Problem z blatem kuchennym

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ra9om1ak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2009, 15:49
Problem z blatem kuchennym

autor: ra9om1ak » 16 lip 2009, 15:56

Witam

Moj pierwszy 1 post na tym forum, wiec pozdrawiam serdecznie. Mam taki problem, ktory wynikl w sumie z mojej niewiedzy...i niewiedzy "fachowca". Zamowilem meble kuchenne z normalnym blatem z plyty. Poniewaz kuchnia jest bardzo mala, byl problem z doborem zlewu. W koncu udalo sie znalezc odpowiedni, 40x30. Przed kupnem zadzwonilem do czlowieka, ktory wykonuje meble i zapytalem, czy bedzie jakas roznica, jesli blat bedzie podwieszany, a nie wpuszczany, bo nie ma tak malych wpuszczanych. Odpowiedz: "nie nie bedzie zadnej roznicy nie ma problemu".

Niestety, z tego co czytam (madry Polak po szkodzie), takie zlewy montuje sie nie do zwyklych blatow, a powiedzmy granitowych, a problem jest taki, ze blat na szerokosci 4 cm bedzie narazony na ciagle zalewanie woda (konkretniej to wyciete miejsce na zlew), nie wiem, czy dobrze to wytlumaczylem.
W zwiazku z tym mam pytanie, czy to da sie jakos zalaminowac, zaimpregnowac, nie wiem...

Niewiedza niestety kosztuje - zlew za 400 zl jest juz w domu i nie wiem, co dalej.

Dziekuje z gory za pomoc.

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: Problem z blatem kuchennym

autor: Liber » 17 lip 2009, 17:42

ra9om1ak pisze:Witam

Moj pierwszy 1 post na tym forum, wiec pozdrawiam serdecznie. Mam taki problem, ktory wynikl w sumie z mojej niewiedzy...i niewiedzy "fachowca". Zamowilem meble kuchenne z normalnym blatem z plyty. Poniewaz kuchnia jest bardzo mala, byl problem z doborem zlewu. W koncu udalo sie znalezc odpowiedni, 40x30. Przed kupnem zadzwonilem do czlowieka, ktory wykonuje meble i zapytalem, czy bedzie jakas roznica, jesli blat bedzie podwieszany, a nie wpuszczany, bo nie ma tak malych wpuszczanych. Odpowiedz: "nie nie bedzie zadnej roznicy nie ma problemu".

Niestety, z tego co czytam (madry Polak po szkodzie), takie zlewy montuje sie nie do zwyklych blatow, a powiedzmy granitowych, a problem jest taki, ze blat na szerokosci 4 cm bedzie narazony na ciagle zalewanie woda (konkretniej to wyciete miejsce na zlew), nie wiem, czy dobrze to wytlumaczylem.
W zwiazku z tym mam pytanie, czy to da sie jakos zalaminowac, zaimpregnowac, nie wiem...

Niewiedza niestety kosztuje - zlew za 400 zl jest juz w domu i nie wiem, co dalej.

Dziekuje z gory za pomoc.


Witam. Widzisz jest 126 wejść i nikt nie podejmuje tematu. Piszesz bardzo nie zrozumiale. Trudno jest pojąć o co chodzi. Np. Co to znaczy blat podwieszany, a nie wpuszczany ? Dalej - blat szer. 4 cm. - To raczej chodzi o grubość jego. Bo szerokość standardowa wynosi 60 cm. Zawsze wycina się otwór na zlew w blacie. Są specjalne uszczelki pod zlewem. Zlew jest mocowany specjalnymi uchwytami do blatu - jest nimi dociskany. Zawsze przy montażu zlewów w blatach i paneli kuchennych wyciętą część w blacie - otwór - uszczelniam dodatkowo silikonem sanitarnym. Rozprowadzam go normalnie palcem dookoła otworu. Tak naprawdę nie wiem co to jest za zlew. Pod każdy zlew wpuszczany wycina się otwór pomniejszony o krawędź zlewu. Na tej krawędzi zawiesza się zlew wcześniej go uszczelniając pod krawędzią - tak metalowe i kamionkowe, dodatkowo, jak pisałem - silikonem - otwór dookoła. Nie wiem dokładnie na czym polega ten błąd.? Nie wiem też co to za zlew? Może jakaś fotka>>>
i.liber@wp.pl.
LIBER

dylot
Aktywny
Aktywny
Posty: 169
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:36
Lokalizacja: Ustroń

autor: dylot » 24 lip 2009, 10:01

kolega miał na myśli nie blat lecz zlew/komorę podwieszaną i tak jak pisze, ,producenci nie zalecają ich do zwykłych blatów z płyty i raczej nie ma sposobu zabezpieczenia wycięcia aby było ładnie i nie zamokło.
Masz 2 wyjścia albo kupić nowy zlew wpuszczany a ten spróbuj sprzedać, lub jeśli jak piszesz nie jest to duża kuchnia to zainwestuj w nowy blat z kamienia naturalnego lub kompozytu.

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM

autor: Liber » 24 lip 2009, 15:58

dylot pisze:kolega miał na myśli nie blat lecz zlew/komorę podwieszaną i tak jak pisze, ,producenci nie zalecają ich do zwykłych blatów z płyty i raczej nie ma sposobu zabezpieczenia wycięcia aby było ładnie i nie zamokło.
Masz 2 wyjścia albo kupić nowy zlew wpuszczany a ten spróbuj sprzedać, lub jeśli jak piszesz nie jest to duża kuchnia to zainwestuj w nowy blat z kamienia naturalnego lub kompozytu.


No tak - "dylot" , montowałem różne zlewy, lecz w blatach. Z takim przypadkiem nie spotkałem się i dlatego pewne nie zrozumienie sprawy. Misi kolega przekalkulować co bedzie lepsze w jego przypadku. Ma dwa wyjścia, tak jak piszesz.
LIBER

Brahmaputra
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:26
Lokalizacja: Warszawa - Mysiadło
komora zlewu podwieszana.

autor: Brahmaputra » 31 lip 2009, 11:26

jeśli mieszkasz w Warszawie to dam namiary Twojemu wykonawcy jak to powinien zrobić.Prowadzę stolarnię od zawsze a mam już 56 latek.Można to zrobić ale nie w warunkach domowych. trzeba zrobić redukcję materiałów blatowych i wkleić na soudal rozprężny lub D5. powodzenia.Normalnie nie wolno montować takicch blatów w normalnym laminacie.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 22 gości

Gotowe projekty domów