Polityka cenowa

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

darekst
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2009, 13:18
Polityka cenowa

autor: darekst » 11 maja 2009, 13:42

Zaczynam poszukiwanie okien dachowych do mojego domku (bez pośpiechu, bo będą potrzebne na początku lipca). Wysłałem kilka zapytań ofertowych i otrzymałem juz pierwszych kilka ofert..... no i zdziwiłem się zaproponowanymi cenami.

Nie wiem jak to jest ale velux jest o kilka tys tańszy od fakro (w sumie).


Tak dla porządku poniżej podaję o jakie okna pytam:
Fakro 5szt - FTP-V 78x140
1szt - FTP-W 78x140
plus markizy zewnętrzne i moskitiery

Velux 5szt - GGL 78x140
1szt -GGU 78x140
plus markizy zewnętrzne i moskitieryi


Z pobudek czysto patriotycznych przy podobnej cenie kupiłbym fakro (wiadomo - polskie), ale kasa to kasa.

A może się mylę i nie dostałem jeszcze dobrych ofert?
Forum czytałem kilka dni zanim zdecydowałem się na pierwsze pytanie.

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:

autor: dafe » 11 maja 2009, 17:58

Po prostu kocham ten typ inwestora.
Jak szukasz jakichś super cen to licz się z tym, że firma która Ci sprzedała (rozebrała do gaci) w niedługim czasie klęknie albo w razie jakichkolwiek kłopotów wypnie się na Ciebie (nie będzie jej stać np. na przyjęcie zwrotów)

Jak szukasz ceny to polecić mogę Optilight - tańsze znacznie od Veluxa a polskie z krwi i kości ;)

Pozdrawiam

darekst
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2009, 13:18

autor: darekst » 11 maja 2009, 21:28

Nie w tym rzecz, po prostu zastanawiam się dlaczego okna veluxa proponuje mi kilka hurtowni, a z fakro juz trochę gorzej.

Nie oczekuję super upustów, tylko zwyczajowych jak w przypadku innych produktów budowlanych ok 20% od sugerowanych cen detalicznych.

Trudno mi ocenić jakie marże obowiązują w branży okien dachowych, mogę się jedynie domyślać, że podobnie jak przy innych produktach jest pole do upustu dla end usera (klienta końcowego) przy zachowaniu przyzwoitej marży dla pośrednika.

Moje pierwsze pytanie, z podaniem różnicy cenowej wynikało raczej ze zdziwienia niż z chęci namówienia kogoś do handlowania poniżej progu opłacalności (pokrycia kosztów zmiennych). Być moze powinienem zachować zdziwienie dla siebie i nic nie pisać... być może.

Jak pojawi się dobra cena (te przysłowiowe 20% upustu) na okna fakro to szybko napiszę i odszczekam temat jako nieaktualny.
Forum czytałem kilka dni zanim zdecydowałem się na pierwsze pytanie.

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:

autor: dafe » 11 maja 2009, 21:51

Bez żadnego problemu powinieneś dostać takie ceny.
Sprawdź na stronie Fakro listę dystrybutorów w swojej okolicy, podzwoń i sprawa jasna.

Warto spytać o stan magazynowy. Jeśli mają na stanie okna których potrzebujesz to wal w ciemno (nie powinni Ci robić pod górkę w razie gdyby wyszły jakieś hece ze zmianą rozmiaru czy wymiany niekompletnych)

Pozdrawiam

darekst
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 07 kwie 2009, 13:18

autor: darekst » 12 maja 2009, 11:52

Mogę już "odszczekać" temat pojawiły się dobre ceny na okna fakro.

Temat do zamknięcia.
Forum czytałem kilka dni zanim zdecydowałem się na pierwsze pytanie.


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów