Uszczelnienie drzwi

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

rafalt77
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2007, 15:47
Uszczelnienie drzwi

autor: rafalt77 » 24 mar 2009, 12:46

Witam, mam "podwójne" drzwi wejściowych. Zewnętrzne antywłamaniowe i wewnętrzne (też antywłamaniowe). Drzwi wewnętrzne nie maja progu i strasznie ciągnie od spodu. Chciałbym to jakoś uszczelnić. Można zamontować próg z uszczelką i pewnie będzie po sprawie, ale perspektywa 2 progów nie podoba mi się (tor przeszkód powstanie przy wchodzeniu do mieszkania). Są jakieś inne rozwiązania, gotowe uszczelki do przyklejenia na dole na drzwi, jakieś listwy?

Dzięki za pomoc

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 07 kwie 2009, 21:41

Są uszczelki które przybija siępodspód skrzydła tzw. szczotkowe ale spełaniają tylko rolę wizualną nie uszczelniają, prawidłowo powinien zostać założony próg. Ale jest jeszcze jedno rozwiązanie uszczelka opadająca w skrzydle Porta sosuje coś takiego do swoich drzwi technicznych przeciwpożarowych czy dźwiękoszczelnych 42dB. Wiem ze coś takiego można kupić w sklepie z akcesoriami do drzwi ale nie we wszystkie da się wstawić no i trzeba je zawieżć do dtolarza żeby nafrezował otwór montażowy pod całuy mechanizm.
Pozdrawiam

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: Uszczelnienie drzwi

autor: pawelszabla » 08 sty 2019, 10:25

Fachowe dopasowane uszczelnienie do drzwi w formie profili szczotkowych można dostac w sklepie Ragen na http://ragen.pl/27-uszczelnienia-szczot ... szczotkowe. Fajna otwarta i pomocna obsługa, co jest szczególnie wazne jak ktoś niekoniecznie zna się na tych wszystkich akcesoriach i nie wie co kupić żeby pasowało.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Uszczelnienie drzwi

autor: mazwoj » 17 sty 2019, 16:37

Tak jak pisałem Ci tutaj:
okna-i-drzwi/uszczelka-szczotkowa-opinie-t36779#p488466

Montaż takiej uszczelki może kończyć się utratą gwarancji. Nie powinno się nawet nic naklejać na skrzydło (niezależnie czy to jest laminat, lakier na MDFie, czy lakier na drewnie). Każde takie oklejenie skrzydła może uszkodzić powłokę. Nawet producenci piszą o tym w kartach gwarancyjnych, że montaż drzwi powinien odbywać się PO pracach mokrych. Raz że chodzi o nadmierną wilgotność powietrza i możliwość bezpośredniego kontaktu z cieczą. Dwa - chodzi też o to aby nie zabezpieczać drzwi taśmą malarską.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Proximic [Crawler] i 119 gości

Gotowe projekty domów