Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 13 sty 2009, 20:37

Każda będzie dobra! Kieruj się walorami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.

rafał-nowakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:52

autor: rafał-nowakowski » 13 sty 2009, 22:28

No nie jest to taka mala oszczednosc bo kosztorys rabena 22000 na caly dach a ruppceramika 32000 za caly dach wiec jest to troche grosza :( Ja caly czas myslalem o rabenie tylko ten sprzedawca mnie troszke zalamal ze krzywa ze peka ze nie ma podwojnego zamka ze to poprostu bubel ale pewnie mial jakis procent za sprzedaz ruppceramika i dlatego go tak zachwalal :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 14 sty 2009, 13:39

Trudno się wypowiadać na temat wiedzy i etyki sprzedawcy. Pozdrawiam.

rafał-nowakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:52

autor: rafał-nowakowski » 24 sty 2009, 18:46

Mam jeszcze pytanie jaka dachowke wybrac te mniejsza 12,4 szt, na m. czy tez lepiej wieksz czyli plus 9,8 szt. na m???Mam dach kopertowy 298 m wiec troche odpadu bedzie :( Pozdrawiam.

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 25 sty 2009, 15:06

Zdecydowanie Plusa, czyli ta większa, jest z nowych form i lepiej wykonana
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

wiolettadg
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:00

autor: wiolettadg » 10 maja 2009, 11:22

Mam dach około 350m2 (wydłużony garaż o 2 metry i nie ma nad tarasem jaskółki, czy jak się ten trójkąt nazywa,, ponieważ wydłużyłam salon o podcień tarasu) buduje dom Gracja domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=126&a=302&odbicie=1 i nie mam pojęcia czym pokryć dach, jaką dać rynnę. Mam wycenę na Brasa cementową na około 16000, Roben na 19 i 20 tys zł, Dwie dachówki nie pamiętam które, oraz zastanawiałam sie nad Ruup sirius za 25000 i szlkiwionym Ruup chyba Rubin 13v za około 30000zł. Nie mam pojęcia którą wybrać. Wiele słyszałam na temat ta dobra a ta zła i nie mam pojęcia którą wybrać. Mam jeszcze problem jaki kolor do tak niskiego domku?
Pytanie kieruję do panów Andrzej Wilhelmi i Rudolf Bras jr.
Względy cenowe też są ważne, ale wolę nie mieć przez jakiś czas zrobionej łazienki, lub podług, ale fundamenty, ściany i DACH mają być bardzo dobre.

wiolettadg
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:00

autor: wiolettadg » 10 maja 2009, 11:24

Mam dach około 350m2 (wydłużony garaż o 2 metry i nie ma nad tarasem jaskółki, czy jak się ten trójkąt nazywa,, ponieważ wydłużyłam salon o podcień tarasu) buduję dom Gracja domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=126&a=302&odbicie=1 i nie mam pojęcia czym pokryć dach, jaką dać rynnę. Mam wycenę na Brasa cementową na około 16000, Roben na 19 i 20 tys zł, Dwie dachówki nie pamiętam które, oraz zastanawiałam sie nad Ruup sirius za 25000 i szlkiwionym Ruup chyba Rubin 13v za około 30000zł. Nie mam pojęcia którą wybrać. Wiele słyszałam na temat ta dobra a ta zła i nie mam pojęcia którą wybrać. Mam jeszcze problem jaki kolor do tak niskiego domku?
Pytanie kieruję do panów Andrzej Wilhelmi i Rudolf Bras jr.
Względy cenowe też są ważne, ale wolę nie mieć przez jakiś czas zrobionej łazienki, lub podług, ale fundamenty, ściany i DACH mają być bardzo dobre.

wiolettadg
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:00

autor: wiolettadg » 10 maja 2009, 11:25

Zapomniałam zapytać gdzie można zobaczyć jak wyglądają dachy z poszczególnych dachówek w internecie?

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 maja 2009, 0:48

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Na folderze masz jak dla mnie świetną kolorystykę (to oczywiście rzecz gustu) brakuje tylko rynien. Jak nie masz w warunkach żadnych uściśleń co do kolorystyki to kup takie pokrycie, które Ci się podoba. Każde spełni swoją rolę. Rynny zastosowałbym w kolorze miedzianym.
Pozdrawiam.

wiolettadg
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:00

autor: wiolettadg » 12 maja 2009, 2:49

Witam
Względy estetyczne są ważne, ale i cenowe też. Natomiast dużo się naczytałam, która dachówka jest lepsza od drugiej i nie bardzo już teraz wiem. Chodzi mi o dobrą i mocną dachówkę, która nie będzie się rozwarstwiała i pękała.Np. w przypadku gradobicia nie będę miała sieczki na dachu. Słyszałam wiele dobrego o Ruup, ale i Robena też sobie ludzie chwalą, a ten z kolei jest tańszy, ale czy lepszy? Z tąt moje pytanie do Panów nad którą dachówką się zatrzymać, bo chciałabym wybrać sprawdzoną, taką która ma nowszą linię produkcyjną (chodzi mi o nowe formy, po to aby się ,,lepiej składała")
Pozdrawiam Wioletta

wiolettadg
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 02 sty 2009, 19:00

autor: wiolettadg » 13 maja 2009, 7:07

A czy Ktoś z Państwa słyszał, lub kładł dachówkę Bogen? Co ona jest warta i czy jest na tym samym poziomie co np. Ruupceramika? Jaki to przedział cen?

iti1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2009, 22:31
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:
Re: Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

autor: iti1 » 09 paź 2009, 22:51

Zdarzyły sie opinie że Rupp Rubin 13 V...był za twardy...do wiercenia w dachówce. W sumie to jej zaleta bo trwała, jednak było dużo odpadów.

iti1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2009, 22:31
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:
Re: Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

autor: iti1 » 09 paź 2009, 22:52

Zdarzyły sie opinie że Rupp Rubin 13 V...był za twardy...do wiercenia w dachówce. W sumie to jej zaleta bo trwała, jednak było dużo odpadów.

iti1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 paź 2009, 22:31
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:
Re: Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

autor: iti1 » 09 paź 2009, 22:54

Zapraszam do foto galeri z budowy projektu Natalia z Mg Projekt. Bedzie tam własnie montowany Rupp Rubin 13 V kasztan.

/http://www.e-projektdomu.com.pl/Foto-Galeria.php

Przemek
Re: Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

autor: Przemek » 11 paź 2009, 11:46

zapraszam do obejrzenia realizacji :

pokycia dachowe

galeia dachów


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 22 gości

Gotowe projekty domów