stelaż do WC - pytania

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mich83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 23:18
stelaż do WC - pytania

autor: mich83 » 03 wrz 2009, 16:32

Cześć. W nowej łazience zamierzam zamontować WC i bidet podwieszany. Jednak jest tyle roznych rodzajów ze nie orientuje się w tym wszystkim stąd moje pytania.

1. Rozumie ze stelaże dziela się na takie do zabudowy ciężkiej ( stelaż obudowywany jest ceglami ) i takie do zabudowy lekkiej ( stelaż obudowany jest gips kartonem ). Czy pozniej do każdego ze stelazy mogę dokupić obojętnie jaki chce bidet i muszle klozetową ? ( taki sam rozstaw mocowań itp )

2. Wysokości stelaża zalezy tylko od tego na jaka wysokosc chcemy go zabudować ?

3. Chciałbym kupic jakiś solidny stelaż który starczy na lata , no i elementy do podwieszenia , na co zwrócic uwagę pod względem jakosciowym i funkcjonalnym ? na jakie dodatkowe funkcje zwrócić uwagę ? [/b] Jakie firmy robia najlepsze jakościowo stelaż jaki i samo wc ? [b]

4. Jeśli kupie stelaż firmy x czy tylko przyciski do spłukiwania firmy x beda do niego pasować ?

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 03 wrz 2009, 19:45

Według mnie to kupić stelaż z bidetem firmy GEBERIT może i drogi,ale solidnie wykonana jest konstrukcja i nie ma potem problemów
Pozdrowienia

Adriano
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2008, 8:27

autor: Adriano » 03 wrz 2009, 20:30

Warto kupic Grohe ,Geberita albo naszego z Piaseczna TWM.
Im wiekszy przycisk i otwor , tym latwiejsza pozniejsza manipulacja naprawcza. Zobacz ktory chcesz przycisk.Wiekszosc przyciskow jest dedykowana pod konkretny model.

Jezeli dobrze pamietam to chyba stelaze maja rozna glebokosc i wielkosc,pojemnosc zbiornika.

mol77
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 01 wrz 2009, 21:26

autor: mol77 » 03 wrz 2009, 20:53

Ja wybierałem stelaże z Grohe,i Geberit i TECE. Wybór padł na Geberit. Na Youtubie jest nawet filmik z instrukcją montażu :)

Miski wc i bidety maja standardowe otwory - chyba, że producentem jest jakaś nieznana nikomu firma ;)

Wysokość stelaża jest ważna również względem na jakiej wysokości będzie przycisk. Przy Duofixie 111.320 jest to ok. 1m.

A najlepiej spytaj sprzedawcę czy przycisk pasuje do danego stelaża :) Mi tak doradzili w markowymdomu i wszystko działa.

gobi
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2007, 22:54

autor: gobi » 14 wrz 2009, 22:28

Witam.
W związku z tym, że mam wąską łazienkę, mam zamiar schować stelaż w ścianie murowanej. Chciałbym Geberita, a tylko model Kombifix jak widzę się do tego nadaje. Mam pytania:
- czy ktoś ma jakieś doświadczenie w montażu tego modelu we wnęce?
- ściana na 1,5 cegły - po wykuciu jednej warstwy pozostanie 25cm muru - czy nie grozi to przemarzaniem?
- wyprowadzenie rury 110 jest przed ścianą, ale poniżej posadzki, więc do ściany rura wejdzie, tylko czy nie będzie taki slalom z kolanek utrudniał odpływu?
- czy może polecacie wybranie np. duofixa i montaż przed ścianą i obudowa gk? (będzie to jedyna wystająca część na ścianie więc wolałbym jednak schować)
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 15 wrz 2009, 16:28

Jeśli pozostanie tam 25cm ściany, woda w spłuczce i w rurze doprowadzającej wodę do spłuczki zamarznie jak będzie -5 przez tydzień.
adam

madzia81
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2011, 18:15
Re: stelaż do WC - pytania

autor: madzia81 » 12 kwie 2012, 21:11

Witam serdecznie,

1. Co do rozstawu śrub montażowy, to w 95 % misek rozstaw jest taki sam, np. miska firmy koło http://megalazienki.pl/wc/kolo-miska-wiszaca-style,1321s ma taki sam rozstaw jak miska firmy Roca http://megalazienki.pl/wc/roca-miska-wc-podwieszana,883s, a już miska firmy Kohler ma rozstaw inny http://megalazienki.pl/wc/kohler-muszla-podwieszana-z-deska-wolnoopadajaca,4772s podobnie jest z Bidetami.

Jednym słowem przed opłytkowaniem dobrze by było zdecydować, co będzie kupowane, tym bardziej, że w bidetach sprawa się komplikuje, ponieważ dodatkowo trzeba przewidzieć, gdzie będą montowane zaworki pod baterię, tym bardziej, że rozstawy są bardzo różne.\

2. Wysokości stelaży są różne, tzn. typowe są 112 cm i jest to wysokość górnej części stelaża, ponieważ wysokość montażu muszli jest stała, są jeszcze spłuczki niskie tzn. 82 cm, głównie montowane pod oknem i są jeszcze są stelaże o wysokości 98 cm http://megalazienki.pl/stelaze-podtynkowe-98-cm,53k,1435c

3. Co do stelaży, to wszystkie nazywane są potocznie GEBERIT. No i faktycznie ten Szwajcarski producent jest najlepszy. Świetna jakość, bardzo dobry serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, chociaż myślę, że nie będzie potrzeby dostępność części zamiennych 25 lat!!!! w produktach marketowych nie ma żadnej ;/ no i ogromna ilość różnych produktów. Co do przycisków, to do spłuczek Geberita pasują tylko przyciski Geberita http://megalazienki.pl/przyciski-splukujace-geberit,55k,9p i tak samo jest wśród innych producentów :? :?


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów