Przewody do głośników i sprzętu RTV

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bpiec
Przewody do głośników i sprzętu RTV

autor: bpiec » 18 lut 2009, 22:47

Witam,

Urządzam mieszkanie i chciałbym w salonie powiesić telewizor na ścianie, pod nim postawić jakieś sprzęty (DVD, amplituner itp.) oraz na całym pokoju rozmieścić 5 głośników.

Jakie są możliwości przeprowadzania kabli do głośników? Czy tylko kucie w ścianie i puszczanie kabli w środku? A może kable puścić w listwie łączącej podłogę ze ścianą (widziałem takie listwy)? Tylko jak wtedy doprowadzić przewody do pojedynczych głośników w górę ściany?
A jak puścić przewody od telewizora do DVD? Czy jestem skazany wystające kable, czy są jakieś sprytne rozwiązania schowania kabli?

Awatar użytkownika
Meduzes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 21 sty 2009, 11:18

autor: Meduzes » 25 lut 2009, 23:02

jestem przed tym samym dylematem także się podpinam do pytania 8)

kolego bpiec:
- w jakich granicach pieniężnych chcesz zainwestować w sprzęt audio ?
- jakiej firmy ampli ??
- jakiej firmy kolumny ??
- czy na pewno 5.1 czy może wystarczy dobrej jakości stereo ??
- jak obliczyć moc wzmacniacza i kolumn do powierzchni pokoju (salon 24m2)??

również myślałem o puszczeniu kabli w listwach ... ale może są inne sposoby ?!

czekam na wszelkie sugestie

8)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 26 lut 2009, 0:26

kabelki od telewizora do reszty sprzętu nie muszą być widoczne ale bez kucia się nie obędzie :)
w ścianę montuje się koryto plastikowe zakończone 2 kolanami i to ładnie zaszpachlowuje i nie ma tego widać jest tyko otwór za/pod telewizorem i za szafką kabelki się spokojnie wprowadza i wyjmuje wedle woli

bpiec

autor: bpiec » 01 mar 2009, 19:44

Meduzes pisze:- w jakich granicach pieniężnych chcesz zainwestować w sprzęt audio ?
- jakiej firmy ampli ??


Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem jakoś poważniej.

Meduzes pisze:- jakiej firmy kolumny ??


Raczej JBL.

Meduzes pisze:- czy na pewno 5.1 czy może wystarczy dobrej jakości stereo ??


Ja zdecydowanie chcę 5.1.

zainteresowany
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2009, 17:20

autor: zainteresowany » 03 mar 2009, 20:20

bpiec myślałeś może o umieszczeniu kolumn w suficie na przykład? bądź wbudowanie w ściane? są takie rozwiązania. Myślę że jeżeli już TV wisi w powietrzu to warto pomyśleć o jakimś dyskretnym ukryciu samych głośników.

Szkocki Tannoy prowadzi takie serie głośników. Jednak głosniki tej firmy to na pewno jest dość spory wydatek. U mnie w mieszkaniu sprawdzają się rewelacyjnie. Co prawda bez kina domowego tylko do samego stereo, ale jestem zadowolony.

Gresia-25
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:22

autor: Gresia-25 » 04 mar 2009, 10:25

Jak ja nie lubię tych kilometrowych kabli przy urządzeniach. Zawsze najwięcej z nimi problemu.

zainteresowany
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 mar 2009, 17:20

autor: zainteresowany » 04 mar 2009, 12:43

dlatego droga koleżanku w obecnych trendach wszelkie przewody - audio i video prowadzi się wewnątrz ścian w rurkach, badź peszkach tak aby nie widzieć wogole tych kilometrów :)

no i głośniki raczej też już zaczynają inwestorzy montować w sufitach bądź w ścianach, ewentualnie wiszące na ścianach. Kabli też wtedy nie widać

bpiec

autor: bpiec » 04 mar 2009, 18:38

zainteresowany pisze:bpiec myślałeś może o umieszczeniu kolumn w suficie na przykład? bądź wbudowanie w ściane? są takie rozwiązania. Myślę że jeżeli już TV wisi w powietrzu to warto pomyśleć o jakimś dyskretnym ukryciu samych głośników.

Głośniki chcę powiesić na ścianie. Ale dzięki za tego Tannoya, popatrzę sobie.

Gresia-25
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:22

autor: Gresia-25 » 06 mar 2009, 16:24

zainteresowany pisze:dlatego droga koleżanku w obecnych trendach wszelkie przewody - audio i video prowadzi się wewnątrz ścian w rurkach, badź peszkach tak aby nie widzieć wogole tych kilometrów :)

no i głośniki raczej też już zaczynają inwestorzy montować w sufitach bądź w ścianach, ewentualnie wiszące na ścianach. Kabli też wtedy nie widać


Nie ma to jak ułatwianie sobie życia. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, chodzi mi np o miejsce. Bo o potykaniu się o te "węże" to już nie wspomnę he,he.

yoz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 14 lip 2008, 19:38

autor: yoz » 11 mar 2009, 20:05

jesli chodzi o dobór kolumn do wzmacniacza to wygląda to w ten sposób że do wzmacniacza majacego 50 W podłączyć kolumny o mocy 100 W

drWrobel
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2012, 12:04
Lokalizacja: Warszawa
Re: Przewody do głośników i sprzętu RTV

autor: drWrobel » 07 sie 2012, 11:47

Dobrym rozwiązaniem dla "niechcianych" kabli jest maskownica, ja niedawno robiłem sobie salon i właśnie taką maskownicę zakupiłem. A na półce postawiłem sobie DVD :D

Mój model: Półka pod TV
uśmiechnij się, nigdy nie wiesz kto może zakochać się w Twoim uśmiechu

AgregatyElem
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 05 lip 2012, 9:45
Re: Przewody do głośników i sprzętu RTV

autor: AgregatyElem » 21 sie 2012, 12:12

Tak,tutaj mogę się zgodzić. Taka maskownica to bardzo fajny pomysł na to aby ukryć te "niechciane" kable. Oczywiście mowa tutaj o wystających przewodach,co jest też niebezpieczne jeśli w domu są małe dzieci.


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów