co lepsze na ścianę wełna czy styropian?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Moniś
co lepsze na ścianę wełna czy styropian?

autor: Moniś » 09 mar 2004, 19:20

co mam wybrać na scianę trzywarstwową wełnę czy styropian? Błagam pomóżcie! W sklepach chwalą to co mają oszaleć można!!!

Jaś
Polecam wełnę

autor: Jaś » 05 maja 2004, 10:20

Myślę że wełna jest nieco droższa ale inwestycja się opłaca, cały dom przynajmniej "oddycha".
Mam taką izolację i polecam ją gorąco wszystkim, mikroklimat jest naprawdę ekstra.

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: Redakcja » 14 maja 2004, 9:12

Zarówno wełna, jak i styropian nadają się do ocieplenia ścian. Oba materiały są dobrymi izolatorami. Wybór zależy tylko od indywidualnych przekonań inwestora.

Wardakus
ekofiber czy wełna mineralna????

autor: Wardakus » 02 cze 2004, 11:43

Mam do ocieplenia dom z bali drewniany i nie wiem co użyć - chodzi o ocieplenie od wewnątrz - ekofiber czy wełnę mineralną. Nie wiem też jak to porównać cenowo bo ekofiber wyceniają na m3 a wełnę na m2???? Bardzo proszę o pomoc bo trzeba będzie ladachwila decydować i nie wiem co użyć!!!!!!!!!!!

BDB

autor: BDB » 26 sty 2005, 15:22

Redakcjo, nie pisz bzdur!
Do ocieplenia ścian warstwowych potrzebne są zawsze obliczenia cieplno-wilgotnościowe.
BDB

Tomasz

autor: Tomasz » 02 lut 2005, 16:01

BDB - nie reaguj tak emocjonalnie i czytaj do końca pytania, by zrozumieć na czym polega problem. Redakcja ma rację, że styropian i wełna sa tak samo dobre i inwestor decyduje co użyć - chyba, że sytuacja jest szczególna i niestandardowa, wówczas zaleca się jedno lub drugie. I jeszcze jedno - pytanie brzmi <czy uzyć wełny czy styropianu>, a nie czy robic obliczenia czy ich nie robić, więc komentarz, że redakcja pisze bzdury jest bez sensu.

madmax
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2005, 21:14
Lokalizacja: Marki

autor: madmax » 13 mar 2005, 21:38

BDB pisze:Redakcjo, nie pisz.........

spokojnie , to redakcja ma rację. Bez sensu jest prowadzenie wojny typu styropian vs wełna gdyż materiały są porównywalne, przy wełnie należy jednak bardziej dbać o reżym wykonawczy (nie może zamoknąć). A do oddychania w domu służy wentylacja a nie ściany.


Pozdrawiam

Gość

autor: Gość » 13 mar 2005, 22:12

madmax pisze:
BDB pisze:Redakcjo, nie pisz.........

spokojnie , to redakcja ma rację. Bez sensu jest prowadzenie wojny typu styropian vs wełna gdyż materiały są porównywalne, przy wełnie należy jednak bardziej dbać o reżym wykonawczy (nie może zamoknąć). A do oddychania w domu służy wentylacja a nie ściany.


Pozdrawiam


popieram kolega ma racje

Awatar użytkownika
Tomasz Dąbrowski
Redakcja
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005, 8:49
Kontaktowanie:

autor: Tomasz Dąbrowski » 15 mar 2005, 9:33

Dzień dobry BDB - nikt z redakcji nie napisał, że obliczenia nie są potrzebne. Opinia Twoja jest zapełnie nie na miejscu i nijak ma się do treści naszej porady. Proponujemy uważniej czytać pytania użytkowników naszego forum.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 15 mar 2005, 10:04

Aby uniknąć wilgoci w ścianie daję wełnę z folią od środka, podobnie jak w dachu. Innych możliwości nie ma. A BDB może sobie liczyć do oporu, punkt rosy i tak wypadnie w ścianie! Ważne jest aby do niego nie dostało się ciepłe wilgotne powietrze z pokoju

Gość

autor: Gość » 11 maja 2005, 20:39

Tym razem pan Brzęczkowski dorównał mądrością redakcji - podobny poziom wiedzy i inteligencji..........

Awatar użytkownika
Tomasz Dąbrowski
Redakcja
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005, 8:49
Kontaktowanie:

autor: Tomasz Dąbrowski » 12 maja 2005, 7:33

Gościu - może wytłumaczysz gdzie redakcja się myli odpowiadając na pytanie o wybór materiału izolacyjnego dla ściany warstwowej. Jeśli rzeczywiście nie mamy racji pisząc, że obydwu materiałów się do takich prac używa (oczywiście z uwzględnieniem obliczeń) prosimy o sprostowanie naszej wypowiedzi a nie anonimowe wpisy na takim poziomie jak ten ostatni.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów