Blachy trapezowe T18 plus Zartmet

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

madrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:52
Blachy trapezowe T18 plus Zartmet

autor: madrek » 13 sie 2009, 11:56

Jakie opinie?? Pisałem w innym wątku o swoim dachu - połozony w górach Karkonosze, przód połać 18 m x 6 m ze spadem 18 stopni i tu kłade blachodachówke Elita z firmy Blach Stal, druga połać 18m x 11m o spadku tylko 9 stopni i tu zaproponowano mi położenie Blachy trapezowe T18 plus firmy Zartmet? Dach deskowany z papą (wiele warst i lezy oj chyba ze 20 lat) zrywamy pape i kładziemy membranę i pod blachodachówke i pod trapezówkę. Czy słuszny wybór?? Jeden z potencjalnych wykonawców mówił o trapezie T35, ale dostawca twierdzi, ze takie kładzie na hale produkcyjne, obiekty gospodarcze a nie na dom i ze w okolicy (obłsuguje dawne jeleniogóskie, wałbrzyskie, legnickie) w tym w moich okolicach sprzedaje czesto T18 plus i jest ok. Prosze o radę!!!

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

autor: maciektau » 14 sie 2009, 9:49

Każdy wybór rodzi konsekwencje.
Zastanawia mnie wybór dwóch różnych producentów, czy czasem nie chodzi o wybór pomiędzy "tanim" a Dobrym? Jeśli tak, to chcę Ci uświadomić, że Twoim oczkiem w głowie powinna być ta połać która ma małe pochylenie przy długości aż 11 m, bo to ona w przyszłości może sprawiać najwięcej problemów! Nawet wielkie hale mają podzielone połacie do długości max 12 m, a zwykle 6 - 9 m!!!
Membrana kładziona bezpośrednio na deski jest bardziej narażona na uszkodzenia, niż bezpośrednio na wełnę (ciekawe,nie?).
Miłego dnia!
Ps. Pierwszą wersję odpowiedzi prawie całkiem skasowałem. Zastanów się, dlaczego?

madrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:52

autor: madrek » 14 sie 2009, 9:58

maciektau pisze:Każdy wybór rodzi konsekwencje.
Zastanawia mnie wybór dwóch różnych producentów, czy czasem nie chodzi o wybór pomiędzy "tanim" a Dobrym? Jeśli tak, to chcę Ci uświadomić, że Twoim oczkiem w głowie powinna być ta połać która ma małe pochylenie przy długości aż 11 m, bo to ona w przyszłości może sprawiać najwięcej problemów! Nawet wielkie hale mają podzielone połacie do długości max 12 m, a zwykle 6 - 9 m!!!
Membrana kładziona bezpośrednio na deski jest bardziej narażona na uszkodzenia, niż bezpośrednio na wełnę (ciekawe,nie?).
Miłego dnia!
Ps. Pierwszą wersję odpowiedzi prawie całkiem skasowałem. Zastanów się, dlaczego?


Wybór innych producentów wynikał m.in. z tego ze trapezówka z Zartmetu ma inny profil ta TP18 - PLUS ma miedzy ejdna a druga fale szerszy pas, na którym jest rowek kapilarny. Ja najchetniej połozyłbym Elite na cały dach, ale na połaci o 9 stopni odpada wiec stad ta trapezówka! A co do membrany to faktycznie mnie zaskoczyłeś, czyli co bys radził ???

maciektau
rekomendowany doradca
Posty: 170
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

autor: maciektau » 14 sie 2009, 11:10

Radzę nie oszczędzać i radzić się fachowców, a nie sprzedawcy przyuczonego do obsługi kasy. Szanujący się producent i jego przedstawiciel udostępnia oprócz bajerów karty techniczne. Przeczytaj uważnie mój pierwszy post ub. m-ca.
Miłego dnia!

Awatar użytkownika
Techno200
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:25
Lokalizacja: Chełm/Lublin

autor: Techno200 » 16 sie 2009, 14:56

Na taki dach najlepiej dac Trapez T:35. Nie za wysoki, ale tez nie 18 ktora wedlug mnie nie jest za slaba.

madrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:52

autor: madrek » 17 sie 2009, 19:44

Techno200 pisze:Na taki dach najlepiej dac Trapez T:35. Nie za wysoki, ale tez nie 18 ktora wedlug mnie nie jest za slaba.


Czyli mam rozumieć, że 18 (mimo, że jest wzmocniona) i tak jest za słaba??
zartmet.pl/l/pl/oferta/blachy_trapezowe Ta Blacha 18 plus wyglada solidnie gdy ja dotykałem, a rozmawiałam z osoba, któa ma ja połozona w Szklarskiej Porębie na dachu o spadku 10 stopnii od 1,5 roku i zadnych zastrzeżeń nie ma, wszystko jest ok.

A co z podłozem...zostawiac pape (wszyscy mi mówia ze papa któa lezy 23 lat to jednak nalezy zerwac i połozyc membranę)...???

Awatar użytkownika
Techno200
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2008, 13:25
Lokalizacja: Chełm/Lublin

autor: Techno200 » 17 sie 2009, 21:46

To ze ta blacha ma dopisek "plus" nie swiadczy o tym ze jest jakas mocniejsza i ze mozna ja klasc na dachy o mniejszym spadku. Ba ona nawet jest slabsza, mniej sztywna niz np t18 eko. Te profilowanie w srodku pozwala na stosunko duze dolinki miedzy grzbietami, suma sumarum tych grzbietow masz o dwa mniej i dzieki temu ta blacha szerzej kryje i dzieki temu ma nizsza cene za m2. Czyli ekonomia a nie wydajnosc ta blache charakteryzuje. Tak czy siak to ciagle 18 i na taki dach raczej sie nie nadaje. Jak chcesz ocieplac poddasze to zrywaj deski i stara pape i klac membrane ale koniecznie klej na zakladzie specjlna tasma. Jak nie bedzie tam welny to poprostu naloz na to nowa warstwe papy, nabij kontrlaty i laty.

madrek
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:52

autor: madrek » 19 sie 2009, 18:48

Dziekuje za wszystkie uwagi !!! Dzis był trzeci wykonawca, bo jeden odpadł z racji na to, ze wygrał przetarg i jak widze wszyscy usilnie mnie przekonują by na płąska częśc (9 stopni) kłaść papę termozgrzewalną zmodyfikowana SBS 0,52mm wg nich odpada blacha trapezówka...i to trzeci wykonawca z rzedu mi to mówi, tylko jeden wspomniał o tym ze blacha trapezowa moze byc ale własnie tak jak mi tu suregowano 35, a nie 18! Tylko czy faktycznie mozna zaufac papie termozgrzewalnej i mieć spokoj na kilkanaście lat tak jak twierdzą wykonawcy???


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów