A co powiecie na temat takiej ściany?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

budowlaniec-amator
A co powiecie na temat takiej ściany?

autor: budowlaniec-amator » 22 gru 2005, 14:40

Przymierzam się do czegoś takiego: ściana z betonu komórkowego 24cm, odmiany 500 lub 600 aby jeszcze był w miarę ciepły a już dość wytrzymały, na to 20 cm styropianu od zewnątrz i tynk.
Styropian zamierzam przykleić na całej powierzchni tak jak się klei płytki, bez żadnych przestrzeni wentylacyjnych pomiędzy ścianą a styropianem.
Na tak wykonane ocieplenie zamierzam dać warstwę ok 1.5cm mocnego tynku mineralnego (oczywiście na siatce) a dopiero na to jakiś szlachetny tynk cienkowarstwowy.
Styropian myślę pociągnąć od samej ławy fundamentowej , jedną płaszczyzną , bez przerw (dom będzie częściowo podpiwniczony).

Będzie dobrze czy mam zmienić swoje zamierzenia?
Pozdrawiam dyskutantów.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 22 gru 2005, 15:04

Beton stojący na fundamencie będzie zimny więc i wilgotny. Znakomicie będzie też utrudniał sterowanie ogrzewaniem, chyba , że planujesz systemy niesterowalne np piece kaflowe na węgiel, wtedy taka ściana się przydaje. Twoja izolacja termiczna sugeruje, że zimno "wchodzi" ale w fizyce nie ma pojęcia zimna. Kierunek przepływu energii jest z pokoju do betonu i pod dom, bo nie zamkniesz 20cm styropianu w podłodze z 20 cm za ścianą.

Gość

autor: Gość » 22 gru 2005, 15:07


Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 22 gru 2005, 15:36

Zamim skorzystasz ze "wspaniałych" rad monotematycznego Pana TB przeczytaj wypowiedź J.Z. z BIURA DORADZTWA BUDOWLANEGO z tego linku viewtopic.php?t=331

PS. Widzę że P TB zmienił taktykę. Wypowiada się w jednym poście a w innym już jako gość podsyła link do swojej strony.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 23 gru 2005, 11:38

Jaka zmiana taktyki!? Pan popatrzy na godz. poprostu dopisałem bo zapomniałem.

zenek
Re: A co powiecie na temat takiej ściany?

autor: zenek » 09 sty 2006, 13:51

Tynk grubości 1,5cm na styropianie wymaga chyba stalowej siatki nośnej zamocowanej u góry ściany > ocieplenie metodą ciężką mokrą


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów