warunki techniczne podlaczenia do sieci

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Arecki1338a
warunki techniczne podlaczenia do sieci

autor: Arecki1338a » 28 lut 2006, 20:03

Dzis dostalem warunki techniczne do podlaczenia do sieci. Mam 2 umowy do podpisania, edna na tzw prowizorke budowlana. Napisali w niej ze "wnioskodawca poprzez uprawnionego wykonawce robot elektrycznych ma zamontowac typowe zlacze pomiarowo rozdzielcze budowlane przy zlaczu Z-102" Teraz nie wiemjak to rozumiec, ta skrzynka przy ktorej mam zamontowac w/w zlacze znajduje sie 2 dzialki wczesniej, czyli to bedzie okolo 60 m. Jak mam rozumiec wykonanie czegos takiego? Po drodze nie ma zadnego slupa, zupelnie nic. Jak od tej skrzynki mam niby pociagnac do siebie na dzialke.
Druga umowa dotyczy juz stalego przylacza, tam jasno napisali ze oni stawiaja skrzynke przylaczeniowa+ licznik. Termin wykonania pierwszej umowy (prowizorka) to do 1 miesiaca, na docelowe lacze dali sobie do 6 miesiecy.Dzieki za info, bo za nic tego nie rozumiem.

albin

autor: albin » 01 mar 2006, 10:10

1. Prowizorkę wykona elektryk z uprawnieniami budowlanymi i sam musi wykopać i ułożyć kabel i zakończyć go na terenie budowy tablicą z licznikiem i zabezpieczeniami.Potrzebna będzie jednak zgoda od sąsiadów na przejście z kablem.
2. Zakład wykona to samo tylko że musi najpierw wykonać projekt takiego przyłącza(warunki, zgody, mapy itp. i pewnie jak będzie miało kilka takich projektów to ogłosi przetarg na ich wykonanie - różnie jednak w różnych miejscach) i docelowo już zainstaluje szafkę rozliczeniowo-złączową w linii ogrodzenia. Stamtąd trzeba będzie doprowadzić prąd do domu kablem YKY 5x10mm2

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27

autor: ROSS8 » 01 mar 2006, 13:06

WITAM.
DOMYŚLAM SIĘ ŻE MA PAN NA MYSLI PROWIZORKE WYKONANA PRZEWODEM NAPOWIETRZNYM I PRZYŁACZE ZAPEWNE RÓWNIEŻ.
ALE PROSZĘ SIE NIE MARTWIĆ, ELEKTRYK SOBIE Z TYM PORADZI, PAN MUSI TYLKO POPROSIĆ SĄSIADÓW LUB WŁASCICIELI DZIAŁEK PRYWATNYCH O ZGODĘ NA TAKĄ LINIĘ, POTRZEBNE TO RÓWNIERZ BEDZIE DLA re ale to juz oni sobie poradzą. A na budowę WLZ (do budynku przy docelowym przyłączu) równieżjest potrzebny projekt i wówczas określi się rodzaj i przekrój przewodu.
POZDRAWIAM

Arecki1338a

autor: Arecki1338a » 01 mar 2006, 19:18

prowizarka i docelowe przylacze jest kablowe. Dziekuje za odpowiedzi, troche mi to rozjasnilo. Nie bardzo rozumiem tylko co to znaczy przy zlaczu Z102, czy skrzynak z licznikiem ma bys przy skrzynce Z102, czy od tej skrzynki ma byc pociagniety kabel i zakonczony skrzynka u mnie na dzialce? jaki moze byc koszt wykonania tej prowizorki?

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27

autor: ROSS8 » 02 mar 2006, 11:19

Prawdopodobnie znaczy to, że pomiar bedzie zlokalizowany w złaczu kablowym gdzieś przy ulicy (w linii ogrodzenia), i dalej instalacja wewnetrzna tzw. WLZ.
Przyznam się że nie spotkałem sie z zasilaniem prowizorycznym (budowlanym) kablowym. Gdyz na dobra sprawę na to równiez należałoby wykonac kilka uzgodnień branżowych i wykonać przynajmniej uzgodnienie trasy w geodezji. Ale to może jakis sposób na ominięcie papierologii i bbiórokracji.
A koszt to myślę że jest rózny, w zalezności od części Polski. interesuje mnie jak Pan to wykona, tą prowizorkę.
Pozdrawiam.

Arecki1338a

autor: Arecki1338a » 02 mar 2006, 14:13

tez jestem ciekawy jak to wyjdzie. niedlugo wyjezdzam na 3 miesiace i chyba dopiero po powrocie bede dzialal, mam nadzieje ze to wszystko wyjdzie tak jak nalezy i nie bedzie komplikacji po drodze.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości

Gotowe projekty domów