Jak połączyć kominek z płaszczem wodnym z piecem gazowym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

krzysiek77
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, 21:44
Jak połączyć kominek z płaszczem wodnym z piecem gazowym

autor: krzysiek77 » 14 mar 2009, 22:32

Wiem,że jest tutaj dużo na ten temat ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć paru rzeczy.Kupiłem mieszkanie 70m.kw ogrzewane kominkiem z płaszczem wodnym i chciałbym podłączyć do tego piec gazowy jednofunkcyjny.Kominek ogrzewa tylko CO i po podłączeniu pieca gazowego nadal tylko takie będzie.Kominek jest w pokoju, a piec będzie w przedpokoju(za ścianą).Czy można będzie podłączyć się w miejscu grzejnika, i czy średnica rur z których zrobiona jest instalacja ma znaczenie(rury są 15mm), bo niektórzy mówią że rury są za cienkie i będzie z tym problem.Dodam że teraz nie mam problemu ogrzać mieszkanie kominkiem

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 15 mar 2009, 12:27

Nie możesz podłączać się w miejsce grzejnika bo jaka będzie regulacja hydrauliczna całego układu? A wyjście z kominka jakie masz? Układ otwarty czy przez wymiennik płytowy?
Kotły gazowe pracują w układzie zamkniętym a kominek w otwartym.Myślę że wiesz o tym.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 84 gości

Gotowe projekty domów