wanna czy prysznic ?

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Wanna czy prysznic ?

Wanna
2
8%
Prysznic
12
50%
wanna z opcją prysznic
9
38%
wszystko jedno
1
4%
 
Liczba głosów: 24

Glazur
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:24

autor: Glazur » 30 lip 2009, 22:34

Jeżeli sprawisz sobie sam prysznic, to za 2,3 m-ce, zapragniesz poleżeć sobie
w kąpieli. Ja tak miałem. Jak ktoś ma kilka kilka łazienek to może napisać że woli prysznic, lub wanna jest używana sporadycznie (ale jest).
W wannie weźmiesz prysznic, a w brodziku kąpieli nie.
Pozdrawiam

Jasna
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 27 lip 2009, 11:27

autor: Jasna » 07 sie 2009, 13:07

Prysznic w wannie nie jest przyjemny - dla mnie. Kombinowane połączenia wanny i prysznica także nie przypadają mi do gustu. Mam w domu prysznic i na wannę nie chciałabym go zamienić. Wolę praktyczny, szybki prysznic, gdy tylko tego potrzebuję, zamiast wylegiwania w wannie:)

skoczek194
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 31 lip 2009, 12:28
2 w 1

autor: skoczek194 » 08 sie 2009, 10:04

Czytałem wypowiedzi niektórych użytkowników i pewne rozwiązania przerażają mnie :shock: Rozwiązania 2 w 1 bym chyba nie komentował, ale 3 w 1 to już chyba przesada. Co to jest szampon!!! Jeszcze trochę spotkamy się z rozwiązaniem 4 w 1 wanna+prysznic+umywalka+WC :lol: Może warto się zastanowić nad jakością. Jeśli ktoś używał kabiny w chińskim wykonaniu to na pewno nie będzie zadowolony z kąpieli pod prysznicem.

Jest to temat rzeka poruszany na wielu forach.

rewiolka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 sie 2009, 17:27

autor: rewiolka » 12 sie 2009, 17:47

Zdecydowanie ten temat przewija się chyba przez wszystkie fora budowlane :D i cóż tu można poradzić. Wszystko zależy oczywiście od naszych upodobań oraz możliwości przestrzennych jakie mamy w łazience.
Ja jednak jestem zdania że prysznic jest praktyczniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze ze względu na ekonomię (zarówno przy montażu jak i później jeśli chodzi o oszczędność wody) jak i fakt, że częściej bierzemy szybki prysznic, niż wylegujemy się w wannie. Sama w domu mam i jedno i drugie i muszę przyznać, że od czasu remontu, który przeprowadzaliśmy jakieś 2 lata temu kąpałam się może z 10 :) Wolę postać sobie pod prysznicem niż wylegiwać się w wannie. Jak sobie pomyślę, ile potrwa zanim mi się ta wanna napełni "po samą szyję" :lol: , to w końcu decyduję się na prysznic.

none
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:27
Lokalizacja: Kraków

autor: none » 15 sie 2009, 10:38

Ja lubię i to i to. Ciężko obiektywnie stwierdzić. Budzi mnie prysznic, a usypia wanna;) więc zarówno to i to jest mi niejako potrzebne. Nie mam prysznica, biorę niby prysznic siedząc w wannie :lol: Ale podobają mi się wanny tego typu jak ta

sklep.kati-kati.pl/p90389,cersanit-joanna-wanna-asymetryczna-140-cm-akcesoria-srebrne-lewa-s301-005-csr.html

W sumie to dobre rozwiązanie, bo jest szeroka, więc woda przy prysznicu w wannie, nie będzie się wylewać i mniejszy kłopot z wycieraniem podłogi z rana :) W sumie to ktoś to już ładnie określił jako kompromis pomiędzy wanną a prysznicem. Myślę, że w tej kwestii każdy będzie miał swoje zdanie i ciężko będzie cokolwiek komuś doradzać. Każdy z nas ma inne upodobania :) Ja wolę wannę mimo, że prysznic też się przydaje.

Awatar użytkownika
UNICOM
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 528
Rejestracja: 01 paź 2009, 6:18
Lokalizacja: RNI NISKO
Re: wanna czy prysznic ?

autor: UNICOM » 01 paź 2009, 23:11

wole prysznic moja zona tez prysznic, no ale mam prysznic narozny i wanne narozna. :wink:

Spyker
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Spyker » 02 paź 2009, 7:00

Zdecydowanie prysznic - lepiej, taniej i wydajniej.

Przemek
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Przemek » 02 paź 2009, 7:43

jak widac zdaniasa podzielone
może założymy jakąś ankiete do tematu ?

wtedy przekonamy sie które rozwiązanie ma wiecej zwolenników

rudiz
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 18 wrz 2009, 21:05
Re: wanna czy prysznic ?

autor: rudiz » 05 paź 2009, 19:33

Zdecydowanie polecam wannę, bo prysznic bardzo szybko się nudzi:) Poza tym, wanna jest o wiele bardziej funkcjonalna niż prysznic. Zajmuje wprawdzie trochę więcej miejsca, ale osobom, które mogą sobie na nią pozwolić będzie służyć o niebo lepiej niż prysznic.

Przemek
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Przemek » 06 paź 2009, 8:37

dodałem sonde - zachęcam do głosowania

Spyker
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Spyker » 06 paź 2009, 8:49

Bardzo dobry pomysł. Już oddaję głos.

Anna_Mucha
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2010, 12:34
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Anna_Mucha » 10 cze 2011, 12:44

A może wanna i prysznic?? Ja w swojej łazience zastosowałam takie rozwiązanie i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam wannę z parawanem nawannowym firmy Sanplast, więc mój dylemat polega tylko na tym czy wieczorek wziąć szybki prysznic, czy odprężającą kąpiel... Polecam to rozwiązanie wszystkim niezdecydowanym :)

Anna_Mucha
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2010, 12:34
Re: wanna czy prysznic ?

autor: Anna_Mucha » 10 cze 2011, 12:45

A może wanna i prysznic?? Ja w swojej łazience zastosowałam takie rozwiązanie i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam wannę z parawanem nawannowym firmy Sanplast, więc mój dylemat polega tylko na tym czy wieczorek wziąć szybki prysznic, czy odprężającą kąpiel... Polecam to rozwiązanie wszystkim niezdecydowanym :)

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: wanna czy prysznic ?

autor: modern777 » 28 maja 2012, 20:19

moje zdanie jest takie, że większość z nas marzy o wannie, szczególnie kobiety o długich relaksujących kąpielach, ale jednak proza życia, bark czasu skłania nas do tego, żeby jednak korzystać z prysznica. Ja sama nie pamiętam kiedy ostatni brałam kąpiel, no nie mam zwyczajnie na to czasu, poza tym jeszcze ile się wody marnuje podczas kąpieli?? do tych wszystkich przemyśleń na temat tego, co wybrać skłonił mnie ten artykuł http://informacje.dom.eu/odwieczny-dyle ... n_382.html dużo w nim prawdy.

modern777
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 21 wrz 2009, 9:54
Re: wanna czy prysznic ?

autor: modern777 » 28 maja 2012, 20:20

moje zdanie jest takie, że większość z nas marzy o wannie, szczególnie kobiety o długich relaksujących kąpielach, ale jednak proza życia, bark czasu skłania nas do tego, żeby jednak korzystać z prysznica. Ja sama nie pamiętam kiedy ostatni brałam kąpiel, no nie mam zwyczajnie na to czasu, poza tym jeszcze ile się wody marnuje podczas kąpieli?? do tych wszystkich przemyśleń na temat tego, co wybrać skłonił mnie ten artykuł http://informacje.dom.eu/odwieczny-dyle ... n_382.html dużo w nim prawdy.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów