Powietrze do pieca kondensacyjnego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

trajdos
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:56
Powietrze do pieca kondensacyjnego

autor: trajdos » 22 lut 2009, 12:33

Witam, Zastanawiam się nad przeróbką komina pod piec kondensacyjny. Mam do dyspozycji pusty komin z cegły i dwa kanały 26x16 i 16x16. Myślę żeby wykorzystać tylko ten większy luft i włożyć tam rurę z kwasówki fi130 do spalin, a powietrze do spalania doprowadzić bezpośrednio z tego samego kanału (z przestrzeni naokoło rury spalinowej). Czy to będzie dobrze działać i czy nie ma na to jakiś przepisów że tak nie można?

I następna sprawa to czy wszystkie piece gazowe kondensacyjne można podłączać do systemu kominowego koncentrycznego lub rozdzielonego czy piec musi być akurat przystosowany do rozdzielenia źródła powietrza i wyprowadzenia spalin. Wiem że Ariston jest do tego przystosowany ale czy Junkers i De Dietrich też?

proth
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2009, 13:19
Lokalizacja: mazowieckie Milanówek, Piaseczno, Radzymin
Kontaktowanie:
Re: Powietrze do pieca kondensacyjnego

autor: proth » 23 lut 2009, 17:09

trajdos pisze:Witam, Zastanawiam się nad przeróbką komina pod piec kondensacyjny. Mam do dyspozycji pusty komin z cegły i dwa kanały 26x16 i 16x16. Myślę żeby wykorzystać tylko ten większy luft i włożyć tam rurę z kwasówki fi130 do spalin, a powietrze do spalania doprowadzić bezpośrednio z tego samego kanału (z przestrzeni naokoło rury spalinowej). Czy to będzie dobrze działać i czy nie ma na to jakiś przepisów że tak nie można?

I następna sprawa to czy wszystkie piece gazowe kondensacyjne można podłączać do systemu kominowego koncentrycznego lub rozdzielonego czy piec musi być akurat przystosowany do rozdzielenia źródła powietrza i wyprowadzenia spalin. Wiem że Ariston jest do tego przystosowany ale czy Junkers i De Dietrich też?

Po sprawdzeniu maks dł przewodu spalinowego w ten mniejszy włóż kwasówkę fi 80 lub fi60 tą średnicę która wychodzi z kotła, a częścią zewnętrzną (szacht rura) będzie sobie zasysał. Rurę w rurze (SPS) pociągnij tylko do szachtu. Oczywiście wyczyść kanał wentylacyjny bo jeśli był wcześniej spalinowy to ze względu na zabrudzenie nie nadaje się.

trajdos
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:56

autor: trajdos » 23 lut 2009, 18:38

Kanał całe szczęście był wcześniej nie używany i jest czysty. Ryra w kominie musi mieć w sumie 9-10m długości i wydawało mi się że fi80 to trochę mały przekrój ale producenci w sumie tak podają. A nie będzie lepiej działać jak przewymiaruje tą rurę na np chociaż z fi12. Jeżeli to ma nic nie dać to wole niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy ale przede wszystkim chcę żeby było dobrze.

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 24 lut 2009, 17:13

Będzie dobrze,uwierz!!! :D Jak projektant wymyślił i obliczył,tak musi być.Większa średnica=więcej masy powietrza do wypchnięcia.Piec ma różne czujniki w komorze zamkniętej i może nie załączyć płomienia,tylko wywali błąd.A rury do Junkersa zastępują Vailandta.Chyba są tańsze.Sprawdź ceny obu systemów a potem zobacz co można kupić pasownego poza systemem,czyli np. w Castoramie.Tylko zakończenie przy kominie musi być odpowiednie,ale dobry blacharz jak mu pokażesz zrobi za 1/10 ceny co systemowa.Pamiętaj o spadku poziomej do pieca,i wylot spalin na dachu bez daszka,a także odprowadzenie kondensatu z kotła do kanalizacji !!!Powodzenia.

zek
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:22
Lokalizacja: SZCZECIN

autor: zek » 24 lut 2009, 21:45

Mała podpowiedź.
Z piecami mamy do czynienia w piekarni, w ogrzewnictwie używamy kotłów, zaznaczam kotłów.

trajdos
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 14 lut 2009, 14:56

autor: trajdos » 25 lut 2009, 22:51

Ooo to faktycznie tragiczny błąd popełniłem. Pewnie musze teraz całą wiedze od nowa zbierać, aż nie wiem jak to możliwe że niektórzy mnie zrozumieli..

Dzięki za wszystkie dobre rady.

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 25 lut 2009, 23:37

Ooo to faktycznie tragiczny błąd popełniłem. Pewnie musze teraz całą wiedze od nowa zbierać, aż nie wiem jak to możliwe że niektórzy mnie zrozumieli.


:lol: Nooo,są mózgi,co nie ? :lol: Byle se posta nabić :roll: a potem zaawansowany (cembał chyba) :lol:
Nic nie wnosi,nie pomaga...ale ze Szczecina!!! Tylko forum zaśmieca.Bana mu dać !!!Gdzie moderator?!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów