Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Ciąg dalszy Dovre 2180 !

autor: wysoc » 12 mar 2009, 21:01

Dovre Olsztyn nie przyznaje się do wad jaki posiada wkład 2180.
Wysyłamy pisma , ekspertyzy, dzwonimy - jak narazie brak konkretnej reakcji ze strony Dovre Olsztyn.
Szyba jak brudziła się tak się brudzi, powietrza do paleniska jak brakowało tak brakuje !!!!
Producent twierdzi : wkład jest dedykowany do palenia z maksymalną mocą (20 kW) - jest to konieczny warunek aby szyba nie brudziła się !!!! ABSURD i głupia wymówka.
Średnio co dwa tygodnie kolejny "niezadowolony" posiadacz wkładu kontaktuje się ze mną co robić z tematem ? reklamować ? przerabiać ?

Ja w każdym razie walczę dalej ! trzymajcie kciuki !!!

lichym

autor: lichym » 18 mar 2009, 21:32

Witam
Mam dokładnie ten sam wkład kominkowy. Już po pierwszym paleniu wyszła wada tego kominka. Po kilku godzinach palenia nie widać płomienia, ponieważ szyba jest cała osmolona. Wkład dostaje zbyt mało powietrza za pośrednictwem króćca dolotowego zainstalowanego pod wkładem. Jest to ewidentna WADA wkładu!!!

Krzysiek 72
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2008, 21:02
Lokalizacja: Warm-maz

autor: Krzysiek 72 » 23 mar 2009, 22:42

Wysoc przeczytałem Twój ostatni post z 12 marca siedząc przed kominkiem w którym nie widac zupełnie nic ręce opadają :( Daj znac jak coś się ruszy w temacie. Z góry dzięki.

Jaro-s
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2009, 1:06
Lokalizacja: Zagłębie
Re: Ciąg dalszy Dovre 2180 !

autor: Jaro-s » 02 kwie 2009, 1:32

wysoc pisze:Dovre Olsztyn nie przyznaje się do wad jaki posiada wkład 2180.
Wysyłamy pisma , ekspertyzy, dzwonimy - jak narazie brak konkretnej reakcji ze strony Dovre Olsztyn.
Szyba jak brudziła się tak się brudzi, powietrza do paleniska jak brakowało tak brakuje !!!!
Producent twierdzi : wkład jest dedykowany do palenia z maksymalną mocą (20 kW) - jest to konieczny warunek aby szyba nie brudziła się !!!! ABSURD i głupia wymówka.
Średnio co dwa tygodnie kolejny "niezadowolony" posiadacz wkładu kontaktuje się ze mną co robić z tematem ? reklamować ? przerabiać ?

Ja w każdym razie walczę dalej ! trzymajcie kciuki !!!


Nie warto do nich pisać i się prosić. Znam problem bo mieliśmy wkłady tego importera w swojej ofercie.
Seria 2180 potwierdzam jest źle skonstruowana. Firma Dovre Olsztyn z tytułu totalnej olewki Klienta, oraz partnera z którym współpracowała ponad 12 lat szybko zmuszona zostanie prawami rynku do zlikwidowania przedstawicielstwa.
Cokolwiek zgłosi się jako usterka urządzenia, która wymaga naprawy, wymiany itp. To Olsztyn wypina się, twierdząc że nie ma na to gwarancji. Jeździmy po swoich Klientach i naprawiamy za friko. Wkłady za 1500zł mają lepszą gwarancję i przede wszystkim importer tychże produktów zapewnia SERWIS, którego to Dovre można tylko pozazdrościć. Nigdy więcej, nie zaproponuje Dovra. Klienci powinni kierować sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich, a dalej do sądu. Mocne pisma mają tylko siłę przebicia u pana A. Zienkiewicza zajmującego się sprawami reklamacji. Obrośli w piórka, ale szybko ktoś im je podetnie.

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Ciąg dalszy Dovre 2180 !

autor: wysoc » 02 kwie 2009, 9:48

Jaro-s - dzieki za info.
Skoro mieliście problemy z wkładem może opracowaliście jakieś rozwiązanie ktore pomaga w utrzymaniu czystej szyby i zwiększa ilośc powietrza dolotowego ?
Rozumiem , że byliście dystrybutorem wkładów Dovre - co na to w takim razie Dovre skoro dystrybutor zgłasza problem z funkcjonowaniem wkładu i nie jest to odosobniony przypadek (z tego co wiem Dovre otrzymało wiele reklamacji na ten model) ?
Mnie pół roku wciskaja kit, że:
# palę mokrym drewnem (podważone !)
# moja technika palenia jest nieodpowiednia do tego wkładu (podważone !)
# waruniki techniczno-fizyczne mojego domu i systemu kominowo -wentylacyjnego budynku są "nietypowe" dla tego modelu wkladu (podważone ! )
Jak się nie ma argumentów i nie chce się przyznać do winy to się ludziom wciska kit !!!

Jaro-s
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2009, 1:06
Lokalizacja: Zagłębie

autor: Jaro-s » 02 kwie 2009, 21:05

co na to w takim razie Dovre skoro dystrybutor zgłasza problem
Tak samo jak lekceważy Klientów tak i nas dystrybutorów, więc nie było sensu dalej pchać tego wózka. Sprawy znajdą swoje miejsce w sądzie, jeżeli więcej będzie reklamacji, za które nie zapłacą. Za każdym razem wstyd mi było idąc do znajomego, któremu montowaliśmy kominek. Pali się słabo i szyba jak u wszystkich czarna. Zaznaczam, że wszystko zrobione jak trzeba, drzewo suche komin ok, itp. Czasami pomaga wyciągnięcie uszczelki w klapie pod popielnikiem i podłożenie podkładek w miejsce sznura, w ten sposób rozszczelnimy wkład i powinno się palić lepiej. Można też założyć wentylator kanałowy na rurę doprowadzającą powietrze do wkładu, ale konieczne jest zamontowanie regulatora obrotów. Większy płomień podnosi temperaturę spalin, dzięki czemu szyba lepiej się czyści.

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Ciąg dalszy Dovre 2180 !

autor: wysoc » 02 kwie 2009, 21:36

No tak - tylko ściągnięcie uszczelki pod popielnikiem powoduje czerpanie powietrza z pomieszczenia a nie z rury doprowadzającej powietrze z zewnątrz budynku ! W takim przypadku podejrzewam , że nie mamy już możliwości regulować powietrza przy pomocy głównego regulatora :( Zastosowanie wentylatora myślę, że powinno pomóc aczkolwiek dla mnie nie jest do pomyślenia żeby zapłacić za wkład ponad 5000 PLN a poźniej kombinowac z wentylatorem, obrotami/wydajnością itp. Inwestuję kupe kasy we wkład z górnej pólki żeby mieć spokój na lata - a nie codziennie czyścić szybę i na okrągło otwierać drzwiczki żeby sie lepiej paliło !
Wkurza na maxa, że Dovre Olsztyn wymądrza się twierdząc , że to Ty jesteś tępakiem nie potrafiącym palić w kominku - a oni uważają , że wszystko jest OK !!! Ja ciągle liczę , że ktoś z Dovre się obudzi i coś zrobi z tym tematem.

Jaro-s
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2009, 1:06
Lokalizacja: Zagłębie
Re: Ciąg dalszy Dovre 2180 !

autor: Jaro-s » 06 kwie 2009, 21:57

wysoc pisze:Dovre Olsztyn wymądrza się twierdząc , że to Ty jesteś tępakiem nie potrafiącym palić w kominku - a oni uważają , że wszystko jest OK !!! Ja ciągle liczę , że ktoś z Dovre się obudzi i coś zrobi z tym tematem.

Żartujesz chyba, że coś zrobi ma za duży zbyt i nie przejmuje się pionkami.
Tyle, że padła kosa na kamień i z nami nie pójdzie im łatwo. Poczekamy zobaczymy, może dowiedzą się bezpośrednio zainteresowani poczynieniami Dovre z Olsztyna w czasopismach branżowych.

Radosław Wnuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 07 kwie 2009, 13:17
Lokalizacja: Bydgoszcz- Toruń

autor: Radosław Wnuk » 07 kwie 2009, 13:27

Polecam zakupić miernik wilgotności drewna, jezeli ciąg jest za duzy to jakis szyber lub regulator ciagu. Istnieje rowniez (nie sprawdzalem) mozliwosc zakupu szyby pyrolizowanej.

Jaro-s
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 kwie 2009, 1:06
Lokalizacja: Zagłębie

autor: Jaro-s » 07 kwie 2009, 21:56

Radosław Wnuk pisze:Polecam zakupić miernik wilgotności drewna, jezeli ciąg jest za duzy to jakis szyber lub regulator ciagu. Istnieje rowniez (nie sprawdzalem) mozliwosc zakupu szyby pyrolizowanej.

Jest na wyposażeniu [url]http://www.tanel.com.pl/ HIT - 3 Problem jest ze zbyt małym płomieniem na zamkniętych drzwiach.
Szyba pirolityczna nie załatwi tego problemu, gdyż trzeba wysokiej temperatury, czyli dużego płomienia. Firma jaką Pan reprezentuje powinna wiedzieć, że szyba taka nadaje się do wkładów z najlepszej jakości żeliwa i stali typu Corten.
Wkłady FonteFlamme mają dodatkowo połączenie elementów żeliwnych na uszczelkę ceramiczną, a wkłady Fondis konstrukcje ze stali corten. Tylko wtedy można zastosować taką szybę. Myślę, że wyleciało to Panu z głowy.
Proszę przeczytać cały wątek, czego dokładnie się tyczy.
Pozdrawiam [/url]

majster 1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2009, 15:52
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:

autor: majster 1 » 10 sie 2009, 16:06

Witam, pozwolicie ze dozuce swoje trzy grosze na temat dovre 2180. Z firma z Olsztyna wspolpracuje 6 lat ,mialem dwie reklamacje jedna dotyczyla 2180. Slabo palacy sie ogien i zadymiona szyba.Zadzwonilem do dovre i po kilku dniach przyslali zestaw naprawczy : ruszt popielnika z podwojna iloscia otworow dporowadzajacych powietrze do spalania oraz cienszy krazek otwierajacy doplyw pow. do spalania.Wymienilem te czesci i po problemie.
Zdecydowanie odradzam montaz wentylatorow wtlaczajacych pow .pod cisnieniem do komory spalania i usuwania uszczelek.
Pozdrawiam .
majster 1

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01

autor: wysoc » 25 sie 2009, 7:37

Witam

Taki sam zestaw naprwaczy również otrzymałem z Dovre Olsztyn - szkoda tylko, że po roku utarczek, wysłaniu kilku pism do UOKiK i interwencji w centrali w Norewgii a później Belgii (wkład ten jest tam produkowany).
Zestaw rzeczywiście znacznie poprawia zachowanie wkładu -wcześniej Dovre wmawiało użytkownikom, że ich wkład jest jak najbardziej dobry tylko użytkownik jest nieudacznikiem nieprawdiłowo obsługującym wkład, że ma 'gniazdo na kominie" itp. gadanie.
Skoro Dovre Belgia wyprodukowała profesjonalny zestaw naprawczy- ruszt, dolot powietrza, pokrywe dolotu powietrza z oryginalną instrukcją to pewny dowód , że z wkładem był problem i tyle !!!!

tankredus
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2009, 22:26

autor: tankredus » 26 wrz 2009, 22:49

majster 1 pisze:Zadzwonilem do dovre i po kilku dniach przyslali zestaw naprawczy : ruszt popielnika z podwojna iloscia otworow dporowadzajacych powietrze do spalania oraz cienszy krazek otwierajacy doplyw pow. do spalania.Wymienilem te czesci i po problemie.

Witam,
czy da radę wymienić krążek w zabudowanym wkładzie - gdzie wkład "nachodzi" z 3 mm przerwą na ramkę granitową ?
Pozdrawiam

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: wysoc » 27 wrz 2009, 7:33

Nie widzę problemu - w palenisku odkręcasz płytę zamykającą doloty powietrza i masz dostęp do krążków. Jedyne co potrzebujesz to klucz inbusowy.

tankredus
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2009, 22:26
Re: Wkład kominkowy Dovre 2180 CB- problem z eksploatacją

autor: tankredus » 27 wrz 2009, 12:46

wysoc pisze:Nie widzę problemu - w palenisku odkręcasz płytę zamykającą doloty powietrza i masz dostęp do krążków. Jedyne co potrzebujesz to klucz inbusowy.

Super... dzięki... wydawało mi się, że mocowanie jest od dołu wkładu...
Wygląd na to, że wreszcie po przedłużaniu komina, montowania wentylatorów na dolocie, nie używaniu szybra i ograniczeń dopływu powietrza, rąbaniu na drobne szczapki... będę miał czystą szybę !
A... polecam sprawdzić jeszcze przystawkę dolotu powietrza zewnętrznego (wg reklamy 100% szczelne...).. u mnie po montażu zamknięcie przepustnicy przed kominkiem nie powodowało przygasania ognia, a powietrze było zasysane przez szczelinę pomiędzy wkładem a przystawką (testowane wizualnie dymem). Dopiero po zastosowaniu mastyki kominek ciągnie powietrze z zewnątrz. Dystrybutor twierdził, że tak ma być (bez mastyki), w instrukcji ani słowa... Sporo nerwów kosztowało mnie wymuszenie na instalatorze naprawy "wady"... ale byłem zdeterminowany... miałem serię "wadliwych czujek tlenku węgla"...
Martwi mnie tylko średnica i długość dolotu powietrza (mam z 6 kolanek na przewodzie prostokątnym 10 na 5 cm, z 5 m długości)...
i to trzeszczenie kominka przy mocnym paleniu... czy tak ma być ?
Pozdrawiam i dziękuję :)


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości

Gotowe projekty domów