nowa dachówka

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

GOŚĆ zaciekawiony
nowa dachówka

autor: GOŚĆ zaciekawiony » 16 lut 2006, 14:22

Panie Andrzeju na podstawie wypowiedzi i postów widac ,że jest Pan Fachowcem- proponują mi dachówke meyerholsen , czy Pan ją zna i co Pan oniej sadzi , to podobno jedna z najlepszych, jest bardzo ładna,ma piekne kolory, w przyzwoitej cenie i jakas dziwnie leciutka.
Pozdrawiam.

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 16 lut 2006, 21:19

A jaki model?
Dachówka wzorowana jest na produktach Creatona tylko ze względu na małą dostępnośc w Polsce może byc duży problem jak czegoś zabraknie.
Polecałbym jednak Creatona.
Pozdrawiam Piotr
Pozdrawiam Piotr

Gość zaciekawiony

autor: Gość zaciekawiony » 17 lut 2006, 11:45

Zupełnie nie ma Pan racji - ta dachówka nie mna nic wspólnego z Creatonem - pokazywano mi i to i to, to sa dwie różne dachówki, jak Pan nie wie to niech Pan nie wprowadza w błąd, Pytałem Pana Andrzeja W. :evil:

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 17 lut 2006, 13:38

Panie "zaciekawiony" osobiście nie widziałem tej dachówki na oczy, ale jak Pan napisał, że pan czytał poprzednie posty, to pan wie, że nie tylko pan Andrzej W. wie co pisze na tym forum, ale zdaje pan sobie sprawe z tego, że pan Piotr O. też ma dość duże uznanie forumowiczów....

Jak zadaje Pan pytanie do konkretnej osoby, i nie interesuje pana podejście do tematu pozostałych osób na forum, to może pan napisać posta prywatnego do osób zarejestrowanych... :roll:

pozdrawiam

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 17 lut 2006, 20:46

A może Pan zaciekawiony powie o jaki typ dachówki mu chodzi to wtedy można będzie podyskutować. Po za tym napisałem że jest wzorowana a to różnica.Np. Dachówke holenderkę mają wszystkie firmy w ofercie ze znanych na rynku no może poza Jopkiem.
Czy to oznacza że nikt na nikim sie nie wzoruje??
Czekam więc na typ dachówki i wtedy możemy rozwinąc temat.
Jedna z cech która łączy dachówki Creatona i Meyer Holsena to 50 letnia gwarancja na terenie Polski.
Pozdrawiam Piotr
Pozdrawiam Piotr

Gość zaciekawiony
nowa dachówka

autor: Gość zaciekawiony » 18 lut 2006, 9:16

Zwracałem się do Pana Andrzeja W ponieważ wydawało mi się,że ma wiedzę na temat dachówek w przeciwieństwie do niektórych piszących na tym forum - bez obrazy- bo nie o to chodzi.
Przecież pisałem ,że proponowano mi dachówkę bardzo lekką, myslałem,że fachowiec bedzie wiedział o jaki typ dachówki chodzi :!: Z powodu braku informacji znałazłem sam, polecam Panu Piotrowi "pooglądanie" strony firmy Meyer-Holsen - człowiek sie uczy całe życie i to wstyd,że czegoś sie nie wie. www.meyer-holsen.de.
A pojęcie holenderka to bbbbbbbaaaaardzo szerokie pojecie.A dachówka o którą pytałem nazywa się RAVENSBERGER i w niczym nie przypomina dachówek Creatona- nie mam nic przeciwko tym dachówkom , tak dla jasności!

Gość zaciekawiony
nowa dachówka

autor: Gość zaciekawiony » 18 lut 2006, 9:19

Przepraszam - chciałem napisać,że to nie wstyd czegoś nie wiedzieć!
Pozdrawiam

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 18 lut 2006, 15:05

Panie "gościu zaciekawiony" kto pyta nie błądzi i to jest prawda. Dachówka Ravensberger jest typem dachówki "holenderki" i jak najbardziej przypomina kształtem dachówke Creatona Kerapfanne nie jest tylko spiekana jak ta ostatnia. Dachówka Meyer Holsen jest dostępna na rynku polskim od mniej wiecej dwóch trzech lat. Dostępna to w zasadzie za dużo powiedziane ale jest. Trudno jak ma sie doczynienia na codzień z kilkudziesięcioma typami dachówek wage każdej. Tym bardziej że nie jest to zbyt powszechnie spotykany produkt.Nie wiem czy np. na terenia Warszawy jest z 10 dachów przykrytych ta dachówką. Stąd brak w pamięci takiego produktu. Wracając do tematu.
Produkt jest dobry tylko jak wyglada jego dostępność. Jak długi jest okres oczekiwania w przypadku gdy coś zabraknie. Trzeba o tym także pomysleć. Pozdrawiam Piotr
Pozdrawiam Piotr

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 19 lut 2006, 7:28

Potr O. jakim jest - każdy widzi.

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 19 lut 2006, 20:50

A jakim jest amc nikt nie widzi bo on się nazwiska wstydzi.
Pozdrawiam Piotr

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 19 lut 2006, 22:28

Szanowny Goœciu zaciekawiony duże dzięki za uznanie dla mojej wiedzy. Należy zgodzić się z Krzysztofem, iż na publicznym forum każdy ma prawo się wypowiedzieć. Piotr.O ma bardzo dużš wiedzę w temacie pokryć dachowych, niejednokrotnie wiekszš od mojej i w tej konkretnej sprawie starał się kompetentnie doradzić. Ja osobiœcie tej dachówki nie układałem, słyszałem o niej pozytywne opinie. Rada może być taka, jeżeli pokrycie się Panu podoba, jeżeli cena jest konkurencyjna, jeżeli dachówka ma stosowne aprobaty umożliwiajšce jej stosowanie w Polsce to nie ma się nad czym zastanawiać. Z jednš tylko uwagš tak jak wspomniał Piotr.O w przypadku gdy zabraknie jakiegoœ elementu pokrycia należy się liczyć z czasem oczekiwania na dostawę nawet do miesišca. Życzę rozsšdnego wyboru. Pozdrawiam.

Gośc zaciekawiony
nowa dachówka

autor: Gośc zaciekawiony » 20 lut 2006, 17:17

Bardzo dziękuje za odpowiedż,szkoda,że nie zna Pan tej dachówki z praktyki.Co do wiedzy Pana Piotra O nie kwestionuje jej, ale o Meyer Holsenie nie wie prawie nic...gdzies dzwoniło ale nie wiadomo gdzie. W jednym ma rację,że ta dachówka jest na naszym rynku od niedawna, ale nie może to być argument przeciwko niej, kazda była kiedyś od roku,dwóch itd.
Ponieważ decyzję o zakupie musiałem podjąć już, kupiłem właśnie dachówkę Ravensberger w kolorze grafitu - nazywa się to angoba krystaliczna- jakiego nie spotkałem u innych producentów,a jej lekkość jest zdumiewająca.Radziłbym niektórym doradcom technicznym zapoznać się z ta dachówką.Ekspozycję tej dachówki mozna zobaczyć w Konstancinie w firmie Klinkier- Bud i sporo się dowiedzieć.Bedę się upierał - Ravensberger tak jak Kera Pfanne jest typem holenderki ale ich porównanie to tak jak Mercedes i Polonez - to samochód i to samochód ale czy takie same kształty???
Pozdrawiam

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 20 lut 2006, 19:17

Dobry wybór Panie "gościu zaciekawiony" Zgadzam się że każdy producent ma kiedys początek na rynku polskim. To normalna kolej rzeczy. Nie o każdym dostępnym wyrobie można wiedzieć wszystko. Zwłaszcza jak jest on trudno dostępny. Tzn. sprzedaje go kilka firm np. Człowiek się uczy cały czas i nie twierdzę że np. za rok nie będe na temat Meyer Holsena wiedział więcej.jeśli chodzi o kształt to nie mówiłem że jest identyczna a ma zbliżony kształt. Porównanie poloneza do mercedesa uważam za nietakt. Ale nie ma się o co kłócić. Jeszcze raz gratuluje wyboru Piotr
Pozdrawiam Piotr

Gośc zaciekawiony
nowa dachówka

autor: Gośc zaciekawiony » 21 lut 2006, 9:07

O rany Panie Piotrze O. przecież w porównaniu Mercedesa do Poloneza miałem na myśli wygląg :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
a skoro Pan tak zaregował to chyba miał Pan coś brzydkiego na myśli.Pozdrawiam i niech Pan już nie doszukuje sie niczego zlego w moich postach bo nic złego nie miałem na myśli.Sądziłem tylko,pisząc na forum, że jako laik dachówkowy otrzymam rzetelną informację no ale...

Piotr.O
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 25 lip 2004, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Witam

autor: Piotr.O » 21 lut 2006, 22:05

Panie zaciekawiony jest ok życzę Panu zadowolenia z wybranego pokrycia. Mam nadzieje że też przyczyniłem się do ugruntowania Pańskiego dobrego wyboru .Życzę powodzenia Piotr
Pozdrawiam Piotr


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów