okna dachowe - o co chodzi?

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

przemol
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:35
Lokalizacja: Zielona Góra
okna dachowe - o co chodzi?

autor: przemol » 28 kwie 2009, 18:57

z tymi oknami połaciowymi to naprawde kupa smiechu. dla mnie mogą to być 4 deski zbite na zardzewiałe gwożdzie ale moim zdaniem szyba powinna być najwyższych standardów ( ciepłota, wytrzymałość itd)
A Wy drodzy forumowicze czym kierujecie się przy wyborze okien? ceną za marke bo ma fajne kołnierzyki kompletowane osobno z każdą śrubką lakierowaną , dobrą bajerą sprzedającego bo to ponoć połowa sukcesu a może czymś innym?

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 28 kwie 2009, 20:23

Według mnie to też trzeba patrzyć na parametry szyby.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 578
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
OKNA dachowe FAKRO

autor: FAKRO » 07 maja 2009, 13:03

Witam,

zapraszam do zapoznania sie z ofertą produktową na stronie FAKRO

Pozdrawiam

Velset
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2009, 8:42
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: o co chodzi?

autor: Velset » 20 maja 2009, 12:26

Ogólnie to "kupa śmiechu" jest z tymi 4 deskami zbitymi zardzewiałymi gwoździami.
A jeszcze większa "kupa śmiechu" będzie, jak zacznie to wszystko przeciekać ;)

Realnie...
Szyba, ok... należy zwracać na nią uwagę, ale należy pamiętać, że zazwyczaj jest to element który możemy wymienić.
Skrzydło, ościeżnicę teoretycznie też możemy wymienić, ale jest to zabieg już dużo bardziej kosztowny i pracochłonny.

Co do reszty...
drewno czy PCV
ile malowane
jakie zawiasy (sposób otwierania)
jaka ramka między szybami
czy ma wentylację, jak tak to jaką
klamka (góra, czy dół)
Jeśli drewno to czy jest zabezpieczone na łączeniach
czy jest odprowadzanie skroplin

A przede wszystkich jaka jest gwarancja, serwis
ewentualne dodatki do okna itp.

Co do wyboru producenta to wg mnie wybierałbym między VELUX, FAKRO, ROTO.

Co do konkretnego rodzaju okna to już należy porównywać konkretne modele.


przemol pisze:z tymi oknami połaciowymi to naprawde kupa smiechu. dla mnie mogą to być 4 deski zbite na zardzewiałe gwożdzie ale moim zdaniem szyba powinna być najwyższych standardów ( ciepłota, wytrzymałość itd)
A Wy drodzy forumowicze czym kierujecie się przy wyborze okien? ceną za marke bo ma fajne kołnierzyki kompletowane osobno z każdą śrubką lakierowaną , dobrą bajerą sprzedającego bo to ponoć połowa sukcesu a może czymś innym?

roofmen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 maja 2009, 19:38
Lokalizacja: śląsk

autor: roofmen » 26 maja 2009, 19:59

Jeśli chcemy porównywać okna połaciowe to pozostaje nam tylko Velux i Fakro. Roto już się różni i jest bardziej skomplikowane w montażu, do tego dochodzą kwestie wizualne.

przemol
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:35
Lokalizacja: Zielona Góra

autor: przemol » 30 maja 2009, 13:17

A jeszcze większa "kupa śmiechu" będzie, jak zacznie to wszystko przeciekać

od tego sa obróbki blacharskie

2 deski to drewno
zawiasy sa w meblowym
ramka i wentylacja to tez nie problem chyba że nie wiesz jak
a gwarancja i reszta to juz mój problem

budow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:19
Lokalizacja: koszalin
okna Fakro

autor: budow » 26 cze 2009, 16:49

mam wrazenie ze nie masz pojecia co to okna dachowe. okna dachowe to tylko fakro, polska sprawdzona firma

Przemek

autor: Przemek » 26 cze 2009, 17:07

a reszta firm ? okna dachowe Velux czy Roto to nie okna dachowe ?
pozostaje jeszcze choćby Okpol
jestem ciekawy Twojej opinni
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, 14:20 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

budow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 20 wrz 2007, 18:19
Lokalizacja: koszalin

autor: budow » 05 lip 2009, 14:51

powiem tak ja jestem stara data :) poczytaj moje opinie na fb to bedziesz wiedział jaką mam opinie o innych :)

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113

autor: MistrzJan » 05 lip 2009, 17:45

Witam. A może jesteś pod dobrą datą, że się uczepiłeś jednego okna i nie możesz się jego puścić ? :D .Ja osobiście nie widzę dużych różnic jakościowych między tymi oknami. Pozdrawiam Jan.

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:

autor: dafe » 09 lip 2009, 15:23

Kolega "Budow" jak zaznaczył że jest starej daty i nasiąknął ideologią totalniacką.
Jako dziecko krzyczał " ein Volk, ein Reich, ein Führer"
Jako młodzieniec "program (jedynej) Partii, programem (jedynego) Narodu"
Cóż może teraz wypisywać?

Ale kolega widać nie czerpie z historii .
Skarbem jest wielość i nieważne czego dotyczy.
Gdyby w czasach gdy Fakro zaczynało produkcję, takich kolegów było więcej, firma ta nigdy by nie stanęła na nogi bo krzyczeliby, że Velux jest jedynym i słusznym.

W Polsce firm produkujących okna dachowe jest osiem. Każda jest skarbem, bo napędza gospodarkę.
A dzięki konkurencji jakość okien się stale polepsza przy zachowaniu rozsądnych cen.

Kolego "Budow" nie obrażaj się, wszystkie Twoje posty dotyczą jednej firmy i to są dość klakiernickie wypowiedzi pod jej adresem.
Mam dość solidne podstawy aby twierdzić, że jesteś jej pracownikiem.
I nie czepiam się akurat Ciebie tylko postawy, którą za wszelką cenę starasz się wypromować, choć nie używasz żadnych argumentów prócz tego, że jesteś stary.

Jestem wykonawcą i właścicielem małej firmy. Dzięki ludziom, którzy ufają małym podmiotom mam pracę jak miliony ludzi w Polsce.
Dlatego staram się przynajmniej nie przeszkadzać w zdobywaniu części rynku przez mniej znanych producentów.

Pozdrawiam

roofmen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 maja 2009, 19:38
Lokalizacja: śląsk

autor: roofmen » 15 lip 2009, 18:48

Oczywiście, że jest wielu producentów okien dachowych w Polsce i pewnie będzie ich jeszcze przybywać. Jednak wystarczy się wczytać w parametry techniczne, zobaczyć ekspozycje i każdy może swoje zdanie wyrobić.

Swoją drogą ciekawe skąd wzięło się powiedzenie: Mądry Polak po szkodzie. Ja wyznaję zasadę, że lepiej dopłacić i mieć spokój niż za wszelką cenę oszczędzać i wracać co roku do problemu.

Mam nadzieję, że każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że największą sprzedaż i największe uznanie mają na rynku okien dachowych firmy Fakro i Velux. Reszta tak naprawdę się nie liczy.


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów