zestaw Sun Gallo Professional Plus EV3

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tinox
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2009, 10:32

autor: tinox » 18 mar 2009, 10:43

pozwoliłem sobie zajżeć na oba te linki, rzeczywiscie jak napisał użytkownik Perez7 oba kolektroy sa przebadane z tym że Instytut Paliw i Energi Odnawialnej w Warszawie (IPiEO) który przebadał kolektor Gallo EV to notyfikowana jednostaka badawacza, której badania honorwane są w całej Europie, co do firmy która przebadał kolektro Solartech - Projprzemeko z Bydgoszczy to jest to jakaś mała prywatna firma badawcza, o której szczerze mówiąc nawet nie słyszałem i napewno nie jest to notyfikowany instytut badawczy.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 04 kwie 2009, 20:21

Witam.
Projprzemeko z Bydgoszczy to jest to jakaś mała prywatna firma badawcza, o której szczerze mówiąc nawet nie słyszałem i napewno nie jest to notyfikowany instytut badawczy.

Nie badawcza a handlowa, swego czasu kupiłem u nich chińszczyznę i mocno się zawiodłem.
pozdrawiam
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

chomik
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:57
Pytanie...

autor: chomik » 04 kwie 2009, 22:01

A co takiego działo Ci się z tymi kolektorami? Przegrzewały się? Czy może wogóle nie dawały rady nagrzewać wody?

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 04 kwie 2009, 22:35

Witam.
A co takiego działo Ci się z tymi kolektorami? Przegrzewały się? Czy może wogóle nie dawały rady nagrzewać wody?

Gdyby się przegrzewały to bym się cieszył, ale 20 rur nie było w stanie nagrzać wody w zbiorniku 200l więcej jak 38 stopni w bezchmurny dzień latem.
pozdrawiam
Fizyki uczymy się od Brzęczkowskiego, pierwszego na świecie wynalazcy silnika grawitacyjnego (perpetuum mobile).

cezarr1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:23
Lokalizacja: pomorskie

autor: cezarr1 » 07 kwie 2009, 20:37

michu2312 kup płaskie kolektory będziesz widział na czym stoisz przez długie lata bez dylematów rozszczelni się czy nie rozszczelni " próżnia trzyma przez lata ale w starych kineskopach "

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 16 kwie 2009, 23:35

Witam.
próżnia trzyma przez lata ale w starych kineskopach "

A to pozwolę się trochę nie zgodzić. Co prawda kineskop ma grube szkło ale tylko z przodu i z boku, ale szyjkę ma bardzo delikatną a zatopienie szkła po pompie próżniowej nawet bardziej delikatną niż rura kolektora. Ponieważ rura kolektora nie ma innych elementów wtopionych w szkło to śmiem twierdzić, że równie długo rura zachowe próżnię jak i kineskop.
pozdrawiam

jacbak7870
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 13 mar 2008, 9:49
Lokalizacja: Olesno

autor: jacbak7870 » 17 kwie 2009, 21:56

kolego Bachus ganisz Chińszczyznę z Projpszemeco ajakie ty masz rury:

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 17 kwie 2009, 23:11

Witam.
kolego Bachus ganisz Chińszczyznę z Projpszemeco ajakie ty masz rury:

Musimy rozróżnić w kolektorze próżniowym dwie rzeczy: materiał z którego zbudowany jest kolektor i jego zasada działania. Można z najlepszego materiału zrobić kompletny chłam i z najgorszego całkiem niezłą rzecz. Myślę, że co do tych tez będziemy zgodni. I tu zacznijmy od materiału. Z rury w, której zastosujemy heat pipe ja jestem w stanie wyciągnąć o ok. 30% więcej jeżeli zastosuję direct flow a przecież to ta sama rura, mało tego po przebojach swego czasu z Projprzemem został mi kolektor właśnie heat pipe gdzie powyciągałem gorące rurki i zastosowałem bezpośredni przeplyw: wyniki uzysku energetycznego diametralnie różne. Ganię Chińszczyznę nie z powodu materiałów ale z powodu zasady działania. A teraz to co Ciebie tak najbardziej interesuje: Rury mam Chińskie a to dla tego, że nie ma innych i twierdzę, że są najlepsze, mało tego twierdzę również, że produkcję samych rur opanowali w sposób mistrzowski. Twierdzę, wyraźnie, że heat pipe nie nadaje się w naszym klimacie, można to zrobić lepiej i prościej a nie jest to tylko moje zdanie. A to wynika z doświadczeń i lat praktyki
pozdrawiam

michu2312
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 mar 2009, 3:47
Lokalizacja: poznań

autor: michu2312 » 22 maja 2009, 18:44

Witam po długiej rozmowie ze sprzedawcą i prezentacji zdecydowałem się na kupno kolektora termomax df100 3m2 firmy Kingspan Solar wraz z zasobnikiem 300ltr kingspansolar.com/products/df100.shtml Jestem ciekaw jak będą działać podobno są są trochę lebsze od gallo ev3 i też mają certyfikaty Czy ktoś może mi coś o nich powiedzieć bo za dużo w sieci nie moge znaleść a chciałbym się coś wiecej dowiedzieć bo już są w drodze do mnie. pozdrooo

perez7
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, 14:41

autor: perez7 » 25 maja 2009, 12:12

Znalazłem troszkę informacji na temat tych kolektorów choć nie ukrywam że nie było to łatwe bo na polskich stronach jest tego mało. Z tego co przeczytałem to te kolektory sa certyfikowane i to chyba nawet jako pierwsze zostały wpisane na liste Solar Keymark. Porównując specyfikacje techniczne wydaje się że są to naprawde jakieś dobre kolektory... Z tego co piszą to vissmann "produkując" swoje kolektory sie na nich wzorowal...Podsyłam link do artykułu którego znalazłem ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=2911&cms=263


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów