Ruup Ceramika - przewaga nad konkurencją

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 05 lis 2008, 18:48

Zatem Andrzeju, "tak że nie wiesz to nie mów". Chyba jasne?


A poza tym uważam, że człowieka o nicku matt_davis nie należy pod żadnym pozorem brać poważnie, bo nie dość, że zazwyczaj nie ma nic mądrego do zakomunikowania, to jeszcze na dodatek nie ma zielonego pojęcia jak cokolwiek zakomunikować.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 06 lis 2008, 0:58

"matt_dawis" byłeś choć raz w fabryce i prześledziłeś proces produkcyjny? Dachówka nie musi być pęknięta wystarczy, że jej dźwięk jest inny a już wylatuje z taśmy. Pęknięcia dachówek mogły powstać w trakcie załadunku, transportu i rozładunku. Jakie masz doświadczenie w kryciu dachów? Doświadczony dekarz bez problemów poradzi sobie nawet z niezbyt prostą dachówką. Taki jest urok wypalonej gliny. W moim odczuciu urok dachu to też nierówność dachówek i ich porastanie ale to oczywiście rzecz gustu. Pozdrawiam.

robertm
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 15 wrz 2008, 8:24
Lokalizacja: Wrocław

autor: robertm » 06 lis 2008, 8:50

Dokładnie tak
Do tej pory mam zdziwienie na gębie jak to zobaczyłem :shock: kto widział to wie o czym pisze .

A tak wracając do tematu ruppa . To bardzo duży podziw miałem do siriusza 15
dla mnie projekt jego zamków to po prostu było dzieło sztuki. (no ale przestali produkować)

Od tamtego produktu to nie miałem już nic do czynienia z ruppem i ciężko mi opiniować ich teraźniejszej produkcji.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 06 lis 2008, 9:16

az wam przesle zdjecie tej peknietej dachowki ktora na pewno nie pekla podczas transportu/zaladunku... bo dziwne by bylo takie pekniecie o jakie mi chodzi.

robertm
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 15 wrz 2008, 8:24
Lokalizacja: Wrocław

autor: robertm » 06 lis 2008, 9:20

matt_davis pisze:az wam przesle zdjecie tej peknietej dachowki ktora na pewno nie pekla podczas transportu/zaladunku... bo dziwne by bylo takie pekniecie o jakie mi chodzi.


Daj na maila bom bardzo ciekawy.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 06 lis 2008, 23:47

matt_davis pisze:... przesle zdjecie tej peknietej dachowki...


Wcześniej pisałeś, że cała paleta teraz piszesz o jednej dachówce. Skoro tylko jedna to na prawdę nie masz o czym pisać bo wyjątki potwierdzają regułę! Nie odpowiedziałeś na moje pytanie więc je ponawiam: znasz proces produkcyjny czy nie? Pozdrawiam.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 07 lis 2008, 8:18

Owszem znam proces produkcyjny... Bardziej zaglebialem sie w Meyer Holsena no ale wiem w czym rzecz... i jak mialbym sfotografowac zeby bylo wyraznie widac pekniecia 5 cm? Zapewniam ze pekniecie to jest przy wypalaniu. Przesle zdjecie tylko musze jakos je przeslac na komputer a kabla do iPhone nie mam tu... spokojnie bez nerwow...
słowo wegetarianin pochodzi z jednego z narzeczy indiańskich i oznacza za głupi, by polować

the word vegetarian comes from one of the indian tribes and means to stupid to hunt

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 08 lis 2008, 0:27

A jak głęboko jesteś w Meyer-Holsenie? :roll: No i spokojnie bez nerwów żeby Ci wypaliło zdjęcie tej źle wypalonej dachówki :wink: . Pozdrawiam.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 10 lis 2008, 10:25

spokojnie dzisiaj podrzuce wieczorem ;) i mi powiecie od czego moze byc takie pekniecie... bo naprawde to nie bylo od pakowania/zaladunku/transportu/rozladunku... najwiecej peknietych jest szczytowych...

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 10 lis 2008, 21:00

Dachówki szczytowe nie są produkowane na taśmie. Pozdrawiam.

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 11 lis 2008, 0:22

Ok nie wiem jak tam te sa produkowane ale szczytowych poszlo najwiecej :P pokaze jak to wygladalo ale pozniej bo nie mam narazie dostepu do sieci wifi zeby skopiowac na kompa.

rafał-nowakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:52
pokrycie dachowe

autor: rafał-nowakowski » 13 sty 2009, 0:09

Witam serdecznie wszystkich :) czytalem na forum ktora firma lepsza i nie wiem :( za 3 miesiace bede kupywal dachowke ceramiczna ale nie wiem jakiej firmy bo ja znalem w zasadzie betonowa ,brasa, i ,euronitu, betonowa nie wchodzi w gre no i oczywiscie ceramiczna ,rubena, ale okazalo sie ze ceramicznej jest kilka firm i jestem zaklopotany ktora kupic ktora jest dobra najlepsza PROSZE O POMOC!!!???

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 13 sty 2009, 17:16

Dlaczego Rubena nie :?: masz ją praktycznie w cenie betonu...
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

rafał-nowakowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:52

autor: rafał-nowakowski » 13 sty 2009, 19:26

Rubena tak !!! Tak wlasnie myslalem o tej firmie ale kiedy poszedlem poprosic o kosztorys calego dachu pracownik wrecz mowil ze ,ruben, to najgorsza firma jaka moze byc ze nawet bras jest lepszy od rubenaa zachwalal wlasnie ruppceramika wiec troche mi namieszal w glowie i nie wiem jaka firme wybrac

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 13 sty 2009, 20:35

Rzeczywiście rewalacja to to nie jest (Roben) ale jak za taką kasę czyli praktycznie cena dobrego betonu. Robena Plusa brał bym w ciemno, w podobnej cenie jest chyba tylko (a raczej drożej) Koramic , Tondach , Jacobi i Trost, reszta firm droższa przynajmniej ze 20 złociszy na metrze (oraz droższe wszystkie dodatki, dużo droższe) Ruppa którego Ci proponuje, chyba w tak dobrej cenie nie dostaniesz. Jeśli skłonny jesteś dać trochę więcej za tego Ruppa, to bierz jego, jeśli chcesz trochę zaoszczędzić to weź Robena, też przyzwoite wyroby
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów