działki w strefie technicznej-co to oznacza??

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Justyna88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 8:57
działki w strefie technicznej-co to oznacza??

autor: Justyna88 » 24 cze 2009, 9:03

witam, mam wielką prośbe, byłby ktoś w stanie wytłumaczyc mi co to oznacza:"działki znajdują się w strefie technicznej ochrony stateczności wałów". napisano to pod decyzją o przekształceniu działki rolnej na działkę budowlaną!! mam działkę budowlaną, a nie mogę się na niej budować:/:/

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie

autor: oleyu » 24 cze 2009, 13:41

Jeżeli całe działki sa w strefie ochronnej to nic nie darady zrobić. Jeżeli tylko część działki jest w dtrefie to na niej nie możesz budować.
A strefa ochrony stateczności wałow, to strefa ktora jest bezpośrednio odpowiedzialna za statyke skarpy (naprężenia, odkształcenia, przemieszczenia)

Justyna88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2009, 8:57

autor: Justyna88 » 24 cze 2009, 14:24

to nie ma szans, żeby sie na niej budować, mimo tego że w 2005 roku zostala ta działka przekształcona na budowlana?? a przecież kilka domów już stoi w tej strefie.... nie mozna się jakoś od tego odwolac albo cos??

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie

autor: oleyu » 25 cze 2009, 12:33

W planie jest strefa ochronna od wałów która musi być zachowana. Musisz sprawdzić jaka. Poza nią mozna budować


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów