , ale moim zdaniem towar koniecznie trzeba zaobaczyc na zywo przed zakupem.

cammell
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:24
Re: zamawianie przez internet

autor: cammell » 16 paź 2009, 16:39

Przez internet jest taniej, ale trudno jest zweryfikować, czy meble są z dobrego materiału, a czasem ich kolor, bo na zdjęciach mogą wyglądać inaczej niż w realu.
Poza tym można natrafić na problemy przesyłką (długa), transportem (coś się zniszczy) i ewentualną reklamacją (trzeba odesłać, i potem znowu wszystko od początku). No chyba, że ktoś jest na 100% pewien, że dana firma jest dobra i sprawdzona.
A co do wyboru - fakt często jest tego więcej, ale jeszcze większą wolność ma się przy meblach robionych na miarę i dodatkowo można dać twórcom własne sugestie (ten argument najbardziej by mnie przekonał, no ale ja mam hopla na punkcie projektowania :wink: ). Także trzeba poczekać, ale przynajmniej nie zastanawiasz się ile otarć i innych usterek meble nabawiły się podczas podróży. :lol:

mich83 pisze:koniecznie trzeba zaobaczyc na zywo przed zakupem.


No właśnie, ale jak to zrobić, kiedy siedziba sklepu jest na drugim końcu Polski?

:wink:

kaska123
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2009, 18:06
Lokalizacja: Kraków
Re: zamawianie przez internet

autor: kaska123 » 03 lis 2009, 12:15

Ale sklepy internetowe mają zdecydowaną przewagę - cenę. Meble robione na miarę zazwyczaj są droższe, chociaż faktycznie ryzyko jest mniejsze, że coś nie wyjdzie.
I tak uważam, że sklepy internetowe mają dużo plusów. Teraz na rynku jest taka konkurencja, że walczą o klienta i coraz rzadziej pozwalają sobie na błędy, raczej oferują dodatkowe usługi, żeby klientów pozyskać.
Ale przyznaję, że w przypadkowym i nie znanym mi sklepie, bez zasięgnięcia o nim opinii wśród klientów, pewnie nie robiłabym zakupów.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów