jak prawidłowo wygląda wykończenie desek szczytowych

Dach jest wizytówką każdego domu, dlatego tak ważne jest jego wykończenie, sprawdź jakie akcesoria dachowe są polecane .

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Artur D
jak prawidłowo wygląda wykończenie desek szczytowych

autor: Artur D » 17 maja 2005, 13:41

Witam!
Proszę o informacje jak prawidłowo powinno wyglądać wykończenie desek szczytowych dachu i wystawek dachowych. Mam na myśli wykonanie tzw. wiatrownicy. Na moim dachu deski boazeryjne wystają 10 cm poza krokwie szczytowe. Dach kryty jest dachówką ceramiczną falistą. W komplecie zakupiłem dachówki szczytowe lecz wydaje mi się że, bok dachówki szczytowej jest za niski i nie zakryje odpowiednio szczytu wystawek.
Czy wiatrownicę w przypadku dachówek szczytowych wykonuje się dodatkowo jako nabitą deskę , odpowiednio wyprofilowaną blachę.
Pozdrawiam,
Artur

Gość

autor: Gość » 25 maja 2005, 6:52

Szanowny Arturze.
Zgadza się, dachówki szczytowe zbyt mało zakryją krawędź dachu, należy wcześniej wykonać delikatną obróbkę blacharską z tzw. kapinoskiem. Musisz też pamiętać o zrobieniu dokładnej i nieco wyzszej obróbki przy pierwszei od dołu dachówce brzegowej.
Józef

Dekarz - blacharz

autor: Dekarz - blacharz » 19 gru 2005, 17:24

Jeśli w zdłuż krawędzi dachu ma być dachówka krawędziowa to po co jeszcze obróbka blacharska?!
Deski tzw.wiatrownice należy tak przybić aby były równo z górną krawędzią łat wtedy nie będzie prześwitu.zob.kk@poczta.fm


Wróć do „Akcesoria dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów