Prośba o pomoc odnośnie przepisów dotyczących kominów

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

PGG
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:43
Prośba o pomoc odnośnie przepisów dotyczących kominów

autor: PGG » 20 paź 2008, 16:57

Na początek witam się ze wszystkimi.Po krótce przedstawie problem. Zakład gazowniczy przeprowadzał modernizacje magistrali gazowej, po czym przed ponownym podłączeniem gazu zarządał opini kominiarskiej. Już to wydaje mi się dziwne gdyż niebyła to modernizacja instalacji w budynku.W 1996 nastąpiło przystosowanie instalacji kominowej do obowiązujących ówcześnie przepisów , teraz okazuje się że jest to niezgodne z aktualnym prawemi.Czy ktoś może mi odpowiedzieć dlaczego prawo działa wstecz i na podstawie jakich przepisów?Nadmienię że jestem energetykiem i kojarzy mi się to z tym że zakład energetyczny po każdej awari sieci powinien żadać przystosowania instalacj w budynkui do aktualnych przepisów, co jednak niema miejsca.Z góry dziękuje za odpowiedzi

PGG
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:43

autor: PGG » 20 paź 2008, 20:46

Panowie to pilne!!!. Niemówcie że wśród fachowców nikt nic niewie. Bez obrazy ale jakoś niewierze

PGG
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:43

autor: PGG » 22 paź 2008, 21:44

Proszę moderatorów o usunięcie mojego zapytania ,a także wszystkich moich danych z forum.Proszę także o potwierdzenia usunięcia moich danych. Pozdrawiam

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28

autor: czajnik » 23 paź 2008, 9:04

No popatrz, a już się miałem zabrać za napisanie odpowiedzi. Skoro jednak mamy taki a nie inny obrót sprawy, to przychylam się do Twojej prośby. Moderatorzy, usuńcie tego narwańca.

Jest przecież napisane: proście, a będzie Wam dane.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów