odpływa mi z deszczem dach - pomocy!!!

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

szwedka111
odpływa mi z deszczem dach - pomocy!!!

autor: szwedka111 » 07 gru 2005, 17:46

proszę o rade - co robic??!!
wasnie zadeskowalismy dach i lada dzień mamy kłaść folię wysokoparoprzepuszczalna no a zaraz potem łaty i kontrłaty no i dachówka a tu lejje już drugi dzień i zapowiada sie wiecej wody z nieba a w nocy nawet -10!!!
Co robic kłaść karpiówkę z uporem maniaka w tym deszczu i grzać nagrzewnicą, koza czy inna zaraza? czy położyć tylko folie i czekać do wiosny??
Boje sie ze jak drewno zacznie wysychać to ułożona na mokrym drzewie dachówka zacznie odstawac? POMOCY!!!!

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 07 gru 2005, 23:59

Radzę położyć papę podkładowš, kontrłaty, łaty i dachókę. Deski należy zaimpregnować! Wszysko będzie dobrze, drewno wyschnie. W przypadku zastosowania folii to musi być folia, którš można kłaœć na deskowaniu i w żadnym wypadku nie czekać do wiosny tylko natychmiast zakrywać. Oczywiœcie w tym przypadku również deski zaimpregnować. Życzę trafnego wyboru. Pozdrawiam.

szwedka111

autor: szwedka111 » 09 gru 2005, 19:40

witam
no tak ale jaki sens jest impregnowac mokre deski w tej temp, jaką mamy?
no i druga kwestia ja juz położyłam te deski i na nich folie i od poniedziałku zaczynam z dachówka ale impregnowac chcę późną wiosną deski od spodu, tzn. od strony poddasza i mam nadzieje, ze skoro nie są grube to jak miedzy szpary też wpuszczę impregnat to to wystarczy
to samo zamierzam zrobisć z więźbą - mimo ze ta była imregnowana to miała pecha bo stała kilka dni po ułozeniu i tez ja troche podlał deszczyk i śnieg :)

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 09 gru 2005, 21:21

polecam drewnosol+, ale jak zaimpregnujesz tylko od spodu, to woda do impregnat nie przejdzie na wierzch... prawa fizyki nie pozwolą:( kryć teraz i sie nie zastanawiać, ale z impregnacją jest sprawa patowa... po zaimpregnowaniu drzewa przez 10 dni nie powinno padać, bo wymyje - po tym okresie (wg. producenta) spływa tylko kolor... ale jak impregnowane było w tartaku, to możesz zakładać, że to jest żywe drzewo bez żadnego impregnatu!!! chyba niemasz wyjścia, tylko czekać z impregnatem do wiosny, ale zdrowo polewaj:)

Gratuluje rozsądnej budowy(już prawie święta a wy jeszcze dachówki nie macie na dachu) :lol:

Gość

autor: Gość » 09 gru 2005, 22:30

Jak położyłaœ folię to dach Ci już nieodpływa i nie ma co pytać o radę. Oczywiœcie że wtakiej sytyuacji impregnowanie należy odłożyć do wiosny. Œrodki solne sš do zupy ale jak już położyłaœ folię to tylko one Ci pozostajš, inna chemia może zniszczyć folię. Na deskowanie musi być zastosowana specjalna folia i mam nadzieję, że takš zastosowałaœ bo jeœli nie to będš kłopoty! W te szpary to tak za dużo nie lej tego impregnatu, bo sól wykrystalizuje na folii i utrudni przepływ pary wodnej. Powodzenia i satyswakcji z dachu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 09 gru 2005, 22:52

Przepraszam, że nie podpisałem ostatniej wypowiedzi. Pozdrawiam.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów