Malutki pokój na poddaszu

Pokój dziecięcy jest zazwyczaj miejscem zabaw i nauki dziecka. Dlatego tak ważnym aspektem jest dobór odpowiednich mebli, kolorów ścian, które wpływają na kreatywność naszych pociech. Zobacz jak inni poradzili sobie z tym problemem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ewcia_ck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2009, 8:42
Malutki pokój na poddaszu

autor: ewcia_ck » 21 lut 2009, 20:09

Witam
Zastanawiam się nad małą adaptacją strychu. Mianowicie chodzi mi o zrobienie małego pokoju, coś a'la sypialnia - pracowania.
Chciałabym, żeby znalazło się tam przede wszystkim łóżko i biurko. W zasadzie na tym się kończą moje wymagania;) oczywiście jeśli by się udało to można by wrzucić jakąś małą szafeczkę pod telewizor, czy małą komodę. Chodzi mi o wykorzystanie wolnej, niezagospodarowej powierzchni, i zrobienie własnie czegoś takiego. Nie potrzebna jest tam ani szafa, ani zbytnia duża ilość innych szafek, bo ma to wszystko swoje miejsce w innym pokoju ;)
Jest jednak pewien problem ponieważ pokoj miałby wymiary około 1,5-1,8 m na 5m. Dochodzi niestety spadek, wysokość ścianki kolankowej to 70-90 cm. Czy warto robić coś w tym kierunku.
Proszę o wszelkie rady, gdyż na wiosnę chciałabym ruszyć z remontem domu i nie wiem czy planować także ten pokoj.
Z góry dziękuję
pozdrawiam

Studio Aranżacji mDom
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:16
Lokalizacja: warszawa

autor: Studio Aranżacji mDom » 23 lut 2009, 17:31

Klucz sprawy to gdzie jest wejście do tego "wagonu" ? Szerokość pomieszczenia nie jest optymistyczna ale przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań wyjdzie to fajnie.

Jeśli wejście masz na środku to sprawa ułatwiona, dzielisz na prawo i lewo strefy a jeśli drzwi do tego pomieszczenia są na początku - to na końcu organizujesz obowiązkowo strefę spania a biurko wcześniej.

Zabudowy stolarskie będą tutaj niezbędne, ponieważ potrzebne będą niestandartowe rozwiązania.
Waldemar, Studio Aranżacji Wnętrz mDom

ewcia_ck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2009, 8:42

autor: ewcia_ck » 23 lut 2009, 20:05

Wejście znajduje się na końcu. Od drzwi do ściany zostaje jakieś 10-30 centymetrów. Okno znajduję się na drugim końcu. Tak właśnie myślałam, żeby łóżko dać na sam koniec, a biurko gdzieś bardziej z brzegu. Tylko nie wiem czy w ogóle będzie się dało przejść :roll:

ewcia_ck
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2009, 8:42

autor: ewcia_ck » 23 lut 2009, 21:51

Myślałam mniej więcej nad czymś takim (program nie uwzględnia skosów):
img7.imageshack.us/my.php?image=pokoj.jpg
img6.imageshack.us/my.php?image=pokoj2.jpg
Jeśli już to które rozwiązanie byłoby lepsze?? A może jeszcze coś innego??

Studio Aranżacji mDom
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:16
Lokalizacja: warszawa

autor: Studio Aranżacji mDom » 24 lut 2009, 9:57

Ten "projekt" nie może być oceną sytuacji, ponieważ na nim nic nie widać i nie oddaje sedna sprawy.

Niezbędny jest rzut z góry 2D z dokładnym z wymiarowaniem przestrzeni. Możesz to zrobić bez specjalistycznego programu samodzielnie : spróbuj na papierze mililitrowym narysować rozkład pokoju i wstaw rzeczywiste wymiary mebli lub posłuż się kalką. Celem jest zobaczyć przestrzeń "z góry" po wstawieniu mebli - czy będziesz mogła w tym pokoju funkcjonować przy Twoich założeniach jego wyposażenia.

Wstawiłem Ci do naszej galerii projektów PRZYKŁAD układu sypialni - właśnie w rzucie z góry. I od takiego projektu musisz zacząć aby przejść do dalszych etapów aranżacji. To jest fundament docelowego wnętrza.

Zobacz tutaj - (projekt na końcu galerii), zwróć uwagę na ilość wymiarów w projekcie:

studio.mdom.pl/index.php/projekty/sypialnie
Waldemar, Studio Aranżacji Wnętrz mDom

ekspertanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2009, 20:07
Re: Malutki pokój na poddaszu

autor: ekspertanna » 30 maja 2009, 20:18

W Twoim wypadku idealne będą meble, robione pod wymiar. Polecam projektantów Komandora, z pewnością dobrze doradzą i opracują projekt za darmo. Warto sprawdzić, bo to nietypowe pomieszczenie, a oni są w tym dobrzy.
Pozdrawiam, :) Anka

ewcia_ck pisze:Witam
Zastanawiam się nad małą adaptacją strychu. Mianowicie chodzi mi o zrobienie małego pokoju, coś a'la sypialnia - pracowania.
Chciałabym, żeby znalazło się tam przede wszystkim łóżko i biurko. W zasadzie na tym się kończą moje wymagania;) oczywiście jeśli by się udało to można by wrzucić jakąś małą szafeczkę pod telewizor, czy małą komodę. Chodzi mi o wykorzystanie wolnej, niezagospodarowej powierzchni, i zrobienie własnie czegoś takiego. Nie potrzebna jest tam ani szafa, ani zbytnia duża ilość innych szafek, bo ma to wszystko swoje miejsce w innym pokoju ;)
Jest jednak pewien problem ponieważ pokoj miałby wymiary około 1,5-1,8 m na 5m. Dochodzi niestety spadek, wysokość ścianki kolankowej to 70-90 cm. Czy warto robić coś w tym kierunku.
Proszę o wszelkie rady, gdyż na wiosnę chciałabym ruszyć z remontem domu i nie wiem czy planować także ten pokoj.
Z góry dziękuję
pozdrawiam
:)

gustav33
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 8:22

autor: gustav33 » 31 maja 2009, 15:57

Widziałem kiedyś podobne pomieszczenie urządzone całe w poduchach. Takie legowisko - po prostu przytulne pomieszczenie do wypoczynku.

Kosiara
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2009, 10:12

autor: Kosiara » 02 cze 2009, 11:26

Ja mam taki pokój i w dodatku ze słupem po środku... wiec do niczego innego jak tylko do spania się nie nadaje:)) tylko co pod te poduchy...? żeby tylko było ciepło....

gustav33
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 8:22

autor: gustav33 » 02 cze 2009, 17:03

Kosiaro, nikt tu nie mówi o sypialni tylko o pokoju do relaksu.

...a do poduch zostawiłbym naturalne drewno ze strychu. Oczywiście po tuningu jasną bejcą. Naturalną lub pastelową V33. Na to położyłbym bezbarwny wosk Liberon i dłuuugo pucował bawełnianą szmatką. Gdy zapach wosku wywietrzeje (nie wszyscy lubią – ja uwielbiam, ale wiem, że część populacji nie), otóż gdy zapach wywietrzeje będzie to przytulne miejsce gdzie można rozłożyć się wygodnie na poduchach, oprzeć się o naturalne drewno i obejrzeć na DVD fajny koncert.

P.S. Pod poduchy koc, dywan, wykładzina - co jest pod ręką.

katarzyna.mlynska4
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 26 cze 2018, 10:39
Re: Malutki pokój na poddaszu

autor: katarzyna.mlynska4 » 02 paź 2018, 10:48

A może stolik nocny przy łóżku? Polecam stoliki marki MoonWood. http://moonwood.me/produkt/stolik-nocny-scandi-grey-2/

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Malutki pokój na poddaszu

autor: e-Rzecznik_Magnat » 25 paź 2018, 13:09

Szanowni Państwo,
Przy aranżacji pomieszczeń na poddaszu warto również pamiętać o zastosowaniu farby, która pomoże w łatwym utrzymaniu wymalowania w czystości. Rekomenduję wykorzystanie farby Magnat Sypialnia Pokój Dziecka. Farba jest hipoalergiczna, minimalizuje ilość szkodliwego dla zdrowia formaldehydu (znajdującego się między innymi w płytach meblowych, panelach, materiałach wykończeniowych), wpływając tym samym korzystnie na jakość powietrza wewnętrznego. Dzięki zastosowaniu farby, ewentualne zabrudzenia można usunąć ze ściany przy pomocy wilgotnej ściereczki.

kulik86
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2016, 10:02
Re: Malutki pokój na poddaszu

autor: kulik86 » 12 lis 2018, 8:56

Ooo, mój mały też ma pokoik na poddaszu. Otstanio go urządzaliśmy, mamy fajne mebelki do takiego niedużego pomieszczenia, jakbyś potrzebował: http://tere-fere.pl/jak-urzadzic-pokoik ... la-dzieci/


Wróć do „Pokoje dziecięce, pokoje młodzieżowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów