Muzyka w garderobie?

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Archit
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2009, 12:49
Muzyka w garderobie?

autor: Archit » 30 mar 2009, 15:23

Zastanawiam się nad systemem kontroli muzyki w całym domu, nie jestem tylko pewna, czy to jest tak w rzeczywistości przydatne. Z opisu IRY wynika, że jest to system łączący wszystkie nośniki w każdym pomieszczeniu z możliwością uruchomienia różnej muzyki w każdym pokoju, lub tego samego we wszystkich. Brzmi ciekawie, ale zastanawiam się nad przydatnością takiego systemu. Czy ktoś korzystał z takiej opcji?

dastin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, 9:51

autor: dastin » 27 sie 2009, 12:28

Jeżeli lubisz bawić się w takie detale, to możesz być z tego zadowolona. Tylko zastanw su e, czy ti aby na pewno jest przydatne. Na pewno w łazience to jest fajan sprawa, w sypialni, ale czy w garderobie..?

controlhome
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Muzyka w garderobie?

autor: controlhome » 13 wrz 2009, 15:46

Archit pisze:Zastanawiam się nad systemem kontroli muzyki w całym domu, nie jestem tylko pewna, czy to jest tak w rzeczywistości przydatne. Z opisu IRY wynika, że jest to system łączący wszystkie nośniki w każdym pomieszczeniu z możliwością uruchomienia różnej muzyki w każdym pokoju, lub tego samego we wszystkich. Brzmi ciekawie, ale zastanawiam się nad przydatnością takiego systemu. Czy ktoś korzystał z takiej opcji?


System multiroom, czy wielostrefowe systemy audio warto jest instalować w tych miejscach gdzie nie mamy możliwości umieszczenia urządzeń odtwarzających np. kuchnia, łazienka itp.
Łazienki, kuchnie i tarasy są chyba najpopularniejszymi i sprawdzonymi miejscami wykorzystania systemów multiroom. Wielu utkowników chwali sobie takie rozwiązania. Co prawda jeszcze nie mam takich rozwiązań u siebie w domu, ale z wieloma takimi systemami miałem już styczność.
W przypadku gdy tylko chcemy słuchać radia w danych pomieszczeniach pewnie wystarczy umieścić gdzieś w dyskretnym miejscu wzmacniacz z tunerem. Ale gdy planujemy w domu jakieś urządzenie typu serwer muzyczny, czy "centralny" odtwarzacz CD/DVD to warto w takiej sytuacji postawić jedną centralną jednostkę multiroom do której podepniemy różnego rodzaju źródła (serwer, tunery, odtwarzacze czy iphon-a).
Osobiście u siebie w domu planuję tzw. "pokój multimedialny" gdzie chcę wstawić sobie wszystkie urządzenia do których chcę podpiąć kilka stref (2 łazienki, kuchnię i taras) dodatkowo planuję oddzielny system audio w salonie(tylko do słuchania muzyki - stereo) oraz w sypialni.
W salonie nie zamierzam oglądać TV, tylko słuchać muzyki. TV i ewentualnie projektor będzie w pokoju multimedialnym. Pewnie też wstawię jakiś mniejszy TV do sypialni.
Ten sprzęt w salonie będę chciał przyłączyć do serwera muzycznego ale nie do jednostki multiroom.
Początkowo myślałem o podłączeniu zarówno salonu, sypialni jak i pokoi dzieci też do tej jednostki multiroom - ale "tańsze" systemy zazwyczaj oferują tylko 4 strefy stereo i dodatkową jedną do kina domowego (5.1 lub 7.1). Droższe systemy można rozszerzyć o większą ilość stref (np. crestron), ale są już po za moim zasięgiem cenowym. W dodatku do salonu mam już sprzęt audio kompletowany przez lata, a do sypialni też mogę wstawić na razie starą wieżę.
Myślałem też początkowo o zrobieniu strefy muzycznej w altanie, ale też sobie odpuściłem.

Przed planowaniem wielostrefowego systemu audio proponuję najpierw zapoznanie się z urządzeniami multiroom - przede wszystkim z cenami, ilością stref, rodzajami sterowania, możliwymi źródłami, itp.. Jak już będzie wybrana jednostka centralna to wtedy można zastanowić się gdzie tak naprawdę potrzebujemy stref i dobrać odpowiednie okablowanie.

UWAGA: Różne jednostki multiroom wymagają różnego okablowania. Dlatego bardzo ważny jest wybór systemu jeszcze przed ułożeniem przewodów.

Pozdrawiam
ch

eedek
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2009, 8:41
Telewizor czy lustra w łazience ?

autor: eedek » 15 wrz 2009, 10:43

Jestem w trakcie remontu łażienki, a że moim największym hobby jest [url=http://www.sportandmore.pl/kategoria/wiadomosci/pilka-nozna/]piłka nożna[/url] próbowałem namówić moją lepszą połowę na zawiezenie telewizora zamiast luster ( nad wanną). Niestety nie da się połączyć tych dwóch rzeczy , łazienka jest mała i będzie zabudowana szafkami.
Jak to w życiu bywa o telewizorze moge tylko pomarzyć

słyszałem jednak o takich które są wbudowane w lustra nie mogę ich jednak znaleźć, jakie mogą być koszty czegoś takiego i czy telewizor jest wystarczająco zabezpiecziny przed wilgocią ,żeby mógł wisieć w małej łazience

Damian`
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 19 lip 2009, 9:55
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Damian` » 16 wrz 2009, 20:57

Mój znajomy zainstalował głośniki sufitowe nad lustrem w łazience i powiem szczerze, że całkiem niezłe wrażenie to robi. Głośniki są podłączone do wieży, która obsługuje większość urządzeń audio. Koszt takiego rozwiązania nie jest duży, jeden taki głośnik kosztuje w granicach 100 zł. W tym przypadku instalował takie: /http://sklep.delta.poznan.pl/glosnik-sufitowy-gs-csl-615-15w_c284_p2655.html . Przy instalacji poradził się też nieco obsługi sklepu, nie wiedząc z początku jak się za to zabrać, więc jeśli ktokolwiek chciałby sprawić sobie taki "bajer" to polecam to samo.

controlhome
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Telewizor czy lustra w łazience ?

autor: controlhome » 18 wrz 2009, 1:13

eedek pisze:Jestem w trakcie remontu łażienki, a że moim największym hobby jest piłka nożna[/url] próbowałem namówić moją lepszą połowę na zawiezenie telewizora zamiast luster ( nad wanną). Niestety nie da się połączyć tych dwóch rzeczy , łazienka jest mała i będzie zabudowana szafkami.
Jak to w życiu bywa o telewizorze moge tylko pomarzyć

słyszałem jednak o takich które są wbudowane w lustra nie mogę ich jednak znaleźć, jakie mogą być koszty czegoś takiego i czy telewizor jest wystarczająco zabezpiecziny przed wilgocią ,żeby mógł wisieć w małej łazience


Nie mogę sobie teraz przypomnieć, ale jest taka firma która specjalizuje się w robieniu telewizorów do łazienek, kuchni itp. Widziałem takie cudo na jednej realizacji, ale nie pamiętam nazwy. Bardzo ciekawy był pilot do tego tv - pływający w wannie ;). Jak będę miał wolną chwilę to zobaczę zdjęcia tej łazienki - może da się odczytać nazwę tego tv.

Pozdrawiam
ch

Przemek
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Przemek » 22 wrz 2009, 8:10

koledzy
http://www.e-mieszkanie.pl/prezentacja, ... ktura.html
proponują ciekawe rozwiązania nagłasniające cała strefe mieszkalną
MULTI ROOM

mafi66
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2009, 2:25
Re: Muzyka w garderobie?

autor: mafi66 » 14 lis 2009, 2:42

Z mojego łazienkowego największą radość ma moja dzidzia jak ogląda bajki... kąpiel przestała być problemem i ciężko ją teraz wyciągnąć z wanny :-)

controlhome
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 11:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Muzyka w garderobie?

autor: controlhome » 20 lis 2009, 17:09

Jeżeli ktoś chce więcej poczytać o multiroom to polecam: multiroom
Opis jak to działa, z czego składa się system i przykładowe urządzenia.


Pozdrawiam
Grzegorz ch

Pomodoro
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2009, 19:32
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Pomodoro » 08 gru 2009, 19:38

Archit swietny ten pomysł z muzyka w domu, gratuluje naprawdę. Zainspirtowałeś mnie, jestem własnie trakcie sporego remontu i zobacze na ile cos takiego byloby mozliwe w moim domu, jest to bardzo kuszące to trzeba przyznać :D pozdrawiam i powodzenia !!!

Sklep-Ppoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2010, 16:11
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Sklep-Ppoz » 02 kwie 2010, 11:04

Z pewnością jest to cos nietypowego,nie każdy am muzykę w garderobie,innowacyjne rozwiazanie. A czy ktoś orientuje się jakie mogą być koszty takiej inwestycji?

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Jans » 24 wrz 2015, 9:41

Może w sklepie muzycznym PASJA znajdziecie coś ciekawego
sklep-muzyczny.com.pl/hohner_hc-06_gitara_klasyczna_4-4.html
Warto więc sobie przejrzeć ich ofertę jeśli szukacie sprzętu muzycznego.

maciejos
Aktywny
Aktywny
Posty: 154
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:00
Re: Muzyka w garderobie?

autor: maciejos » 19 sty 2016, 15:26

Dla osoby uzależnionej od muzyki może być to zbawienne :)

Jans
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 22 sty 2015, 15:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Jans » 03 mar 2016, 13:33

Każdy, kto szuka instrumentów muzycznych, według mnie powinien zajrzeć do http://sklep-muzyczny.com.pl/p/878/4010 ... menty.html . Według mnie dostępna tutaj oferta jest naprawdę dobra, więc zawsze warto zajrzeć i porównać sobie dostępne w tym miejscu ceny oraz parametry instrumentów muzycznych.

Marecki324
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2016, 0:56
Re: Muzyka w garderobie?

autor: Marecki324 » 15 mar 2016, 17:24

Co do przydatności systemu Mutli Room, to zależy od preferencji, ale jak już się na to zdecydujesz to uważam że powinieneś umieścić głośniki w każdym pomieszczeniu. Jak już coś robić to porządnie.


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów