Przydomowa oczyszczalnia a napowietrzanie instalacji w domu

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

jacekkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009, 22:08
Przydomowa oczyszczalnia a napowietrzanie instalacji w domu

autor: jacekkk » 26 lut 2009, 8:52

Mam zainstalowaną przydomową oczyszczalnię ścieków i aktualnie jestem na etapie wykonywania całej instalacji wodno-kanalizacyjnej w domu. Mam pewne wątpliwości co do tego jak powinno być prawidłowo rozwiązane napowietrzanie instalacji w domu. Tzn. czy przy podłączeniu do oczyszczalni, która ma napowietrzanie swojego układu rozsączającego (trzy kominki w gruncie) można stosować w domu napowietrzacz z zaworem jednokierunkowym (żeby tylko zasysał powietrze niezbędne do funkcjonowania odpływu), czy też układ musi być otwarty (kominek na dachu, bez żadnego zaworu, powyżej linii wylotów wentylacyjnych)? Czy napowietrzacz z zaworem nie będzie zakłócał działania oczyszczalni? Będę wdzięczny za rady w tym temacie, bo roboty są w toku i boję się, że ekipa popełni jakiś błąd, który potem będzie problemem na lata (smrodek w domu, itp.). Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam

Jacek

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20

autor: Alibaba » 26 lut 2009, 8:57

W każdej instalacji, odpowietrzenie "dachowe" jest o wiele lepsze niż te "wynalazki" napowietrzające.
Swoją drogą, w ok. 60% przypadków i tak je czuć. Mogą służyć za barometr.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 31 gości

Gotowe projekty domów