Sprzątanie

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 246
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Sprzątanie

autor: Kayac » 19 maja 2022, 12:57

Czego unikać - płytki o powierzchni błyszczącej, płytki szorstkiej matowej, najlepsze płytki tzw. Lapatto. Unikać lakierowanych mebli bo się palcuja, zarówno matowe jak i błyszczące. Najlepsze płyty meblowe - np. Egger drewnopodobne. Jeśli potrzeba np czarnej płyty to polecam płyty foliowane - mało kto to wykonuje ale genialnie się nie palcuja. Fajne tez są U999 z eggera tez mało widać palce. Kolejna rzecz szkło w prysznicu - lepiej wyksztaltowac kawałek Scianki w płytkach przyslaniajacej wejście a ze szkła zrezygnować.

Na oknach polecam również plisy zamiast standardowych zasłon oraz rolet.

Są zdecydowanie praktyczniejsze.

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Sprzątanie

autor: Baks » 29 wrz 2022, 7:33

Również korzystam i bardzo polecam mopa firmy Karcher, jednak nie model FC 5 a FC 7. Zakupiony w Karcher Center Pestar, sprawdza się wyśmienicie podczas sprzątania. Praktycznie odkurza i zmywa podłogi za jednym przejazdem, a do tego nie trzeba uważać na plątające się przewody, bo ma zasilanie akumulatorowe.

Marko33
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 lut 2020, 10:09
Re: Sprzątanie

autor: Marko33 » 20 lis 2022, 16:30

Jak dla mnie, kluczem w przypadku skutecznego prowadzenia biznesu sprzątającego mogłoby być postawienie na odpowiednio wyselekcjonowane produkty czyszczące. To ważne szczególnie w przypadku, kiedy obsługujecie obiekty użyteczności publicznej, w których wymagany jest najwyższy poziom czystości. Ja przeglądałem ofertę sklepu Impactsc i wydaje mi się, że ich produkty mogłyby być przydatne w działalności. W końcu zaawansowane technologicznie detergenty mają duży wpływ na efekty związane z utrzymaniem czystości na danym obiekcie. Co sądzicie na ten temat?

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: Sprzątanie

autor: klaudia844 » 01 gru 2022, 11:29

Wbrew pozorom sprzątanie to są "trudne sprawy". Jeśli ktoś ma do ogarnięcia 30-40m2 to nie ma problemu. Ale problem pojawia się jak mamy 180m2 i więcej, całymi dniami jesteśmy w pracy i nie mamy czasu na sprzątanie.
Wiele osób korzysta z profesjonalnych firm sprzątających i ja również. Nie jest to duży wydatek, a czystość w domu i porzadek = bezcenne.

niespodzianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2022, 14:02
Re: Sprzątanie

autor: niespodzianka » 25 maja 2023, 17:23

Fajne rozwiązania bardzo przydatne w utrzymaniu czystości znalazłem w firmie Eko Higiena. Maja różne dozowniki, do mydła, papieru toaletowego czy ręczników papierowych, sprzęt i narzędzia do sprzątania oraz odpowiednią chemię. Jeśli firma potrzebuje systemów higienicznych to bardzo chętnie zrobią dla każdego ofertę indywidualną dopasowaną do potrzeb konkretnej firmy.

Awatar użytkownika
martan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Sprzątanie

autor: martan » 23 maja 2024, 9:47

Odkurzanie mycie podłóg i kurze raz w tygodniu
Zmiana pościeli co 3-4tygodnie (są odstępstwa od reguły jak np się coś wyleje oczywiście)
Okna co kilka miesięcy a firanek nie mam
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów