Latem mam piekiełko na poddaszu :/

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

momikaf
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 17:36
Lokalizacja: mazowsze
Kontaktowanie:
Latem mam piekiełko na poddaszu :/

autor: momikaf » 10 maja 2009, 18:03

Zbliża się lato, a ja już martwię się na myśl o piekiełku, jakie panuje w pokojach na poddaszu. Temperatura dochodzi do 38st.C!!! Proszę o radę, co zrobić, aby tak się nie działo. Dodam, że jest to dom szkieletowy. Wszystkie izolacje są, budowa była nadzorowana. Dziękuję za wszystkie konstruktywne wypowiedzi.
P.S. Klimatyzacja to ostateczność

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

autor: GipsKarton » 10 maja 2009, 18:24

mozesz opisac sklad przegrod (np. grubosc ocieplenia, ilosc okien), jak wentylowany jest dach itp.

momikaf
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2009, 17:36
Lokalizacja: mazowsze
Kontaktowanie:

autor: momikaf » 10 maja 2009, 18:58

Chciałabym móc od razu odpowiedzieć, ale beż ściągi się nie obejdzie. Przypuszczam, że grubość ocieplenia jest standartowa ok.20cm (o ile są jakieś standarty?) Np. pomieszczenie ok.20m2 posiada 2 okna połaciowe, nieduże oraz dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. Pod blachą papa, deska, izolacja wiatro-, wełna, izolacja paro-, płyta osb, cieńsza wełna i płyta k-g. Chyba się nie pomyliłam. Nie wiem jak z tą wentylacją, ale dojdę do tego, więc "rzuć okiem" na mój wątek za jakiś czas, będę wdzięczna. Pozdrawiam

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 10 maja 2009, 21:25

No cóż trzeba zaopatrzyć się w klimatyzacje

Velset
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2009, 8:42
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

autor: Velset » 21 maja 2009, 21:47

Klimatyzacja jest oczywiście dobrym rozwiązaniem.

Jak wnioskuję, masz 2 okna dachowe.
Proponowałbym zacząć od markizy na okna.
Stosunkowo tani sposób, a markiza w dużym stopniu ogranicza nagrzewanie się pomieszczenia.
Jest jeszcze opcja rolety zewnętrznej, ale w tym przypadku taniej wyjdzie zainwestować w klimatyzację ;)


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów