Jakie prace w następnej kolejności?

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

andreoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2008, 12:47
Jakie prace w następnej kolejności?

autor: andreoz » 24 cze 2009, 18:44

Witam
Mam dom ostatnio porobiłem instalacje wod-CO, następnie wylewki juz na gotowo, dziś majster kończy szpalety i parapety. No i skończyły mi się pomysły co teraz dalej tzn jaka jest prawidłowa kolejność dalszych prac?. Do roboty są:
-podłogi/płytki
-zakładanie grzejników (z tym bym jeszcze poczekał bo na razie i tak nie bedziemy się wprowadzać a boję się żeby nie ukradli)
-drzwi wewnętrzne / ościeżnice
-schody drewniane na poddasze
- malowanie ścian
Co proponujecie TERAZ robić?

Pozdrawiam
Andrzej

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 24 cze 2009, 19:07

Drzwi,ościeżnice,schody,możesz raz pomalować,a po położeniu płytek pomalować na gotowo

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: Jakie prace w następnej kolejności?

autor: Liber » 03 lip 2009, 20:42

andreoz pisze:Witam
Mam dom ostatnio porobiłem instalacje wod-CO, następnie wylewki juz na gotowo, dziś majster kończy szpalety i parapety. No i skończyły mi się pomysły co teraz dalej tzn jaka jest prawidłowa kolejność dalszych prac?. Do roboty są:
-podłogi/płytki
-zakładanie grzejników (z tym bym jeszcze poczekał bo na razie i tak nie bedziemy się wprowadzać a boję się żeby nie ukradli)
-drzwi wewnętrzne / ościeżnice
-schody drewniane na poddasze
- malowanie ścian
Co proponujecie TERAZ robić?

Pozdrawiam
Andrzej


Witam. O elektryce i tynkach chyba nie zapomniałeś? 1.Teraz należałoby położyć wszędzie tam gdzie jest do położenia glazura i płytki podłogowe /terakota, gres/. To może być salon, przedpokój, łazienki. Przy tej pracy jest dużo roznoszonego piachu, zapraw klejowych, kawałków glazury.
2. W tym czasie nie mogą być kładzione podłogi drewniane, czy panel. Przed położeniem podłóg drewnianych czy drewnopodobnych /paneli/. Wylewka musi mieć odpowiednia wilgotność wylewki -8%, Oraz będą niszczone przez chodzących glazurników. malarzy. Ościeżnice można wstawiać na położone już podłogi lub przed. Potem trzeba podcinać spody drzwi. Malowanie ścian wykonałbym przed położeniem podłóg, a to dlatego, że nie trzeba ich zaścielać folią przed zachlapaniem jej. Schody i kuchnie, szafy i zabudowy zamontowalbym na końcu lub w jednym już czasie. Po schodach nie chodzili by, ani glazurnicy i malarze w butach z piachem. Przy montażu schodów , kuchni , szaf wystąpią zakurzenia, ale przy tej pracy montażyści powinni dużo korzystać z odkurzacza. Jeśli wcześniej położysz schody - należy ich dobrze zabezpieczyć przed porysowaniem przez chodzących w/w wymienionych fachowców. Ostatnie lakierowanie schodów i podłóg /parkiety, mozaiki/. należy wykonać - kiedy praktycznie nic nie jest do robót związanych z glazurą, malowaniem. Ograniczone jest całkowicie chodzenie pracowników na poddasze. Oni najbardziej niszczą schody i podłogi. Pozostawić je na 2 -3 doby do całkowitego utwardzenia się.
Ps. W jakim rejonie kraju mieszkasz? Mała reklama - Jestem wykonawcą - schodów na betonie i samonośnych, na tulejach metalowych, kuchni na miarę, szafy przesuwne, garderoby i inne zabudowy. Podaj emeil - podeśle Ci kilka fotek z moimi wyrobami. i.liber@wp.pl. Pozdrawiam.
LIBER

andreoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2008, 12:47

autor: andreoz » 08 lip 2009, 12:46

Witam
Elektryka i tynki już dawno zrobione:)Widzę że czas szukać teraz jakiegoś glazurnika albo jakiejś ekipy od elewacji zewnętrznych. Przed elewacją muszę pociągnąć rurę gazową do kuchni.Mieszkam na podkarpaciu, a jeżeli chodzi o schody to będą to schody samonośne drewniane. odeślij parę projektów na andreoz@o2.pl
Pozdrawiam
Andrzej


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów