stalowe Lindab czy PCV Marley?

Informacje na temat rynien i odwodnienia dachu. Jaki materiał na rynny jest najlepszy i jak je zamocować. Dowiesz się także wszystkiego na temat czyszczenia i konserwacji rynien.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

ASTON
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2006, 15:14

autor: ASTON » 06 paź 2008, 10:21

Rownież polecam system PLASTAL. Przy tej cenie to najlepsza powlekana rynna na rynku. Głęboki profil, 7 kolorów, trwałość, estetyka i szczelność. Naprawdę warto.
PLASTMO - Polecam!

ASTON
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2006, 15:14

autor: ASTON » 06 paź 2008, 10:27

Dodam jeszcze, że będzie nowy system w ofercie PLASTMO. Pierwsza rynna na rynku produkowana z tworzywa innego niż PVC. Wady PVC znamy - odkształcanie, odbarwianie, duża rozszerzalność cieplna. To nowe tworzywo ma rozwiązać te problemy! Poczekamy, zobaczymy!
PLASTMO - Polecam!

Marley
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

autor: Marley » 06 paź 2008, 12:16

Dziekujemy kolego za te info ale to chyba nie to forum. Tu tematyka jest poswiecona tylko dwom producentom. Pozdrawiam

ASTON
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2006, 15:14

autor: ASTON » 06 paź 2008, 14:52

Nie wiem o co chodzi panu marleyowi, ale jeżeli ktoś ma problem między wyborem marleya lub lindaba, to prawdopodobnie nie wie o istnieniu lepszych produktów a czasem nawet tańszych. Nie rozumiem więc frustracji kolegi marleya. Forum jest po to, żeby sobie nawzajem pomagać i wymieniać doświadczenia. Czyż nie?
PLASTMO - Polecam!

Marley
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

autor: Marley » 06 paź 2008, 19:27

Kolego Aston... Tematy sa po to zeby sie ich trzymac. Jesli chcesz promowac marke inna niz tu wymienione mozesz utworzyc inny, wlasny temat. Na tym polega dzialanie forow. Zapraszam i pozdrawiam

slawkudlaty
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:20
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:
Re: stalowe Lindab czy PCV Marley?

autor: slawkudlaty » 06 maja 2009, 16:47

mc pisze:Mam pytanie, jakie rozwiązanie wybrać Marley w PCV czy rynny stalowe Lindaba?Oczywiście w hurtowni polecają Lindaba,ale moj dekarz mowi ze to lipa. Podobno są płytkie i słabo sie łączą. Do PCV nie mam zaufania i osobiście wydaje mi się ze stal to stal ;-). Sama nie wiem co o tym myśleć, poradzcie coś. Z oczywistych względów miedz nie wchodzi w rachube,a tytano-cynk jest ohydny.

pozdrawiam


a slyszala Pani o rynnach w systemie ciaglym bez laczen w jednym kawalku
jest to najtrwalszy i najskuteczniejszy system orynnowania oczywiscie jezeli chodzi o material to moze to byc np aluminium

ASTON
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2006, 15:14
Każdy doświadczony dekarz wie, że najlepsze są rynny PLASTAL

autor: ASTON » 06 maja 2009, 20:28

firmy PLASTMO. Żadne płytkie systemy i żadne plastiki (chyba że PLASA - pierwsza rynna z tworzywa LURAN S). Montuję te rynny trzeci rok i zastanawiam się jak ja mogłem kiedyś takie badziejstwo jak Lindab montować? Kolorów jest w Lindabie więcej, ale ta płycizna, te złączki... Do rynien plastikowych też się przekonuję. Dlaczego? Bo mam pisemną dziesięcioletnią gwarancję na rynnę a tego nie daje nikt. Kiedyś montowałem też Marleya i do dzisiaj mnie pytają dlaczego to blaknie, krzywi się, trzeszczy? Dlatego, że Marley to PCV. PLASA to rynna nowej generacji. Pierwsza rynna z innego, lepszego tworzywa, które opracował BASF. Jakość, estetyka i gwarancja. Więcej mi nie potrzeba, żebym odpowiadał za to co montuję. Pozdrawiam.
PLASTMO - Polecam!

Marley
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa
Re: stalowe Lindab czy PCV Marley?

autor: Marley » 12 maja 2009, 18:45

mc pisze:Mam pytanie, jakie rozwiązanie wybrać Marley w PCV czy rynny stalowe Lindaba?Oczywiście w hurtowni polecają Lindaba,ale moj dekarz mowi ze to lipa. Podobno są płytkie i słabo sie łączą. Do PCV nie mam zaufania i osobiście wydaje mi się ze stal to stal ;-). Sama nie wiem co o tym myśleć, poradzcie coś. Z oczywistych względów miedz nie wchodzi w rachube,a tytano-cynk jest ohydny.

pozdrawiam
[list]

Witam,
gwarantuję, że żywotność PVC i metalowych powlekanych jest podobna ( choć ja prywatnie twierdzę że korozja metalu nastąpi szybciej ).
Cała reszta to przekroje, kolorystyka i bogactwo kształtek.
Większość komentarzy nie dotyczy głównego pytania.
Pozdrawiam

rafaele84
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:21
Lokalizacja: Krolewice

autor: rafaele84 » 17 maja 2009, 12:27

Apropo! mysle ze autor postu z 2005 roku dokonal juz wyboru!!!!
To nie rozumiem obrazy Pana z Marley.
Ja oobiscie jesli monutuje Rynny PVC to od producenta ktory daje 20 lat gwarancji.!!!!

Ale i tak w tym przedziale cenowym bede popieral rynne ciągła gzymsowa rozmiar 5" i 6" (alu.miedz.cynk)
THX Pozdrawiam

Marley
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

autor: Marley » 21 maja 2009, 21:13

rafaele84 pisze:Apropo! mysle ze autor postu z 2005 roku dokonal juz wyboru!!!!
To nie rozumiem obrazy Pana z Marley.
Ja oobiscie jesli monutuje Rynny PVC to od producenta ktory daje 20 lat gwarancji.!!!!

Ale i tak w tym przedziale cenowym bede popieral rynne ciągła gzymsowa rozmiar 5" i 6" (alu.miedz.cynk)
THX Pozdrawiam


Obrazić mnie trudno, komentarz dotyczył wpisów nie na temat i myślę, że sens jest aktualny. A jak możesz, załącz scan dokumentu gwarancyjnego rynien PCV lub innych ( oczywiście oprócz Tytan cynku i miedzi ).

Pozdrawiam

rafaele84
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:21
Lokalizacja: Krolewice

autor: rafaele84 » 21 maja 2009, 22:04

Wejdz tutaj
freefoam.ie/index.cfm?page=extguarantee
wszystko jest napisane.
Ja osobiscie nie posiadam papierow bo to otrzymuja klienci.
Ale jesli to ci nie wystaczy moge zdobyc :))
Pozdrawiam
Milego

Marley
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 21 lip 2008, 21:03
Lokalizacja: Warszawa

autor: Marley » 24 maja 2009, 20:45

Jak podasz adres w Polsce gdzie zamontowałeś ten produkt następnego dnia będę go podziwiał. A zapis, że gwarancja działa jeśli produkt został zamontowany zgodnie z instrukcją producenta to brzmi jak "zgodnie ze sztuką dekarską". Taki paragraf "22".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 24 maja 2009, 21:54

Ano jaki producent taka gwarancja! Pozdrawiam.

rafaele84
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2009, 16:21
Lokalizacja: Krolewice

autor: rafaele84 » 25 maja 2009, 22:34

tego producenta nie ma jeszce w Polsce ale nie zdziwnie sie jesli w najblizszym czasie sie pojawi bo jest juz w kilku krajach UE.
To zlalezy od firmy przeciez kazda ma inny regulamin i paragrafy(gwarancjie itp) hehe a ty tak wwszystko do jednego kosza (paragraf 22??)
:lol: :lol:
Pozdrowionka

felc
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:46

autor: felc » 26 maja 2009, 19:59

Wracając do tematu wyboru rynien pomiędzy plastikiem, a metalem bo chyba o to chodzi to uważam, że plastik poradzi sobie lepiej z upływem lat nawet jeśli wyblaknie bądź się trochę pofaluje to i tak nie zrobi się dziura jak w rynnie stalowej. Najczulszym punktem są złączki proponuje wybrać z uszczelkami bo rynna w nich pracuje no i zawsze można wypiąć złączkę i wymienić uszczelki. Co do haków: plastiki słabiutkie bez wyjątków, stalowe muszą być grube.
W systemie marleya wybieram i polecam continental ze stalowymi hakami no i szpecące płotki nie potrzebne oczywiście mowa o domkach.

Offtopic:
Czytając kilka wypowiedzi w tym wątku jak i patrząc na WIĘKSZOŚĆ dachów nie mogę wyjść z podziwu nad dziełami artystycznymi stworzonymi w bólach i cierpieniu. Ważna podpowiedź dla klientów: tańsze rynny, droższy dekarz bo on wybierze najlepszą rynnę w każdej kategorii cenowej.

Pozdrawiam.


Wróć do „Rynny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów