rozchodzące się ściany

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jantar50
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 sie 2006, 18:14
rozchodzące się ściany

autor: jantar50 » 18 paź 2008, 21:34

Poszukuję fachowca z woj.Lubuskiego pow. Krosno Odrzańskie który potrafi zabezpieczyć budynek przed rozchodzeniem się ścian

Nikita_Bennet
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 23:30
Lokalizacja: płn Polski

autor: Nikita_Bennet » 30 gru 2008, 22:46

a jakie są metody zabezpieczania takich scian?

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 31 gru 2008, 9:04

Nikita - doradzasz ludziom na forum a nie wiesz :D

Nikita_Bennet
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 23:30
Lokalizacja: płn Polski

autor: Nikita_Bennet » 31 gru 2008, 9:31

mogę doradzić w temacie ktory przerabialem a raczej się wypowiedzieć ;)
bo budowlancem nie jestem choć na kilku budowach człowiek trochę widział i trochę zdrowia zmarnował.

z wiązania ścian to przerobione mamy tylko ceowniki na zewnątrz ścian sciągane prętami (śruba rymska) o srednicy chyba 18 mm - pręt żebrowany - ceownik chyba z 5-7 cm na 12-15cm na 5-7.
trzyma dzielnie juz ponad 15 lat - zadnych rys itp.

a pytam bo wlasnie musze myslec o wlasnej chacie (pisalem w jednym z wątków) z podobnego powodu - na jednej ze scian jest pęknięcie/rysa - niestety jestem takim człowiekiem który wie ze te ściany można sciągnąć ale długo to nie potrzyma (poza tym budynek i tak ma swoje lata więc chciał nie chciał trzeba mysleć o nowym).

a co do wiązania ścian to wiem ze budynek UG u nas tez był tak wiązany bo na scianach pojawiły się takie fajne krzyże metr na metr w liczbie 4 sztuk - teraz nie widać bo założono styropian.

btw: lepiej posłuchac tych co znają to na codzien ;)

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 31 gru 2008, 11:38

No to wiesz jak to się robi ;-)

Nie wiem czy ktoś do tej pory wymyślił coś innego oprócz klamrowania i ściągania, tak jak piszesz.

Pozdrawiam.


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów