Kiedy gips odchodzi ze ściany...

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Katallyst
Kiedy gips odchodzi ze ściany...

autor: Katallyst » 19 cze 2007, 8:29

Na ścianę pod sufitem nakleiłam pasek taśmy malarskiej, żeby odciąć biały pasek przy malowaniu. Po pomalowaniu ściany od razu taśmę zaczełam odrywać i w wielu miejscach odeszła mi razem z gipsem nałożonym poprzedniego dnia. Rok temu robiłam to samo ale wszystko było dobrze. Dlaczego gips się odkleił, był za mokry czy może dlatego że nie zagruntowałam ściany przed jego nałożeniem? A może jakiś felerny worek mi się trafił. Czy przed naciąganiem gipsu i przed malowaniem trzeba gruntować?

Awatar użytkownika
Rudy
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:06

autor: Rudy » 19 cze 2007, 10:05

Moim zdaniem błąd to nie zagruntowanie ściany pod gipsem. Mi się to zdarzało, gdy taśma za długo była na ścianie. Trzeba ja zerwać zaraz po malowaniu. Ważne jest też, żeby zrywać ją pod dużym kątem. Gips może też odpadać gdu nałożysz na niego taśmę zanim zdąży wyschnąć. Dzień to czasem za krótka na wyschnięcie gładzi.
miłego dnia

Adam Makowicz
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:55
Lokalizacja: Sopot

autor: Adam Makowicz » 30 cze 2007, 13:52

do takich prac trzeba stosować gips syntetyczny a nie naturalny - proste?
A najlepiej przed pracami pytać specjalistów. Mądry Polak po szkodzie.

senssei
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 kwie 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Kiedy gips odchodzi ze ściany...

autor: senssei » 19 maja 2009, 5:56

Katallyst pisze:Na ścianę pod sufitem nakleiłam pasek taśmy malarskiej, żeby odciąć biały pasek przy malowaniu. Po pomalowaniu ściany od razu taśmę zaczełam odrywać i w wielu miejscach odeszła mi razem z gipsem nałożonym poprzedniego dnia. Rok temu robiłam to samo ale wszystko było dobrze. Dlaczego gips się odkleił, był za mokry czy może dlatego że nie zagruntowałam ściany przed jego nałożeniem? A może jakiś felerny worek mi się trafił. Czy przed naciąganiem gipsu i przed malowaniem trzeba gruntować?


Przyczyną mogła być też za "silna" taśma. Niektóre profesjonalne taśmy maja określony na opakowaniu czas w którym powinno sie je zerwać - np.1 dniowe, 3 - dniowe itd. Te taśmy sa gwarantem powodzenia o ile praca została dobrze wykonana

dom-trendy.pl/Projekty-architektoniczne.html

Awatar użytkownika
decoland
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 sty 2009, 19:36
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontaktowanie:
Grunt i mocna taśma

autor: decoland » 29 maja 2009, 19:12

Nie ma co żałować gruntu na ściany, a poza tym taśma mogła być zbyt mocna.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów