Ilu komorowe okna wybrać?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

JanekK
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2008, 19:21

autor: JanekK » 16 wrz 2008, 19:37

Dobroplast -NIE NIE NIE. Fatalna obsługa serwisowa - właściwie jej brak. Pomimo moich telefonów (po 1 miesięcznym umawieniu się na termin nikt nie przyjechał bez uprzedzenia) a na pisma nikt nie raczył odpowiedzieć. Olewają klienta na maxa. ODRADZAM WZYSTKIM. A chodziło o prostą regulacje okuć. OMIJAĆ TO FIRMĘ Z DALEKA. WEPCHNĄ TOWAR I DO WIDZENIA. GWARANCJA PRODUCENTA G... ZNACZY DLA NICH.

strelba

autor: strelba » 18 wrz 2008, 16:54

JanekK pisze:Dobroplast -NIE NIE NIE. Fatalna obsługa serwisowa - właściwie jej brak. Pomimo moich telefonów (po 1 miesięcznym umawieniu się na termin nikt nie przyjechał bez uprzedzenia) a na pisma nikt nie raczył odpowiedzieć. Olewają klienta na maxa. ODRADZAM WZYSTKIM. A chodziło o prostą regulacje okuć. OMIJAĆ TO FIRMĘ Z DALEKA. WEPCHNĄ TOWAR I DO WIDZENIA. GWARANCJA PRODUCENTA G... ZNACZY DL A NICH.



A ja mam znowu to samo pytanie-czy ta sama firma wstawiala Tobie okna?

szklanka
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 23 sie 2008, 20:07

autor: szklanka » 18 wrz 2008, 22:23

Znasz tę firmę z czyichś opinii czy z własnego doświadczenia?

strelba

autor: strelba » 19 wrz 2008, 19:06

Jedynym i ostatnim kontaktem z firmą Dobroplast był moment zakupu okien.To było pięć lat temu.Okna dostarczono w ustalonym terminie.Okna wstawiłem sam i przez ten okres sprawują się doskonale.Jeden raz je wyregulowałem a także regularnie konserwuję uszczelki,smaruję okucia i czyszczę profile mleczkiem(dobra firma zestaw do konserwacji dostarcza wraz zoknami).Dosyć długo pracowałem w firmie stawiającej domy szkieletowe w całej Europie(także w serwisie gwarancyjnym)i to my wstawialiśmy okna ibyliśmy odpowiedzialni za regulację oraz naprawy związane zmontażem(producent odpowiadał za swoją robotę)Dlatego pytam JankaK o montażystów.a jeżeli chodzi ofirmę Dobroplast to pewnie sami sobie zasłużyli na taką opinię jeżeli podchodzą tak do klientów i chociaż nie mogę narzekac na okna to przez ich serwis także dołączę się do sceptyków.(mamy takie drogie wszystko, że uprzejmość isolidność powinna być wkalkulowana w cenę)

wilu24
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2009, 16:13

autor: wilu24 » 15 sty 2009, 16:27

zoni-system1
Popieram wypowiedzi tego uzytkownika to tylko tak by cos dodac do okna by bylo jakby to powiedziec odswiezone profil ten sam a komory sa nie wazne liczy sie to by okno bylo funkcjonalne Mam okna z OKFENSU i je polecam dobry profil sam widzialem testy wytrzymalosciowe tego profilu i powiem ze porownywlnie przekraczaly swoja norme wytrzymalosciowa sa moze drogie ale godne uwagi

lolek30
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:12

autor: lolek30 » 16 sty 2009, 10:16

wilu24 pisze:zoni-system1
Popieram wypowiedzi tego uzytkownika to tylko tak by cos dodac do okna by bylo jakby to powiedziec odswiezone profil ten sam a komory sa nie wazne liczy sie to by okno bylo funkcjonalne Mam okna z OKFENSU i je polecam dobry profil sam widzialem testy wytrzymalosciowe tego profilu i powiem ze porownywlnie przekraczaly swoja norme wytrzymalosciowa sa moze drogie ale godne uwagi


taaaa a świstak siedzi i zawija... Jak nie wiem jak na Waszym rynku ale u nas (południe) okna z OKFENSU uchodzą za jedno z najgorszych badziewi :roll:

...a co do ilości komór to komory są ważne ale jest mnustwo ważniejszych parametrów w oknie niż liczba komór... Ostatnimi czasy komory stały się takim dobrym chwytem reklamowym i nie jednokrotnie ludzie nawet nie wiedza co to są "te komory" a chca mieć ich jak najwięcej :lol:
Jeśli faktycznie było by to priorytetem to juz dawno mielibyśmy okna 12komorowe o grubości takiej jak kilka lat temu .. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o "bezołowiowość" profili PCV - idealnie wpływa to na psychikę potencjalnego kupującego , który słysząc to magiczne słowo zapomina zapytac o podstawowe parametry okna , które w tym przypadku bywaja nienajlepsze... Reklama dzwignią handlu :wink:

Baylon
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2009, 13:02

autor: Baylon » 16 sty 2009, 13:39

KAŻDY ZESTAW RAMA-SKRZYDŁO TO W RZECZYWISTOŚCI 1 KOMORA W DODATKU OTWARTA NA ZEWNĄTRZ (oprócz systemów z 3ma uszczelkami):)

WAŻNE SĄ:
- SZEROKOŚĆ ZABUDOWY
- GRUBOŚĆ I SPOSÓB GIĘCIA STALI

ania85
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2009, 23:13
Lokalizacja: Warszawa

autor: ania85 » 26 lut 2009, 0:03

a ja polecam firme Oknotex z Warszawy kupiłam okna na profilu Schuco w bardzo fajnej cenie I radze uwarzać na sprzedawcow naciagaczy bo wysoka cena to nieznaczy dobra jakość co do avangardy sasiad ma te okna zamontowane i sobie je chwali wiec nieznaczy tanio to źle

OKNAZBLEWO
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2009, 20:51
DRUTEX

autor: OKNAZBLEWO » 09 mar 2009, 15:44

DRUTEX robi tylko 5 komorówki 70mm na profilu iglo tłoczonym tylko dla tej firmy, wcześniej był także iglo ale 60mm 4 komorowy, profil jest prawie identyczny jak profil DOBROPLASTU, jedyny bubel w oknach z Bytowa to częste problemy z blokadą błędnego położenia klamki, poprostu przy zmianach temperatur potrafi się wyhaczać
Ryszard

Jarek70
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 7:35
5 komorowe VEKA PERFECTLINE - Gdańska Fabryka Okien

autor: Jarek70 » 28 gru 2009, 7:41

Polecam Gdańska Fabrykę Okien - zakupiłem u nich okna 5 komorowe Veka Perfectline 70 mm są bardzo ładne i masywne , posiadają rownież 6 komorowe okna z 3 szybami Veka Alphaline 90 mm lecz cena wieksza, jestem bardzo zadowolony , żadnych problemów - POLECAM
Jarek 3 miasto

kubam4
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 18 gru 2009, 13:48
Re: Ilu komorowe okna wybrać?

autor: kubam4 » 16 lip 2010, 13:07

Najważniejsze przy wyborze to nie patrzeć na forach na "polecanki", tylko dużo poczytać na temat samych okien - tak ogólnie - jaki typ warto wybrać, dlaczego, gdzie się jaki sprawdza. O nadmiaru wiedzy jeszcze nikt nie płakał, a od naciągania przez marketingowców, już tak!

Forester
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:09
Re: 5 komorowe VEKA PERFECTLINE - Gdańska Fabryka Okien

autor: Forester » 02 sie 2010, 10:10

Jarek70 pisze:Polecam Gdańska Fabrykę Okien - zakupiłem u nich okna 5 komorowe Veka Perfectline 70 mm są bardzo ładne i masywne , posiadają rownież 6 komorowe okna z 3 szybami Veka Alphaline 90 mm lecz cena wieksza, jestem bardzo zadowolony , żadnych problemów - POLECAM


Muszę przyznać że ich wpółczynnik przenikania ciepła jest mizerny.
Tu cytat z ich strony
"Współczynnik przenikania ciepła Uw osiągający nawet do 0,9 W/m2K..."
A jak wiemy okna to bardzo istotny element przez który tracimy ciepło.

jaroz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 01 cze 2010, 13:41
Re: Ilu komorowe okna wybrać?

autor: jaroz » 09 sie 2010, 14:34

ten współczynnik jest dobrym parametrem, należy go jeszcze porównać z konstrukcją i ceną okna. po takim porównaniu można określić czy on jest dobry czy też nie. Mało tego; przykładowy współczynnik dotyczy przykładowego okna. jeśli zamówisz okna o innych rozmiarach to on się będzie zmieniał w zależności od ilości powierzchni zajmowanych przez poszczególne elementy okna.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości

Gotowe projekty domów