Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

majster 1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2009, 15:52
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: majster 1 » 28 wrz 2009, 15:39

Dzien dobry, wymiana krazków jest prosta ,wiecie już jak. Trzeszczenie podczas palenia to nie wiem co to jest ale nie należy doprowadzać do gwałtownego palenia tak że słychac jeden świst w kominku jak na wieszchołku giewontu bo wklad kominkowy rozgrzewa sie wtedy nie rownomiernie miejscowo i moze peknąć lub się rozszczelnic (w skrajnym przypadku) samochodem tez nikt nie jeżdzi ciągle na pełnych obrotach.Pozdrawiam.
majster 1

tankredus
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2009, 22:26
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: tankredus » 10 paź 2009, 20:32

Jestem po próbnym paleniu po instalacji zestawu naprawczego (nowy dolot na szybę, krążek, ruszt, szuflada na popiół 15mm wysoka, pokrywa krążków, pokrywka popielnika). Paliłem bez wentylatora na dolocie (przyda się na mgłę). Po dobrym rozpaleniu (350 stopni na szybie) i drugim załadunku drewna zamknąłem dopływ powietrza na ruszt. Szyber otwarty. Wizualnie od zewnątrz szyba czysta - tylko ok. 2 cm paski po bokach szarego. Od wewnątrz widać trochę sadzy - do wytarcia ręcznikiem jednorazowym na sucho.
Ogólnie lepiej po naprawie ... niż z turbiną na dolocie przed.
Dovre po wpadce chyba cały czas modyfikuje wkład (instrukcja zestawu naprawczego nie wspomina o dolocie powietrza na szybę i jest on oddzielnie zapakowany). Dajcie znać jeśli zestaw będzie zawierał jakieś nowe modyfikacje. Może kiedyś będzie idealnie...
Pozdrawiam.

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: cezarr1 » 10 paź 2009, 21:30

każdy kominek "brudzi szybę "prędzej czy później jeden za 3 godz. inny za 6 godz. zbyt dużo zależności -wilgotność drewna , ciąg kominowy ,dolot powietrza jak jest szyber ustawiony itp bez przesady moim zdaniem firma DOVRE jest ok ale założyłem ich kilka może za mało doświadczeń głównie zakładam z płaszczem szyba tez się brudzi

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 10 paź 2009, 23:09

cezarr1 pisze:każdy kominek "brudzi szybę "prędzej czy później jeden za 3 godz. inny za 6 godz. zbyt dużo zależności -wilgotność drewna , ciąg kominowy ,dolot powietrza jak jest szyber ustawiony itp bez przesady moim zdaniem firma DOVRE jest ok ale założyłem ich kilka może za mało doświadczeń głównie zakładam z płaszczem szyba tez się brudzi
Gdyby Dovre wprowadziło na rynek wkład prawidłowo funkcjonujący napewno nie rozsyłało by darmowych zestawów naprawczych,które kosztują parę stówek. Zjadłem zęby na testach i próbach wkładu Dovre 2180 i wersja pierwotna była niestety wadliwa ! Z resztą wiele sygnałów z rynku jakie pojawiały się na forum chyba o czyms świadczą. O renomie firmy tak naprawdę świadczy jej zachowanie w takich właśnie przypadkach, a niestety Dovre Olsztyn kompletnie się wypięło na klientów !!!

majster 1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2009, 15:52
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: majster 1 » 11 paź 2009, 18:04

Dovre 2180 jest dobrym wkladem kominkowym, wymiana reklamacyjna ktora opisalem to pojedynczy przypadek .Wczesniej zamontowalem pare sztuk i pracuja b.dobrze ,nie wiadomo z jakiego powodu wypuscili serie 2180 ze zmienionym popielnikiem (dwa razy mniej otworow doprowadzajacych pow. do spalania )i zaczal sie problem . Nie mozna powiedziec ze wklad seri2180 jest zly. Dealerzy samochodowi tez prowadza akcje serwisowe i wszystko w porzadku. Pozdrawiam.
majster 1

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 11 paź 2009, 21:50

Nie możesz powiedzieć , że wkład w wersji początkowej tzn zakupionej przeze mnie w 2007 roku był OK !!!. Teraz po zamontowaniu "kit-u naprawczego" który zwiekszył ilość powietrza dolotowego do paleniska (podniesiono lewą pokrywę dolotów zwiększając przekrój kanału, oraz odchudzono krążki) można powiedzieć , że jest OK - chodzi jednak o coś innego-o podejście do klienta
Walczyłem z Dovre Olsztyn pół roku starając się im udowodnić , że zachowanie wkładu jest nieprawidłowe. Z ich strony otrzymywałem tylko i wyłącznie informację , że mam zły komin, dolot powietrza, mokre drewno itd. zarzuty które z resztą cały czas podważałem bo były wyssane z palca. Dopiero mój kontakt z Dovre Belgia
(gdzie wkład jest produkowany) i ich interwencja przyczyniła się do wysłania do mnie zestawu naprawczego.
Czyli po pół roku okazało się jednak , że jest zestaw naprawczy czyli wkład w wersji pierwotnej był bublem a moja instalacja kominkowa jest OK !!!
Szkoda , że tylko tak późno.

lichym
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: lichym » 12 paź 2009, 12:58

Witaj.
Miałem dokładnie taki sam problem z brudzącą się szybą. Jest to wina fabryczna samego wkładu. Niestety procedura reklamacyjna jest bardzo długa i osobiście jej zaniechałem. Mój tata przerobił sam wlot powietrza do spalania tak aby tego powietrza było jeszcze raz tyle co przewidział producent. Dokonał tego poprzez przerobienie blach pod rusztem. W efekcie szyba przestała się brudzić ale też samo drewno trochę szybciej się wypala:)

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 12 paź 2009, 21:57

Słyszałem o kilku metodach-przerobienie dolotów powietrza, demontaż uszczelnienia pokrywy po paleniskiem, montaż wentylatora na dolocie powietrza do paleniska, wymiana wkładu na innego producenta :-)
"Każdy orze jak może"

kulca
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 sie 2009, 21:52
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: kulca » 14 paź 2009, 20:33

witam
dzisiaj zdecydowalismy sie na zakup wkladu dovre 2180 CBS, czy obecnie sprzedawane egzemplarze sa juz pozbawione tych wad? Jak to poznac?

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 14 paź 2009, 20:59

# Po ilości otworów w ruszcie
# Wysokości lewej pokrywy zamykającej doloty powietrza, (wyższy kanał dolotu powietrza)
# Cieńszy krążek zamykające dolot powietrza wykonany z blachy (w starym rozwiązaniu jest żeliwny)
A najlepiej zapytaj Twojego sprzedawcę ! Jak je sprzedawał powinień wiedzieć.

kulca
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 sie 2009, 21:52
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: kulca » 14 paź 2009, 21:16

jak go widzialem na wystawie to w ruszcie (ta falista powierzchnia) nie bylo otworow, sa jakies zdjecia pokazujace to?

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 14 paź 2009, 21:35

Jestem akurat po za domem - jutro sprawdze ile jest otworów w starym i nowym to dam znać. Podeślij prosze adres e-mail.
pzdr
MArcin

kulca
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 15 sie 2009, 21:52
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: kulca » 15 paź 2009, 19:31

wysoc pamietaj o mnie :)

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 16 paź 2009, 22:04

Witam

Przepraszam za późną informacje - ruszt w starym rozwiązaniu miał cztery otwory doprowadzające powietrze do spalania - nowy ruszt, który otrzymałem ma ich osiem. Tak na oko są trochę wieksze niż w starym ruszcie.
Pzdr
Marcin

zenga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2009, 14:22
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: zenga » 27 paź 2009, 14:39

Witam
Jestem szczęściarzem który posiada taki sam wkład zakupiony w zeszłym roku, no i oczywiście ten sam problem - czyli czarna szyba. Czy możecie podpowiedzieć jak załatwić żeby Dovre szanownie wysłało taki zestaw naprawczy ?
Z góry dziękuję


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów