Wymiana starego pokrycia dochowego na gont drewniany?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

tomylee
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2009, 12:46
Wymiana starego pokrycia dochowego na gont drewniany?

autor: tomylee » 31 mar 2009, 13:02

Witam,
Posiadam stary dom drewniany na podmurówce z kamienia polnego (lata 40 XX wieku).
Dach 2 spadowy, powierzchnia prawie 90m2 (10,2x8,2), komin, wyłaz. Obecnie na jednej stronie dachówka cementowa, na drugiej eternit.
Więźba dachowa zdrowa, nie potrzebuje wymiany.

Chiałbym wymienić to pokrycie na nowe, podoba mi sie gont drewniany, co o tym myślicie?

Niestety nie mogę nigdzie zrobić wyceny (materiał + koszta wymiany) czy ktoś się orjentuje jakie są ceny takich pokryć vs blachodachówka (ta udało sie wycenić na 4200+robocizna 2300)?

Jak jest z trwałościa gonta drewnianego? czy trzeba go konserwować w trakcie użytkowania?

Czy raz zaimpregnowany wystarcza na np.40-50 lat (jak twierdzą producenci)?

Bede wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

tomylee
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2009, 12:46

autor: tomylee » 31 mar 2009, 14:37

A jesli nie gont drewniany to jakie pokrycie dachu na taki drewniany dom aby to wygladalo dobrze?
Blachodachówka (braz)? Gont bitumiczny? Czy te materialy wychodza podobnie cenowo (laczne ceny, nie sam material)?

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 31 mar 2009, 19:49

Jeśli nie gont drewniany, to z powrotem, dachówka cementowa :D , mnie osobiście bardzo podoba się wiór osikowy, gont drewniany zresztą też, tylko czy to wyjdzie taniej niż cementowa ? chyba nie
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

tomylee
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2009, 12:46

autor: tomylee » 01 kwie 2009, 17:02

Pytanie tylko czy kamienna podmurówka (piaskowiec) i drewniana konstrukcjia domu wytrzyma taki ciężar, już teraz kiedy na jednej stronie dachu jest stara cementowa dachówka, sa rysy i pekniecia na fundamencie....


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów