INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:

autor: piotrkam1982 » 10 maja 2009, 22:03

Meduzes pisze:za 2500zł nie mam faktury... z tym się zgodzę 8) ale wybierając 5000zł z fakturą a 2500zł bez chyba odpowiedz jest prosta 8)

człowiek który instalował mi elektrykę jest pracownikiem zakładu energetycznego więc o jego kompetencje nie muszę się martwić 8) tym bardziej że widziałem jego robotę do której nie mogę mieć najmniejszych zarzutów 8)

Oczywiście nie wszyscy mają możliwość załatwienia fachowca po znajomości i w tym przypadku przyznaje racje !! ale przy sytuacji autora tematu uważam że 4tyś zł to normalna i prawidłowa stawka 8)

ps: CO do ZUSU - kolego również prowadzę firmę i również co miesiąc wywalam tylko na samego siebie 900zł bez sensu :? ale jak to mówią siłą wyższa i do przodu 8)



a tu:
CYTUJĘ:

Tak mniej więcej statystycznie bym podchodził do wykształcenia i i umiejętności elektryków ...

Po to inwestor ma głowę na karku by znaleźć tego taniego i tego dobrego ... Nie zakazuje zdzierusom pracy, nie mówię że robią źle... uważam natomiast że można zrobić to równie dobrze (a czasem i lepiej) mniejszym nakładem pieniędzy... I oto tu się tak naprawdę rozchodzi ...

I przy okazji: dawałem cene orientacyjną za domek 120m2 4000zł ... praca elektryka od A do Z zajmuje mu 1-2 tygodnie ... czyli reasumując w miesiącu można zrobić 2 takie fuchy .... Moje pytanie brzmi: czy naprawdę wam nie starcza na opłacenie ZUSU ?!
viewtopic.php?t=3664&postdays=0&postorder=asc&start=30 TO SĄ SŁOWA p.MEDUZESA


Panie Meduzes.... chyba pan sobie sam zaprzecza lekko...

a pana który napisał ten temat zachęcam do rozmowy z elektrykiem który po kilku dniach określił się co do ceny - na pewno jest to przemyślane.

ps. ochrona przeciw porażeniowa i przepięciowa
OCHRONNIK PRZEPIĘCIOWY MOELLER B+C około 400 zł... różnicówka MOELLER 300 mA około 140zł...
...praktyk wie jak zrobić, ale nie wie jak to działa... ...teoretyk wie jak to działa ale nie wie jak to zrobić....

elektropartner
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Dziergowice (Kędzierzyn-Koźle)
Kontaktowanie:

autor: elektropartner » 10 maja 2009, 22:11

witam , kolego cena za robocizne w moich okolicach za poziom waha się od 2000-3000 zl . Są różni fachowcy i miałem już zaszczyt poprawiać za ,,tanim,, fachowcem :o tak jak koledzy wspomnieli najlepiej wziąść firmę która wystawi Ci rachunek i masz zabezpieczenie na przyszłość w razie awarii i gwarancję. Ci co znają się na robocie cenią ją sobie , ale warto raz zapłacić i mieć spokój na lata. niema co oszczędzać na dobrze wykonanej instalacji.
ELEKTROPARTNER

elektropartner
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Dziergowice (Kędzierzyn-Koźle)
Kontaktowanie:

autor: elektropartner » 10 maja 2009, 22:17

dch253 pisze:Panowie "smiech na sali" mialem dzisiaj fachowca ktory mi wycenil na 1500zl za calosc? wiec o co tutaj chodzi sa takie roznice cenowe ze masakra :)




zapytaj kolego tego fachowca co wchodzi w zakres jego prac. 8)
ELEKTROPARTNER

Awatar użytkownika
Meduzes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 21 sty 2009, 11:18

autor: Meduzes » 11 maja 2009, 9:29

panie piotrkam1982 chyba nie dokładnie pan przeczytał moje wypowiedzi...

w moim domku cena za robociznę całej instalacji wyniosła 2500zł - zrobione po znajomości 8)

natomiast cena 4000zł - taką cenę mi proponowało 2 innych wykonawców co uważam za dosyć normalną i rozsądną cenę ...

pytałem również w okolicy jak inni sąsiedzi płacili za instalacje elektryczne i ich koszty również były bliskie 4tyś zł (3,9...4,3) (warm-maz.)

Ale jak słyszę 6-8 czy jeszcze więcej to pojawia się na mojej twarzy uśmiech 8)

Nie mam zamiaru spierać się z fachowcami na tym forum 8) po prostu daje swoją opinię że: można zrobić taniej i równie dobrze 8)

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:
KASA

autor: piotrkam1982 » 11 maja 2009, 21:09

Witam. Pana MEDUZES-a prosiłbym o napisanie kosztorysu

TU I TERAZ ...

od puszki po rozdzielnicę ...

i tu problem rozwiejemy....
ile punktów , ile obwodów, ile przewodu ... i nie pisz kolego, że po znajomości...bo śmieszne to trochę....nie każdy ma znajomego elektryka który robi za pół darmo.
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
...praktyk wie jak zrobić, ale nie wie jak to działa... ...teoretyk wie jak to działa ale nie wie jak to zrobić....

Awatar użytkownika
Meduzes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 21 sty 2009, 11:18

autor: Meduzes » 12 maja 2009, 9:02

nie każdy ma znajomego elektryka


kolego proszę ciebie już drugi raz byś czytał posty bo pisałem to jakąś stronę wcześniej 8)

Jak znajdę czas to postaram się rozpisać coś więcej o instalacji (wstawię parę fotek)... jak na razie jestem pochłonięty układaniem płytek więc wybaczcie ...

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:

autor: piotrkam1982 » 12 maja 2009, 11:09

Witam!

Nie interesują mnie polemiki dotyczące pana osoby, lecz konkretnych zagadnień z dziedziny elektryki.

Oraz wykazu pełnego kosztorysu ... nic więcej.



ps. posty czytałem kilkakrotnie lecz nadal się w nich gubię,
a teraz przepraszam kończę - układam pozbruk - hehe taaakie hobby...
...praktyk wie jak zrobić, ale nie wie jak to działa... ...teoretyk wie jak to działa ale nie wie jak to zrobić....


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 26 gości

Gotowe projekty domów