WENTYLACJA W DOMU PARTEROWYM

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Patryk
WENTYLACJA W DOMU PARTEROWYM

autor: Patryk » 22 mar 2005, 23:35

Witam.
Jestem posiadaczem domu parterowego (bez poddasza).Poddasze nie bedzie ocieplane.Potrzebna mi jest informacja odnosnie przewodow wentylacyjnych.Mam w budynku kilka pomieszczen w ktorych otwory wentylacyjne(wykonane zgodnie z projektem) wychodza przez strop na strych gdzie odleglos od stropu do dachu(wiezby) wynosi ok 50 cm.Cieple powietrze uciekajace z domu przez przewody wentylacyjne napotyka zimne (na tak niewielkim odcinku) w wyniku czego sie skrapla.Prosze o rade - jakie przewody wentylacyjne mam zainstalowac w budynku aby na odcinku 50cm od stropu do dachu w wyniku skraplania sie woda nie ciekla w przewodach wentylacyjnych do kratek wentylacyjnych w domu.Mam nadzieje ze sa takie systemy przewodow wentylacyjnych ktore zabezpiecza mnie przed tym problemem.
Pozdrawiam.

czajnik1

autor: czajnik1 » 23 mar 2005, 7:04

Wystarczy zaizolować przewody na odcinku przebiegającym przez nieogrzewane poddasze.

askoon

autor: askoon » 23 mar 2005, 8:09

Są przewody wentylacyjne, izolowane w sprzedaży albo zamów je u blacharza. ja tak zrobiłem i wykonał mi tak jak ja chciałem całe kanały wentylacyjne (izolowałem także część wystającą ponad dach). od tego momentu skonczyły sie problemy z wodą w przewodzie :)

J. Kopecki FLOP SYSTEM
Re: WENTYLACJA W DOMU PARTEROWYM

autor: J. Kopecki FLOP SYSTEM » 25 paź 2005, 16:35

Patryk pisze:Witam.
Jestem posiadaczem domu parterowego (bez poddasza).Poddasze nie bedzie ocieplane.Potrzebna mi jest informacja odnosnie przewodow wentylacyjnych.Mam w budynku kilka pomieszczen w ktorych otwory wentylacyjne(wykonane zgodnie z projektem) wychodza przez strop na strych gdzie odleglos od stropu do dachu(wiezby) wynosi ok 50 cm.Cieple powietrze uciekajace z domu przez przewody wentylacyjne napotyka zimne (na tak niewielkim odcinku) w wyniku czego sie skrapla.Prosze o rade - jakie przewody wentylacyjne mam zainstalowac w budynku aby na odcinku 50cm od stropu do dachu w wyniku skraplania sie woda nie ciekla w przewodach wentylacyjnych do kratek wentylacyjnych w domu.Mam nadzieje ze sa takie systemy przewodow wentylacyjnych ktore zabezpiecza mnie przed tym problemem.
Pozdrawiam.
[list=] Nalezy zastosować przewód izolowany termicznie ( na zewnątrz części przewodu w "chłodnej" strefie- wełna mineralna ok 5 cm). Gdyby to nie pomogło idealnym rozwiazaniem jest zamontowanie wewnątrz przewodu w części w której biegnie on pionowo tzw . "pułapki kondensatu" służącej do zbierania ściekajacych po wewnętrznej częsci kanału kropel wody do "rynienki" , z której z kolei wężykiem odprowadzana jest na zewnątrz budynku lub do kanalizacji . Jeśli rada zbyt późna przykro mi- w razie potrzeby proszę o telefon do naszej firmy www.flopsystem.pl[/list]


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów