rozbudowa

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kika
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:01
rozbudowa

autor: kika » 17 mar 2009, 15:32

Hej.Postaram się opisać moj mały problem w skrócie.Niedawno kupiłem starszy dom, który jest pół drewniany a pół murowany.Do części drewnianej jest dostawiony ganek z desek.Zimą jest z niego niezła lodówka :(,więc chciałbym to zmienić.Moje pytanie brzmi? Czy mogę rozebrać ten ganek i nie zmieniajac jego wymiarów postawić nowy np: (z pustaka). Czy potrzebne są na to pozwolenia?

aigma
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 11 kwie 2008, 5:52

autor: aigma » 22 mar 2009, 8:07

Jeżeli zakwalifikujemy tę pracę jako remont (np. nie będą budowane nowe fundamenty - definicja "remontu" na początku Prawa Budowlanego) to wymaga się jedynie zgłoszenie tych prac w Starostwie Powiatowym (patrz Prawo Budowlane art. 30). Jeżeli urząd uzna to za przebudowę to najwyżej poprosi o uzupełnienie zgłoszenia. Warto zacząć od łatwiejszej wersji.
AIGMA - Projektowanie i Obsługa Inwestycji


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów