grzejniki grzeją do połowy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

ObWieś
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2008, 22:38
Lokalizacja: Mazury

autor: ObWieś » 07 gru 2008, 11:52

mam u siebie założone c.o. w podłogówce na parterze i cyrkulacyjne na piętrze.wszystko podłączone do wspólnego mieszacza równolegle.nie wiem jakim prawem i cudem, ale to wszystko działa.cały system rozprowadzany na alpex 16mm. :lol:

Tomek78
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2008, 8:49

autor: Tomek78 » 08 gru 2008, 8:59

Podaj wiecej informacji, typu: jakie są grzejniki (żeliwne, czy aluminiowe), jaka temp. jest ustawiona na kotle C.O. czy wszystkie grzejniki są jednakowe? czy przy grzejnikach są zawoty zasilające jeżeli tak to jakie(termostatyczne z głowicami czy zwykłe, jeżeli odczytasz napisz jakiej firmy) i czy są zawory powrotne. Czy układ zachowyje sie cicho czy dochodzą z niego jakieś dziwne głosy - chodzi mi o bulgotanie wody w grzejnikach. Czy grzejniki rozgrzewają się u góry czy u dołu? Czy układ wyposazony jest w pompę czy ciepło rozchodzi sie grawitacyjnie? Jeżeli uda Ci sie odpowiedzieć na te pytania postaram sie pomóc.

Pozdrawiam
Tomek

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
grzejnik

autor: mezik0 » 08 gru 2008, 20:36

stopniowanie dotyczy wszystkich typów rur, chyba że robisz instalację na rozdzielaczach jeżeli na trujnikach i na jednej nitce zasilać wiele grzejników to ma być porozdzielane,jak dotej pory niemam problemów

mariusz2008
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2008, 21:25

autor: mariusz2008 » 08 gru 2008, 21:38

kolego mezik czyli jak mam za male przekroje rur to jak wstawie rozdzielacze tam gdzie trójniki to bedzie dobrze i no i 2 pyt jaki rozdzielacz bedzie najlepszy jak mozna to nazwe podaj oczywiscie filtry czyszcze regularnie na sitku zbiera sie po 6 dniach na 1/3 powierzchni tylko troche nitek z pakul instalatora( pewnie za duzo wsadził ich tam gdzie wg mnie nie p[owinny sie znajdować a wogole to jak opowiadal swoje barwne chistorje o fantastycznych przeróbkach instalacji c.o to zawsze kończył je tym ze coś mu wlazło i zostało w rurze zazwyczaj ta rura była juz miedziana o małym przekroju która potem wycinali i przepychali ) natomiast odp na pytanie kolegi tomek78 grzejniki mam aluminiowe wys 500mm 1 zebro na 1metr kw temp 66 na piecu wszystkie grzejniki takie same zawory mam calefi na wejsciu do grzejnika a na wyjsciu mam tez zawory tyle ze na klucz imbusowy szesciokat no i mam odpowietrzniki automatyczne tez calefi ktorymi i tak co 24 godziny sam odpowietrzam bo choc automaty to powietrze i tak jest grzejniki grzeja gora dol chlodny ale rurka co powrot z grzejnika wyprowadza jest tylko z pare stopni zimniejsza niz ta zasilajaca grzejnik mam dwie pompki grundfosa jedna 8m podn to na jedna nitke i druga 6m podnoszenia na druga nitke i na obydwu nitkach nie dogrzewaja dolem w rurkach slychac szum wody pomka 8 na 3 biegu pomka 6 na 1 biegu spojrz jeszcze na moj post z czwartku 4 grudnia ponizej tam tez super dokladnie to zjawisko opisalem dodaje cwu ma przy tym temp teraz 48 do 51 jak nikt w danej chwili nie uzywa wody ale z ciepla woda nie ma problemow jest tyle ile potrzeba a nawet wiecej moze to zasluga rurek ktore zailaja bojlerz plaszczem ktore to maja na wejsciu i wyjsciu 1 cal srednicy te mam akurat ze stali do tego pompa od cyrkulacji chodzi caly czas pozdr

mariusz2008
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 27 lis 2008, 21:25
dot bujania pieca i kiedy wylancza sie pompa c.o

autor: mariusz2008 » 08 gru 2008, 21:48

czy w piecach na ekogroszek podczs bujania pieca do temperatury zadanej (u mnie roznica maks 3 stopnie w dol )powinny byc wylaczone pompy powinny same sie wylaczyc czy chodza caly czas bez przerwy a jesli sie wylanczaja to kiedy

Tomek78
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2008, 8:49

autor: Tomek78 » 09 gru 2008, 0:23

Po przeczytaniu wcześniejszych korespondencji uważam, że instalacja nie została kompletnie przeliczona patrząc pod kątem oporów hydraulicznych jakie powstają. Wiele można by dyskutować na ten temat, jednak uważam że trzeba ją przeliczyć. Pytanie? czy masz możliwość wyrysować taką instalację łącznie z podaniem średnic rur i podesłąć np zeskanowaną? Jeżeli by Ci sie to udało wówczas przy pomocy pewnych programów wyliczył bym opory i wiadomo by było dlaczego część grzejników tak słabo grzeje. Chyba, że mieszkasz gdzieś na południu Polski to mogę podjechać w następnym tygodniu.

kolego mezik- czy stopniowanie to to samo co kryzowanie? Jeżeli tak to nie do końca sie zgadzam, że nie kryzuje sie instalacji w której stosuje sie rozdzielacze. Przecież poprzez kryzowanie ustawiamy np. sprawność grzejnika, co ma bardzo duży wpływ na sprawność kotła.

jacbak7870
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 13 mar 2008, 9:49
Lokalizacja: Olesno

autor: jacbak7870 » 09 gru 2008, 23:11

zobacz jaką moc ma pompa i jaka jest jej wydajność często ze względów oszczędnościowych w instalacje są wstawiane zbyt słabe pompy i są nieprawidłowe przepływy,napisz ile masz pionów i czy obwody są połączone ruwnolegle czy w szeregu.
tel .692974953

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20

autor: wyrzutnia » 10 gru 2008, 19:02

Skoro rurka powrotna jest tylko parę stopni zimniejsza i bulgocze w rurach to musi być powietrze, zamknij zawór zasilający grzejnik poluzuj śrubunek na nim spuść trochę wody ,przy pełnej instalacji i wyłączonej pompie


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości

Gotowe projekty domów