Do użytkowników wkładów kominkowych z kurtyną powietrzną !

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01
Do użytkowników wkładów kominkowych z kurtyną powietrzną !

autor: wysoc » 01 lut 2009, 21:47

Witam

Potrzebuję do celów porównawczych informację jak długo u innych użytkowników wkładów kominkowych szyba pozostaje czysta. Chodzi mi tu głównie o opinię użytkowników wkładów posiadających kurtynę powietrzną i palących oczywiście suchym drewnem :) .
Proszę o informację
Pzdr
wysoc

komtech
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:19
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

autor: komtech » 02 lut 2009, 20:37

Mam kominek z płaszczem wodnym wyposażony w kurtynę powietrzną, szybę mogę myć raz na 10 dni, ale to też nie z tego względu że jest mocno brudna tylko denerwuje nie jak jest przybrudzona w kilku miejscach 8) Palę w zasadzie mokrym drewnem (kupione jakieś 8 miesięcy temu). Aż się wstyd przyznać :oops:
Instalacje grzewcze - sprzedaż, montaż, serwis, akcesoria.

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01

autor: wysoc » 03 lut 2009, 21:43

Czyli potwierdza się problem konstrukcyjny mojego wkładu - u mnie pomimo , że palę drewnem suchym - 15-17 % wilgotności - szyba po kilku godzinach palenia jest już okopcona. Jak wyglada temat u innych użytkowników ?

alepka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2008, 10:12

autor: alepka » 04 lut 2009, 8:54

wysoc pisze:Czyli potwierdza się problem konstrukcyjny mojego wkładu - u mnie pomimo , że palę drewnem suchym - 15-17 % wilgotności - szyba po kilku godzinach palenia jest już okopcona. Jak wyglada temat u innych użytkowników ?


moja lechma z płaszczem na super suchym drewnie wytrzymuje max 2 dni. jeśli mokre (leżakowane 8 miesięcy) to po 12h jest ciemna szyba

wysoc
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2008, 9:01

autor: wysoc » 04 lut 2009, 19:32

Twoja Lechma ma kurtynę powietrzną ?

alepka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 07 kwie 2008, 10:12

autor: alepka » 05 lut 2009, 9:36

wysoc pisze:Twoja Lechma ma kurtynę powietrzną ?


szczerze mówiąc to nie wiem, ale obserwując rozchodzenie się dymu we wkładzie widać, że na szybę coś dmucha, ale tak jak mówię, do końca nie wiem czy ma.

zephyrek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 25 lut 2007, 11:12
Lokalizacja: Poznań

autor: zephyrek » 05 lut 2009, 22:33

Mam wkład Franco Belge z kurtyną. Po trzech, czterech dniach zaczynają być widoczne wzory na szybie. Na początku myłem co trzy dni. Dziś wiem, że po dwóch tygodniach zaczyna się samo czyścić. Nawet na zwykłych szybach bez pirolizy. Na mojej szybie powstają cienie ściśle grające z rysunkiem frontu wkładu więc wzmaga to tylko wrażenia wizualne. Nie czyszczę więc szyby.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości

Gotowe projekty domów