Drogi Duży dom

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
KrissJeep
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2007, 9:13
Drogi Duży dom

autor: KrissJeep » 10 lis 2007, 9:47

Witam serdecznie .
MAm w planach wybudowanie jednego z tych domów archipelag.pl/projekty-domow/filip/ lub archipelag.pl/projekty-domow/jakub/ .
Jestem w sytuacji waznej decyzji bo mam mozliwosc sprzedania swojego obecnego domu firmie , więc wieksza kwote zamierzam za niego dostac, i pobudowania nowego. Mam trojke dzieci więc dom musi byc większy i w dosc wysokim standarcie , tak jak teraz mam , przyzwyczajenie.
Prosze o rady i opinie za wszystkie z góry serdecznie dziekuje.
- projekty beda nieznacznie modyfikowane głównie układ pokoi na pietrze , czy warto robic zmiany u projektanata ? Moze ktos zna strony z projektami o podobnych cekawych kształtach , bardzo mało tego typu projektów.
- jaki przyblizony koszt takiego domu pod klucz w wysokim standarcie ale bez przesady np.marmury z Afryki :-)

Podano koszt 1 m2 netto ( czyli chyba kubatura ? wyprowadzcie mnie z błedu jesli sie myle) to 3 tys .PLN netto Czy tak moze byc ?.
JAKIE OKNA ZASTOSOWAC ?
Każda rada bedzie dla mnie cenna
off-road to co lubie

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 11 lis 2007, 23:39

Proszę zajrzeć na linearte.pl. Dom Rock&Roll był pierwszym domem (spośród ponad 100 z innych pracowni architektonicznych),w jakim robiłem instalacje wodne,C.O. i kanal.,w którym niczego nie brakowało w projekcie.Mam tu na myśli przewody wentyl,spalinowe,projekt kanalizacji.A i budowlańcy nie narzekali na projekt.Wszystko tam przemyślane,przekonsultowane z klientem.Przyjmują wszelkie sugestie i zmiany zaproponowane przez klienta.
adam

novy
1 - ostrzeżenie!
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2008, 13:47
Lokalizacja: Wrocław
Re: Drogi Duży dom

autor: novy » 30 paź 2008, 11:43

KrissJeep pisze:Moze ktos zna strony z projektami o podobnych cekawych kształtach , bardzo mało tego typu projektów.


Witam, znalazłem kilka domów które są naprawdę imponujące. Jak dla mnie projekty poza zasięgiem :? ale też moje potrzeby też się różnią więc nie ma dramatu 8)

Wkleję tylko 2 linki bo jeszcze mnie ktoś posądzi o kryptoreklamę extradom.pl/projekt-domu-AIDA-ID-5376.html?utm_source=o1&utm_medium=forum ten jest trochę podobny do tych Pańskich projektów, a tu coś zupełnie innego extradom.pl/projekt-domu-FREYA-ID-3715.html?utm_source=o1&utm_medium=forum albo dorzucę trzeciego bo też bardzo ciekawy - BURSZTYN :lol: extradom.pl/projekt-domu-BURSZTYN-ID-4257.html?utm_source=o1&utm_medium=forum (taki trochę w gangsterskim stylu 8) )
albo taki klasyczny bardziej ARTEMIDA dobredomy.pl/?id_project=117
o matko! poniosło mnie z tymi linkami (choć mógłbym tak jeszcze długo - ewentualnie zapraszam na P.W.

Pozdrawiam
syn, drzewo, dom :)

Łukasz789
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 21 kwie 2008, 6:52

autor: Łukasz789 » 01 lis 2008, 13:50

Witam domy pokazane przez pana po pierwsze nie są drogie a po drugie nie są na pewno duże. Nie wiem do czego potrzebny jest panu ten dom ( do mieszkania, do szpanu, żeby sąsiadów szlag trafiał itp.) Mnie pańskie domy się nie podobają ale jak pan wie każdy ma inne gusta , ale jest jeden szczegół mam znajomych którzy wymyślili sobie taki dom z esowatym dachem i nie dość że wydali masę pieniędzy na dach to jeszcze nie sa zadowoleni z domu.Ale ja do tej pory byłem zdecydowany na ten dom:
archigraph.pl/projekt/castelammare.html
projekty.dom.pl/arg_castelammare.htm
Wiem ,że nie ma basenu ale można dobudować , poprzez zrobienie piwnicy i można go umieścić tam albo przejście przez piwnice do basenu który będzie przed domem.
Jednak ostatnio najpierw czytając jeden z magazynów o dużych rezydencjach a potem przez przypadek miałem okazje oglądną ten dom:
arex.net.pl/30_projekty/krystyna_pliki/krystyna_img_0.jpg
Zatkało mnie piękny dom , chociaż trzeba te ściany zewnętrzne jakoś urozmaicać , bo są nudne. W środku bomba .Duży przestronny dom z basenem i według mnie tego panu potrzeba. Jest to mała pracownia w Warszawie ( dla mnie trochę daleko). Jednak polecam tą pracownie bo jest bardzo dobra i resztę projektów z pracowni Arex ( nie chce robić krypto reklamy ale warto )

KrissJeep
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 lis 2007, 9:13

autor: KrissJeep » 01 lis 2008, 16:57

Łukasz789 pisze:Witam domy pokazane przez pana po pierwsze nie są drogie a po drugie nie są na pewno duże. Nie wiem do czego potrzebny jest panu ten dom ( do mieszkania, do szpanu, żeby sąsiadów szlag trafiał itp.) Mnie pańskie domy się nie podobają

Dziekuje wszystkim ,za każdą rade i troske :) Dom mi jest potrzebny do mieszkania i ,zeby sie w nim dobrze czuc ( nie dla szpanu ani dla zlego samopoczucia sąsiadow :))) Mam juz dom tradycyjny wiec nie chce go powielać , kazdy ma swoje jakies marzenia i takze ja mam . Zawsze marzyłem o domu jak najbardziej przeszklonym , zeby czuc przestrzen z fajnym dachem stąd moje zainteresowanie akurat tymi projektami, basen to drugorzedna sprawa ma w tej chwili i wiem ,że niezbty duzo sie z niego kozysat.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
off-road to co lubie

Łukasz789
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 21 kwie 2008, 6:52

autor: Łukasz789 » 01 lis 2008, 18:24

Czyja wiem czy dużo czy mało może panu coś doradzę bo wiele projektów widziałem do jakiego metrażu ma być domek?Ma pan jakieś specjalne życzenia oprócz dachu?

Łukasz789
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 21 kwie 2008, 6:52

autor: Łukasz789 » 01 lis 2008, 19:34

AIDA z tych wszystkich domów jest najlepsza ale jest strasznie pokrzywiona , proszę pomyśleć o meblach itp.Rozumiem ,że ma to być dom z marzeń a może warto zastanowić się nad projektem indywidualnym? Szczerze gratuluje pomysłu na budowę większego domu , ponieważ mało osób to robi.

kebec
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 gru 2008, 16:41
Lokalizacja: Krakow
dom tradycyjny to przezytek

autor: kebec » 23 gru 2008, 3:15

Ma Pan racje, trzeba oddchodzic od domow w ktorych nie ma nic specjalnego, szczegolnie ekologicznego. Ekologia i energia to przyszlosc. W domu powinnismy miec duzo swiatla i ciepla. Proponuje zajrzec na candom.pl. Moze tam Pan znajdzie cos dla siebie. Jesli sie Panu spodoba jeden z 680 projektow o reszte juz zadbamy.
Powodzenia.
Jarek


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów