kto pomoże?

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tomaszwinia
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2009, 0:30
kto pomoże?

autor: tomaszwinia » 14 lut 2009, 0:31

Planuje budowę domu, i interesują mnie różnice kosztów pomiędzy standardowa wieźbą dachową a konstrukcją dachowa wykonana z paneli SIPs oczywiście konstrukcja SIPs wydaje się konstrukcją droższa na pierwszy rzut oka, lecz mam pewne wątpliwości ponieważ usiłuję skompletować wszystkie ceny (więźby dachowej, izolacji dachu,-cen związanych z robocizna i materiałem)do standardowej konstrukcji dachowej. Chciałbym przy tym zaznaczyć ze poddasze będzie poddaszem użytkowym, wiec oferta izolowanych paneli wydaje się bardziej interesującą, ponieważ nie traci się przestrzeni poddasza.
Która z metod ocieplonego dachu będzie bardziej ekonomiczna i bardziej energooszczędna? Słyszałem ze przy wykorzystaniu wełny mineralnej w ociepleniu dachów spadzistych , po kilu latach pod wpływem drgań i wilgoci wełna osuwa się powodując szczeliny nie ocieplone czy to prawda? (zaznaczam ze jedna z zalet [przewagę] firma przedstawiła mi niezmienność kształtów styropianu wklejonego pomiędzy płyty osb i brak „mostków termicznych” nawet po latach).
Proszę o jakieś wskazówki.

arexus
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 14 sie 2008, 20:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontaktowanie:

autor: arexus » 15 lut 2009, 20:49

Co do welny do ocieplenia poddasza to nalezy zwrocic uwage na jej jakosc, ja osobiscie uzywam welny URSA. Nalezy pamietac rowniez aby przycinac ja do 2 cm wiecej niz rozsta krokwi, aby sie pozadnie trzymala.
-----------------------------------

tomaszwinia
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 08 lut 2009, 0:30

autor: tomaszwinia » 15 lut 2009, 22:48

a jak to sie ma do współczynnika przenikania ciepła o którym ostatnio tak głośno? czy ma pan jakieś obliczenia dla poszczególnych przekrojów dachów? np. Obrazek
usiłuje podważyć (sprawdzić) argumenty firmy domzpaneli.pl
niestety nikt jeszcze nie wypowiedział sie na moje liczne zapytania wyczerpując temat.
dzięki za jakieś informacje.

arexus
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 14 sie 2008, 20:07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontaktowanie:

autor: arexus » 16 lut 2009, 8:05

Witam, np. Wełna mineralna Ursa DF40 15 cm.
Współczynnik przewodzenia ciepła λ D = 0,040 W /m K
Materiał niepalny, kl. A1 wg EN 13 501-1
Oznakowanie wg PN-EN 13162: MW-EN 13162-T2-DS(T+)-MU1-AF5

Awatar użytkownika
rafal_waldan
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 16 lut 2009, 14:15
Lokalizacja: Wrocław

autor: rafal_waldan » 16 lut 2009, 16:01

tomaszwinia pisze:a jak to sie ma do współczynnika przenikania ciepła o którym ostatnio tak głośno? czy ma pan jakieś obliczenia dla poszczególnych przekrojów dachów?


Tutaj link do kalkulatora:
tcursa.test.k2.pl/tc/calculation/TCStep1.aspx

Co do opadania wełny to tak jak kolega napisał + żyłkowanie oczywiście.

Również polecam wełnę URSA.


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów