INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 25 kwie 2009, 23:32

Meduzes pisze:człowiek który instalował mi elektrykę jest pracownikiem zakładu energetycznego więc o jego kompetencje nie muszę się martwić 8) tym bardziej że widziałem jego robotę do której nie mogę mieć najmniejszych zarzutów 8)


witam
proszę nie myśleć że się czepiam, ale:
1. niestety miałem już kilka razy nieprzyjemność poprawiania instalacji właśnie po panach z rejonu energetycznego (różnych rejonów żeby nie było), instalacje ubogie, wykonane w pośpiechu i na skróty, nie spełniające norm i wiedzy technicznej.
2. twierdzi Pan że nie może mieć żadnych zarzutów co do wykonanej instalacji, ale na jakiej podstawie? wzywał pan biegłego? oglądał dziesiatki instalacji elektrycznych i ma porównanie?

wychodzi na to (zgodnie z obliczeniami kolegi elpapiotr) że na materiał w Pańskim domku poszło 1500zł. tyle ze na domek 120m2 sam materiał na rozdzielnie będzie kosztował 1500zł (ogranicznik B+C 800zł conajmniej dwa wyłączniki różnicowo prądowe 300zł wyłącznik główny 40zł wskaźnik faz 25zł 10 wyłączników nadmiarowo prądowych 120zł obudowa rozdzielni 100zł przewody i końcówki na mostki 20zł razem 1400zł i to wcale nie jest rozbudowana rozdzielnia) a gdzie materiał na resztę instalacji?? za 100zł można kupić co najwyżej krążek przewodu.


Panie dch253 jeszcze raz Panu sugeruję iż cena 3500zł przedstawiona przez jakiegoś tam fachowca to herezja, jeśli chce Pan mieć dobrze zrobioną instalację to napewno nie za takie pieniądze
proszę pamiętać iż podobno mamy kryzys, rynek się skurczył przez co wielu pseudo elektryków straciło zajęcie i muszą ciąć ceny by przetrwać. bo ci solidni elektrycy nie narzekają na brak zajęcia i to zazwyczaj klient na nich czeka.

jeśli to Panu cokolwiek pomoże to przy założeniu 75 punktów Pańska instalacja kosztowała by u mnie ok 8000zł (robocizna+materiał) bez zasilania od złącza do rozdzielni głównej i protokołu z pomiarów.

elpapiotr
INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

autor: elpapiotr » 26 kwie 2009, 8:38

Witam.

Kolego buraczane_pole, nie ma tu czepiania się -
przecież świeci i prąd w gniazdkach, czyli jest dobrze :lol: :lol:

dch253
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:48

autor: dch253 » 26 kwie 2009, 8:44

Panie dch253 jeszcze raz Panu sugeruję iż cena 3500zł przedstawiona przez jakiegoś tam fachowca to herezja, jeśli chce Pan mieć dobrze zrobioną instalację to napewno nie za takie pieniądze
proszę pamiętać iż podobno mamy kryzys, rynek się skurczył przez co wielu pseudo elektryków straciło zajęcie i muszą ciąć ceny by przetrwać. bo ci solidni elektrycy nie narzekają na brak zajęcia i to zazwyczaj klient na nich czeka.

jeśli to Panu cokolwiek pomoże to przy założeniu 75 punktów Pańska instalacja kosztowała by u mnie ok 8000zł (robocizna+materiał) bez zasilania od złącza do rozdzielni głównej i protokołu z pomiarów.


Rozumiem wszystkie sugestiei porady. Musze przyznac ze Panskie opinie i innych ktorzy brali udzial w tej dyskusji bardzo mi sie przydaly. Dzieki wielke za pomoc.

elpapiotr
INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

autor: elpapiotr » 26 kwie 2009, 9:12

Witam.
Kolega dch 253 pisze:Rozumiem wszystkie sugestiei porady. Musze przyznac ze Panskie opinie i innych ktorzy brali udzial w tej dyskusji bardzo mi sie przydaly. Dzieki wielke za pomoc.
Amen. Jak zwykle sugeruję, by po zakończeniu prac "wrzucić" do galerii parę fotek -
porównamy "cenę z robotą".
Kolego dch253 , proszę zajrzeć do mojej galerii - tutaj pokazałem tanią
instalację wykonaną przez elektryków wynajętych dla developera -
wrzuconą pod podłogi.
Prosta, byle jaka i uboga (i będzie działać!)

dch253
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:48

autor: dch253 » 26 kwie 2009, 19:41

Panowie "smiech na sali" mialem dzisiaj fachowca ktory mi wycenil na 1500zl za calosc? wiec o co tutaj chodzi sa takie roznice cenowe ze masakra :)

elpapiotr
INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

autor: elpapiotr » 26 kwie 2009, 20:15

Witam.
Kolega dch253 pisze:Panowie "smiech na sali" mialem dzisiaj fachowca ktory mi wycenil na 1500zl za calosc? wiec o co tutaj chodzi sa takie roznice cenowe ze masakra

No cóż,położenie 300-400 mb przewodu (i nic więcej) może tyle kosztować.

PS. Jest OKAZJA.
Proszę szybko spisać umowę na wykonanie instalacji elektrycznej z wyszczególnieniem zakresu/wielkości prac.
I zapłacić PO ROBOCIE.

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 26 kwie 2009, 22:09

kolega elpapiotr dobrze mówi, korzystać z okazji, spisać umowę z datą rozpoczęcia i końca prac oraz dokładnym zakresem robót do wykonania , a pieniążki płacić dopiero po odbiorze technicznym( w końcu to tylko 1500zł) na który warto zaprosić inspektora nadzoru który powinien dopilnować czy prace zostały wykonane z aktualnie obowiązującym prawem budowlanym, rozporządzeniami wykonawczymi oraz normami, że o wiedzy technicznej nie zawartej w prawie nie wspomnę :wink:

pupkin1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:19

autor: pupkin1 » 27 kwie 2009, 7:38

:shock: 3500 za całość z materiałami? U mnie przy domku 140 m2, materiały 5500 a robocizna 4500, w tej cenie mieści się jeszcze wykop ok. 15 m do furtki i bramy. Aby tak zejśc z ceny to chyba bym musiał zostawić po jednym gniazdku i jednym punkcie świetlnym na pomieszczenie, a w rozdzielni zostawić tylko wyłącznik główny i jedną różnicówkę.

dch253
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:48

autor: dch253 » 27 kwie 2009, 9:32

Panowie, powiedzmy ze sie juz zdecydowalem na wykonawce instalacji elektrycznej i wybralem najkorzystneijsza oferte. Ale nurtuje mnie jedno pytanie czy przed polozeniem instalacji elektrycznej powinienem ocieplic strop welna? i kolejne czy jak juz zostanie wykonana instalacja elektr. to co dalej? - hydraulik wchodzi czy tynkowanie scian?? Pomozcie mi dokonac wyboru jak powinno to wygladac wg kolejności robot budowlanych.

Awatar użytkownika
Meduzes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 21 sty 2009, 11:18

autor: Meduzes » 27 kwie 2009, 10:05

Koledzy niesamowicie czepliwi 8)

jestem na tyle inteligentny że nie patrze na samą cenę ale też wykonanie i opinie o wykonawcy 8) Przed inwestycją zwiedziłem 4 róże domy i zasięgałem opinii ... żaden nie powiedział złego słowa o wykonanej instalacji a o samym elektryku wszyscy co do joty wypowiadali się w superlatywach ... skoro ich domy funkcjonują i są zamieszkane a co za tym idzie instalacja elektryczna również jest odebrana i nikt nie miał problemów z jej zdaniem to chyba o czymś świadczy 8)

dziś ja również mogę dołączyć do grona zadowolonych inwestorów, więc wybaczcie ale taniej nie oznacza ŹLE :evil:

A kto co wybierze to już jego sprawa ...

ps: płacąc nawet 10tyś zł nigdy nie będziesz miał pewności że instalacja jest zrobiona prawidłowo ... Bo nie cena jest wartością :!: a człowiek i jego umiejętności :!:

pupkin1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:19

autor: pupkin1 » 27 kwie 2009, 13:00

Owszem gwarancjia jest, na piśmie. A z sumy 10000 to 5500 same materiały, i nie jest to jakaś szczególnie rozbudowana instalacja.

dch253
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:48

autor: dch253 » 27 kwie 2009, 13:22

a co sadzicie Panowie o kolejności prac wykonczeniowych, ktore podalem powyzej w innym poscie? prace po wykonaniu instalacji elektr.

elpapiotr
INSTALACJA ELEKTR. WYCENA

autor: elpapiotr » 27 kwie 2009, 14:10

Witam.

Kolego Meduzes, przecież nikt nie twierdził, że Kolega ma źle - jedynie
padło określenie "ubogo".
Prosiłem o fotki, mały opis wyposażenia rozdzielnic, nie doczekałem się - trudno.
Kolega Meduzes pisze:A kto co wybierze to już jego sprawa ...
Zgadza się, jeden woli malucha, drugi VW.

Do Kolego dch253 :
wiemy, wiemy - buduje Kolega dom na etapy, męczy forumowiczów kolejnymi pytaniami : a to podkład betonowy, a to cement,
następnie lukarna, wełna na poddaszu, płyty OSB, rynny i piec aby dojść wreszcie do elektryki.
Ciekawy sposób na budowę.
Ale najciekawsza była wypowiedź Kolegów tolek i MistrzJan tutaj :
viewtopic.php?p=78367&highlight=#78367

dch253
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2009, 10:48

autor: dch253 » 27 kwie 2009, 16:40

No nie powiem ze tak ale bardzo przydatnych rzeczy mozna sie tutaj dowiedziec, a co do Panow Tolek i MistrzJan nie byli tacy rzyczliwi ale jakos sie udalo. Pytam o te wszystkie rzeczy dlatego ze chce aby w czasie wykonywania jedej rzeczy druga firma robila inna rzecz bo zalezy mi na czasie chce miec dopiete wszystko na ostatni guzik, poniewaz chce sie wprowadzic zdecydowanie w tym roku, dlatego prosze o wiele porad za co dziekuje z gory.

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 27 kwie 2009, 19:49

witam

hydraulik może być przed elektrykiem, w trakcie elektryka lub zaraz po nim, po tych dwóch panach tynki po tynkach wylewki a po nich w jednym czasie glazura/terakota i ocieplenia poddasza wraz z karton gipsami, w tym czasie schną wylewki a jak wyschną wchodzi pan od parkietów i schodów po którym przychodzi pan od drzwi wewnętrznych z którym przychodzi pan od szaf do zabudowy i tym podobnych bajerów, a jak już wyjdą to odwiedza nas malarz, później wpadają meble a na końcu Pan

pozdrawiam :wink:


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości

Gotowe projekty domów