Co robić !!! czernieją mi deski na dachu.

Impregnacja jest jedną z najważniejszych metod zabezpieczania drewna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czemu może służyć impregnacja i jakie impregnaty są najlepsze zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Kumek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 14 cze 2006, 12:10
Lokalizacja: Łódź / Skierniewice
Co robić !!! czernieją mi deski na dachu.

autor: Kumek » 12 gru 2006, 20:22

Zabrakło mi desek więc musiałem dokupić. Dokupione deski były bardzo świeże. Zadeskowałem nimi dach i położyłem papę.
To było na koniec października. Teraz widzę na poddaszu że od spodu deski robią się czarne i wychodzić jakaś pleśń zwłaszcza w kątach lub w zakamarkach gdzie nie ma wentylacji. Zacząłem wietrzenie ale obawiam się że to mało.
CZY MAM CZEKAĆ NA WIOSENNE SŁOŃCE czy zacząć działać tylko jak ?????
Czym to grozi ???

runcajs1967
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:14
Lokalizacja: Leszno

autor: runcajs1967 » 12 gru 2006, 23:16

typowy obiaw braku wentylacji, jeśli możesz to wstaw 2 kominki wentylacyjne takie jak pod papę tylko wytnij otwory pod nimi, powinno załatwić sprawę

przemol
Aktywny
Aktywny
Posty: 185
Rejestracja: 02 mar 2006, 20:35
Lokalizacja: Zielona Góra

autor: przemol » 16 gru 2006, 19:28

to jest już sinica i wietrzenie nie zlikwiduje problemu tylko go spowolni. dodatkowo impregnat grzygobójczy

Awatar użytkownika
Mała
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 10 mar 2004, 8:39
Lokalizacja: Warszawa

autor: Mała » 19 lut 2007, 15:03

zgadzam sie!!!!!!!!! to na pewno jest sinica!

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 27 lut 2007, 23:14

Nic strasznego się nie dzieje. Należy wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć! Samo ogrzewanie spowoduje postęp sinicy. Po wyschnięciu deski należy zaimpregnować! Najlepiej środkami opartymi na związkach miedzi. Pozdrawiam.

mwitczak
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2007, 12:44
Lokalizacja: warszawa

autor: mwitczak » 27 lut 2009, 13:10

takie coś stanie się nawet przy dachy bez szczytów, wiosenne słońce osuszy deski to nieuniknoiny proces przy deskowaniu mokrym drewnem przed zimą, . po andrzeju, dobra impregnacja, i tyle, są też metody piaskowania drewna przed impregnacją , nie odrzewać grzyby mają większy wzrost, , wręcz pleśnieją biała wata,
eco


Wróć do „Impregnacja drewna, impregnacja więźby dachowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów