Problem z kominem do pieca Junkers CERACLASS ZW POMOCY

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sphinx64
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:53
Problem z kominem do pieca Junkers CERACLASS ZW POMOCY

autor: sphinx64 » 12 paź 2008, 15:50

Witam serdecznie

Chciałem kupic kocioł gazowy Junkers CERACLASS ZW 14-2 DV AE i pojawil sie pewien problem odnosnie komina.

Wiem ze wyjscie z pieca jest 110-80 wiec chciałem zakupic komin a tu pan mnie zmartwil ze komin nie moze byc dłuższy niż 4 metry bo spaliny beda sie cofac.


Piec chciałem powiesic w lazience na scianie działowej.Z pieca wychodzilo by pierwsze kolano 90 stopni, potem rura 2 metrowa za sciane juz nośną i kolanem 90 stopni do góry ok.3,5-4 metry rury.

Wspomne ze chce zeby ta rura byla puszczona koncentrykiem tzw. rura w rurze.

A na 35m2 piec kondensacyjny odpada.

PROSZE O SZYBKA POMOC GDYŻ NIE ZNAM SIE ZA BARDZO A CHCIAL BYM MIEC JUZ TO ZA SOBA.
Chyba ze pan jest mało kompetentna osoba który udzielał mi takiej informacji

Pozdrawiam i czekam :(

czajnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 19 mar 2005, 17:28

autor: czajnik » 12 paź 2008, 17:17

Chodzi o to, że akurat ten typ ma bardzo dziadowski wentylator i rzeczywiście długość przewodu powietrzno-spalinowego jest bardzo ograniczona. Każde załamanie (kolano, odsadzka itp.) dodatkowo skraca dopuszczalną długość przewodu.

Tak więc pan, który Cię zmartwił, niestety miał rację. A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, możesz zajrzeć do dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) kotła, którą zapewne dostałeś wraz z urządzeniem. Tam będzie wszystko napisane. Jeśli nie byłoby takiej informacji, możesz sobie ściągnąć katalog ze strony junkersa, a tam już na pewno jest to dokładnie podane, wraz z rysunkami.

Pozdrawiam.

sphinx64
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 paź 2008, 12:53

autor: sphinx64 » 12 paź 2008, 20:06

czajnik pisze:Chodzi o to, że akurat ten typ ma bardzo dziadowski wentylator i rzeczywiście długość przewodu powietrzno-spalinowego jest bardzo ograniczona. Każde załamanie (kolano, odsadzka itp.) dodatkowo skraca dopuszczalną długość przewodu.

Tak więc pan, który Cię zmartwił, niestety miał rację. A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, możesz zajrzeć do dokumentacji techniczno-ruchowej (DTR) kotła, którą zapewne dostałeś wraz z urządzeniem. Tam będzie wszystko napisane. Jeśli nie byłoby takiej informacji, możesz sobie ściągnąć katalog ze strony junkersa, a tam już na pewno jest to dokładnie podane, wraz z rysunkami.

Pozdrawiam.



WIEĆ JAKI KOCIOL MOZESZ MI POLECIC CZAJNIK??? CHCIAŁ BYM JUNKERSA ALE NIE WIEM JAKIEGO MOŻE JAKIS INNY???

PODPOWIECIE???


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów